Do 21. apríla môže verejnosť nominovať jednotlivcov i kolektívy na tohtoročnú Cenu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK). Ocenenie udeľujú v siedmich kategóriách – školstvo, kultúra, šport, zdravotníctvo, sociálna starostlivosť, doprava a občianska spoločnosť. Informoval o tom predseda TTSK Jozef Viskupič.

foto TTSK

TTSK cenou vyzdvihuje tých, ktorí reprezentovali kraj a dosiahli významné výsledky vo viacerých oblastiach života. Jej význam vidí Viskupič aj v tom, že laureátov spozná verejnosť a zoznámi sa s ich prácou. “Minulý rok sme udelili cenu 29 laureátom, medzi ktorými boli aj dva kolektívy. Verím, že aj v tomto roku široká verejnosť nominuje významné osobnosti, vďaka ktorým je náš kraj lepším miestom pre život,” uviedol.

Záhorácke rádio 2024 01

Cenu TTSK udeľujú za prínos k rozvoju kraja v humanitárnej, charitatívnej, vedeckej, pedagogickej, kultúrnej, umeleckej, publicistickej oblasti, v oblasti sociálnej starostlivosti, verejnoprospešnej, podnikateľskej, technickej a športovej činnosti, ako aj za prejavy statočnosti, ľudskosti a hrdinstva. Súčasťou ocenenia je umelecké dielo i finančná odmena.

Nominácie je potrebné zaslať na vyplnenom tlačive. V roku 2022 cenu získala napríklad pedagogička Slavomíra Valachová z Hlohovca, etnomuzikológ Peter Michalovič zo Záhoria i kolektív Oddelenia neurológie Nemocnice s poliklinikou Sv. Lukáša Galanta.


.

INAT Rezanie laserom