V 20. kole cestovali šesť kôl nezdolané Gbely na ihrisko lídra a v prvom polčase spôsobili domácim a jeho priaznivcom doslova šok, keď vyhrávali 0:1. Také niečo v tejto sezóne zažili vôbec po prvý raz.

Michal Rosa (vľavo) a Viktor Mička bránia domáceho Matuškoviča.

Na Lehotu sa v tabuľke tlačia Lednické Rovne a najmä doma si nemôžu dovoliť strácať. Po prestávke zápas štyrmi gólmi otočili, pričom tri dali až v poslednej desaťminútovke.

ZsFZ 4. liga 20. kolo
LehotaNafta Gbely4:1 (0:1)

Góly: 50. D. Bublák, 81. S. Stovička, 86. M. Matuškovič, 90. D. Kozák – 9. D. Nemec.
Rozh. Sedlár, Gago, Soboňa.
ŽK 1:3 (Oller – Mihál, Mička, Rosa).
Gbely: P. Ravas – Caltík, Rosa, Mička, Mihál, Ligás (46. Pribyla), Mráz, M. Kosorín, Bohun, Smolinský, Nemec (85. Žáček), tréner Adam Ambra.

V predchádzajúcom kole Gabčíkovo zdolalo Lehotu 2:0 a prerušilo jej sériu štyroch víťazstiev. A keďže aj Gbely ťahajú šesťzápasovú sériu bez prehry, diváci očakávali kvalitný zápas. V prebiehajúcej sezóne sa ešte nestalo, aby Lehota prehrávala na domácom trávniku. Až teraz so. Jej obranu skvele diriguje bývalý hráč FK Senica Marián Štrbák, no ani on nezabránil v 9. min. rýchlemu brejku Záhorákov, po ktorom kapitán Dominik Nemec prekonal domáceho brankára Pipíšku a poslal hostí do vedenia 0:1. Domáci riadne znervózneli. Stalo sa im niečo, čo doteraz na domácom trávniku nepoznané. Celý prvý polčas boli domáci síce aktívnejší, mali vysoké držanie lopty a aj niekoľko dobrých šancí, no ich strelci nevedeli nájsť recept na prekonanie obrany hostí na čele s brankárom Petrom Ravasom a tak sa do kabín išlo za stavu 0:1. Po prestávke domáci rýchlo vyrovnali Bublákom na 1:1, no v ďalšom priebehu sa vrátili do starých koľají. Preťažená obrana hostí však v závere predsa len kapitulovala a domáci tromi gólmi dotiahli zápas do víťazného konca.

Adam Ambra, tréner Nafty: „Do zápasu sme išli zo zabezpečenej obrany s úmyslom prechádzať do rýchlych protiútokov. Hneď z prvej akcie sme sa ujali vedenia a hoci súper na lopte dominoval, dôležité priestory sme si postrážili. Škoda, že sme po prestávke dostali rýchly gól. Za stavu 1:1 sme nedotiahli brejkovú situáciu, mohli sme ísť opäť do vedenia. Až do záverečnej desaťminútovky sme držali nerozhodný stav a potom sme dostali 3 góly. Súper bol lepší a hoci moji zverenci vydali veľa energie, nakoniec sme podľahli rozdielom triedy.“

Ďalšie zápasy: Boleráz – Kozárovce 5:1, Trebatice – Hurbanovo 2:0, Kolárovo – Jasl. Bohunice 0:2, FC Nitra – FC ViOn B 1:0, Pata – Imeľ 2:1, Led. Rovne – Marcelová 10:0, Levice – Gabčíkovo 1:0.

Dohrávka: Gabčíkovo – J. Bohunice 19.4.

.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…