Zápas kola sa hral pod Korlátkom, kde druhá Cerová privítala lídra z Duboviec. Keďže sa body delili, Cerová sa k lídrovi nielenže nepriblížila, ale ešte musela prepustiť 2. miesto Oreskému, ktoré vyhralo na ihrisku posledných Močidlian.

Foto zo zápasu Rohov – Petrova Ves. Martin Mihálik strieľa tretí gól Petrovej Vsi.

Sobotište i Petrova Ves museli otáčať nepriaznivý stav po prvom polčase a body sa delili v Jánoch, kde domáci vyrovnávali v nadstavenom čase z pokutového kopu.

Majstrovstvá ObFZ Senica
ObFZ Senica MO 7. liga 21. kolo

Sobotište – Lakš. N. Ves 2:1 (0:1)
Góly: 28. M. Hecht, 83. M. Tomeček – 8. J. Štefanovský.
Rozh. Blaha, Šturdík, Pollák.

Lakšáre pred týždňom dostali doma 6 gólov od Rohova a tak sa teraz čakalo, koľko im nasúka Sobotišťe. Už v 8. min. však prekvapil Pullmana ďalekonosnou strelou Jakub Štefanovský a hostia viedli – 0:1. Snahu domácich korunoval v 28. min. Mišo Hecht vyrovnávajúcim gólom na 1:1. Z ďalších šancí už domáci nič nevyťažili a strelecky sa trápili aj po prestávke. Až v 83. min. rozhodol o víťazstve favorita Miro Tomeček, ktorý prekonal Šťastného v bráne hostí na konečných 2:1.

Rohov – Petrova Ves 1:3 (1:0)
Góly: 34. J. Havel – 47. T. Polák, 51., 88. Martin Mihálik.
Rozh. Otočka, Polakovič, Hušek.

Rohov nepotvrdil svoje víťazstvo z Lakšár a aj naďalej u neho platí, že doma ešte nevyhral ani jediný zápas. Hostia boli podľa očakávania aktívnejší, ich prvú šancu nevyužil Januška. Po polhodine hry po peknom signále z trestného kopu bol v šanci Weiss, no ani on neuspel. O chvíľu sa po trestnom kope Poláka vyznamenal Greguš. V 34. min. však udrelo na druhej strane. Trestný kop Petra Ivánka zakončil presnou hlavičkou Jakub Havel – 1:0. V závere polčasu mohli hostia vyrovnať, keď v 42. min. po faule na Janušku mali výhodu pokutového kopu, no ich tradičný exekútor Peter Dvorský trafil tyč a z dorážky neuspel Nemečkay. Po prestávke už v 47. min. zamotal Tomáš Polák hlavy celej domácej obrane a neomylne trafil ľavý horný kút – 1:1. Netrvalo dlho a po úniku Martin Mihálik otočil skóre v prospech hostí – 1:2. Začínajúci dážď ubral ešte viac z aj tak slabšej kvality zápasu a tak sa čakalo už len na koniec. Pred ním ešte raz unikol Mihálik a svojim druhým gólom uzavrel na konečných 1:3.

Cerová – Dubovce 2:2 (1:1)
Góly: 45. T. Královič, 73. M. Vlček – 17., 85. R. Drgon.
Rozh. Vlk, Knap, Dzindzík.

Domáci, ak chceli pomýšľať na 1. miesto v tabuľke po základnej časti, potrebovali vyhrať, no práve to im zväzovalo ruky i nohy. V 17. min. však vyrobila ich obrana domácich chybu, kanonier hostí Rado Drgon po sóle prekonal Václavka a otvoril skóre zápasu – 0:1. Domáci v snahe vyrovnať pridali a vytvorili si aj niekoľko skvelých príležitostí, no Královič, Ilčík ani Herceg ich nedokázali premeniť. Dočkali sa až v nadstavenom čase 1. polčasu, keď pomerne z veľkej diaľky z trestného kopu Timo Královič prekvapil Straku v bráne hostí – 1:1. Po prestávke mali domáci hru v moci a v 73. min. vyťažili zo štandardnej situácii vedúci gól po presnej hlavičke Martina Vlčka – 2:1. Zdalo sa, že stanovený cieľ sa domácim podarí splniť, no v 85. min. sa hlavou presadil aj Rado Drgon a uzavrel tak skóre zápasu na zaslúžených 2:2.

Tulaj december 2023

Mor. Sv. Ján – Radošovce 1:1 (0:1)
Góly: 90. M. Stanek (11) – 24. T. Kubina.
Rozh. Štora, Kahúň, Michalička.

Káder Jáňanov stále zužuje veľa zranených hráčov a aj preto ťahajú nepríjemnú sériu šiestich zápasov bez výhry, ktorú sa im nepodarilo prerušiť ani v zápase s Radošovcami. Hostia vyhrávali od 24. min., kedy Dominika Bolfa v domácej bráne prekvapil Tomáš Kubina – 0:1. Domáci bojovali, dreli, vypracovali ai aj niekoľko sľubných šanci na vyrovnanie, no ich zakončenie bolo mizerné. Až v 90. min. hlavičku Adama Šimonoviča po rohu vyrazil hráč hostí rukou a z nariadeného pokutového kopu vyrovnal Marek Stanek na konečných 1:1.

Pop. Močidlany – Oreské 0:3 (0:3)
Góly: 27., 39. L. Pavlačka, 32. M. Baláž.
Rozh. Škrinár, Babic, Lapoš.

Pop. Močidľany nevyhrali ani na 19 – ty pokus. Oreské pôsobilo futbalovejšie a svoju kvalitu dokázalo už v prvom polčase, kedy sa dvakrát presadil kanonier mužstva Lukáš Pavlačka a jeden gól pridal kapitán Miro Baláž. Po prestávke si už hostia pohodlne ustrážili svoj trojgólový náskok a v tabuľke sa posunuli na 2. miesto za lídra z Duboviec.

voľno – Štefanov.

Pred rozdelením na 2 skupiny sa v poslednom 22. kole základnej časti bude hrať už len o 6. miesto v tabuľke. Lakšáre budú hrať s Močidľanmi s „povinnosťou“ získať všetky body. V prípade rovnosti bodov s Petrovou Vsou hovoria pre ne vzájomné zápasy, ktoré obidva vyhrali. Petrovka tak doma so silným Sobotišťom potrebuje získať aspoň bod.

Program 22. kola: 8.4. o 15.30 h Lakš. N. Ves – Pop. Močidlany, Štefanov – Mor. Sv. Ján, Radošovce – Rohov, 9.4. o 15.30 h Oreské – Cerová, Petrova Ves – Sobotište.