Prvé štvrťfinálové zápasy play off o majstra Slovenska sa niesli v réžii domácich mužstiev. Vyhrali všetky štyri a dokonca neinkasovali ani jediný gól. Suverénne si viedol víťaz základnej časti Hokejmarket Skalica, ktorý svojmu súperovi z Vranova nasúkal rovných desať.

Z prvého zápasu Skalica – Vranov 10:0. Z tretieho gólu sa tešia Michal Holaza a Rado Drgon (č.17).

Play off sa hrá na 3 víťazné zápasy. Prvé dva hrali na domácom ihrisku prvé štyri mužstvá tabuľky, tretie a prípadné štvrté sa hrajú v opačnom poradí a v prípadných piatych – rozhodujúcich, budú mať výhodu domáceho ihriska lepšie postavené mužstvá po základnej časti.

1. zápas

Hokejmarket Skalica – Vranov n/T. 10:0 (4:0, 4:0, 2:0)

Góly: 4. Rampáček, 5. Sobol, 6., 24. Holaza, 6., 18., 25. Štefek, 24. Fraňo, 41. Salajka, 44. Lukačovič.

Rozh. Hozák, Neczli. Vylúčení 3:4 na 2 min. Presilovky 3:0, oslabenia 0:0.

Skalica: Kučera – Salajka, Miklík, R. Zelenka, Štepanovský, Sobol, Horváth – Válek, Štefek, Fraňo – Lukačovič, Kaluža Rampáček – Holaza, Krýdl, Drgon – Čulen, Flamík, Pobuda.

Hostia uragánu Záhorákov stačili odolávať necelé 4 minúty, kedy otvoril skóre najlepší hokejbalista Slovenska Milan Rampáček – 1:0. O necelé dve minúty už svietilo na ukazovateli skóre 4:0 po góloch Sobola, Holazu a Štefka. V ďalšom priebehu Záhoráci svojho súpera akoby šanovali. Ďalšie góly prišli až v 2. tretine a opäť boli štyri. Požadovanú desiatku po prihrávke Rampáčka zavŕšil minútu pred koncom Martin Lukačovič – 10:0.

2. zápas

Hokejmarket Skalica – Vranov n/T. 6:5 (2:0, 1:3, 3:2), v sérii 2:0.

Góly: 2. Lukačovič, 8., 43. Válek, 20. Fraňo, 31. Štepanovský, 31. Sobol – 22. Štefan, 25. Oščipovský, 26., 35. Cifranič, 45. V. Kundrát.

Rozh. Benko, Filip. Vylúčení 6:5 na 2 min. Presilovky 2:3, oslabenia 0:0.

Skalica: Dékány (26. Kučera) – Salajka, Miklík, R. Zelenka, Štepanovský, Sobol, Horváth – Válek, Štefek, Fraňo – Lukačovič, Kaluža Rampáček – Holaza, Krýdl, Pobuda – Čulen, Špírek.

Po debakli v prvom zápase málokto očakával v druhom zápase play off takú drámu. Skalica v priebehu štyroch minút stratila vedenie 3:0. V záverečnej tretine hostia ešte odpovedali na dva skalické góly Cifraničom, ktorý znížil na 5:4. Kľud na skalické hokejky priniesol až šiesty gól Válka. V ďalších zápasoch už budú mať Záhoráci postupový mečbal.

Ďalšie výsledky: LG Bratislava – Poprad v sérii 2:0 (3:0 a 5:0), Pov. Bystrica – Pruské v sérii 1:1 (1:0 a ), Košice – Nitra v sérii 1:1 (3:0 a 2:3 p. p.).

Ďalšie termíny štvrťfinále: 15., 16. a 22. apríla.