Na zápas 17. kola 6. ligy Západ s Kopčanmi by chceli v Kútoch zrejme čo najskôr zabudnúť. Ešte štvrťhodinu pred koncom vyhrávali o tri góly, no nakoniec získali iba bod. Čáry sa v Radimove ujali vedenia a siahali po bode, no po prestávke vyfasovali „päťku.“

Zo zápasu Brodské – Slovan Šaštín, Foto: FB TJ Baník Brodské

Zápas kola sa však hral v Strážach. Diváci v ňom videli až 8 gólov, viac ich dali hostia a rezerva myjavského Spartaka v šesťbodovom zápase potvrdila na ihrisku druhého Spartaka svoju suverenitu v súťaži a na čele tabuľky už má sedembodový náskok. Naopak, ani gól nevideli v Jablonici a zápas v Rybkách bol pre nespôsobilú plochu odložený.

ZsFZ 6. liga Západ 17. kolo

TJ Kúty – Kopčany 4:4 (2:1)

Góly: 14. F. Kovarovič, 42. M. Vrábel, 52. T. Komorný, 59. T. Smolinský – 1., 77. D. Mráz, 75. vlastný (L. Ralbovský), 80. A. Veseslý.

Rozh.: Mi. Šefčík, M. Dutka, Knap. ŽK 0:1 .

Kúty: Krajčír – T. Smolinský, Valachovič, Antálek, L. Ralbovský, Vrábel, Komorný, Kovarovič, Kratochvíl, Daniš, Halabrín (Puškáč, Antala), tréner Andrej Smolinský.

Kopčany: E. Ivan – Mráz, Vach, Blažek, M. Švrček, Karas, M. Ivan, Lukáč, Veselý, Kozány, Hrušecký (str. Zubalík, Novák, Vašíček), tréner Ján Tolla

Zápas v Kútoch sa pre domácich začal nešťastne, keď už po pár sekundách poslal Dávid Mráz hostí do vedenia – 0:1. Po štvrťhodine hry Filip Kovarovič tvrdou strelou vyrovnal na 1:1 a ešte do prestávky zariadil obrat Mário Vrábel – 2:1. Vstup do druhého polčasu vyšiel lepšie tentoraz domácemu mužstvu. V 52. min. po rýchlom úniku a prihrávke Tomáša Smolinského zvýšil Tomáš Komorný na 3:1 a o chvíľu sa presadil aj Tomáš Smolinský – 4:1. Ani vedenie o tri góly však nestačilo Kútom na víťazstvo. V 75. min. „naštartoval“ hostí nešťastným vlastným gólom Lukáš Ralbovský, o dve minúty dal kontaktný gól Dávid Mráz a v 80. min. Adam Veselý zabezpečil deľbu bodov – 4:4. Hostia sa zrazu cítili aj na tri body a naďalej dobíjali bránu Krajčíra. Rozhodnutia však mal v samom závere na svojich kopačkách Milan Puškáč, no neuspel. Domácim tak ostali oči pre plač.

Brodské – Slovan Šaštín 2:1 (2:1)

Góly: 18. M. Bartal (11), 43. Kervison – 29. M. Herda.

Rozh. Nagy, Juhos, Lenický. ŽK 5:4, ČK 0:1 (79. S. Mach).

Brodské: Kewen – Kervison, Soós, Bartal, Vinícius, Da Silva, Gonda, Ralbovský, Blaha, Hnát, Trubiroha (str. Gál, Štvrtecký, Novák).

Šaštín: P. Vach – Schlosser, Mošať, Suchý, Krak, Mach, Šedivý, Stanický, Kučera, Herda, Strapko (str. F. Pollák, Macánek, Svrček, Malík, Šághy), tréner V. Mihálik.

Domáci začali aktívnejšie a v 18. min. sa ujali vedenia, keď pokutový kop za ruku premenil Bartal – 1:0. Útočné chúťky však mali aj hostia, za ktorých v 29. min. vyrovnal ich kapitán i kanonier Matúš Herda – 1:1. Rozhodlo sa už do polčasu, keď v 43. min. dal víťazný gól domácich brazílsky legionár Kervison Douglas Tomaz Feitosa – 2:1. Po prestávke dominovali hry obrán a skóre sa už nezmenilo. O to viac bolo kariet. Až deväť žltých vytiahol rozhodca Nagy a dokonca aj jednu červenú. Slovan dohrával od 79. min. bez vylúčeného Simona Macha.

Sp. Stráže – Myjava B 3:5 (1:3)

Góly: 27. E. Pagáč, 47. D. Fukna, 56. D. Pálka – 21., 42. Pavol Sivák, 38. M. Tomka, 46. D. Martišiak, 87. Š. Mareček.

Rozh. Gašparíková, Opatovský, Fojtík. ŽK 0:2.

Stráže: Hladký – I. Letko, Obala, Pagáč, Buzay, L. Letko, Štora, Fukna, Kuník, Biksadský, Pálka, Buzay (str. Chropovský, Konečný, Krchňavý, Búran),

tréner Lukáš Bajan.

Myjava: Opálek – Brezina, Tomka, Šarudi, Koníček, Dubovský, Pavol Sivák, Zmeko, Kosík, Kodaj, Martišiak (Kunka, Mareček, Gálik, Jankovič), tréner Dalibor Dubovský.

Súboj druhého s prvým, ktorý viedla s píšťalkou žena, potvrdil dominanciu rezervy myjavského Spartaka v súťaži. Do vedenia ich dostal Pavol Sivák a hoci Erik Pagáč po hodine hry vyrovnal, ešte do polčasu zaistili hosťom dvojgólový náskok Marek Tomka a opäť Pavol Sivák – 1:3. Minútu po prestávke zvýšil bývalý senický ligista Dominik Martišiak už na 1:4. Domáci to však nezabalili, zvýšenou bojovnosťou už o minútu znížil Dominik Fukna na 2:4 a v 56. min. po góle Dušana Pálku sa dotiahli na jednogólový rozdiel – 3:4. Napriek snahe sa domácim už vyrovnať nepodarilo. Naopak, definitívnu podobu výsledku dal v 87. min. Šimon Mareček – 3:5.

Radimov – Baník Čáry 6:1 (1:1)

Góly: 31. M. Rehák, 50., 55. D. Hýroš, 57., 84. F. Pukančík, 69. M. Vašíček (11) – 15. S. Polák.

Rozh. Patka, Petránek, Jablonický. ŽK 0:2.

Radimov: Biskupič – Vizváry, J. Urbánek, D. Vach,  Nagy, Vašíček, Baláž, Pukančík, Dermek, Hýroš, Rehák (Masaryk, Petrúfka, Fehér, Lašák), tréner Tomáš Juračka.

Čáry: Ozábal – A. Danihel, L. Šúrek, Kollár, Procháska, Navrátil, M. Šúrek, Bíly, Černoch, Smetana, S. Polák (Pelikán, Cigánek, L. Polák), tréner Andrej Krchňavý.

Začiatok zápasu bol obojstranne opatrný, favoritom boli domáci, no paradoxne viac príležitostí bolo na strane hostí. Tí sa aj v 15. min. ujali zaslúžene vedenia po góle Sebastána Poláka 0:1. Po inkasovanom góle Radimov pridal, šance mali Vach,  Hýroš i Dermek, no brankár hostí Ozábal bol namieste. Až v 31. min. ho peknou strelou prekonal Marián Rehák – 1:1. Po prestávke pustili hosťom „kolotoč“ z ktorého sa celej obrane krútili hlavy a vyrábali jednu chybu za druhou. V priebehu siedmich minút sa dvakrát presadil Dominik Hýroš a na 4:1 zvýšil Filip Pukančík. V 69. min. bol faulovaný Rehák a z nariadeného pokutového kopu zvýšil Milan Vašíček na 5:1. Hostia po góle rezignovali. Na konečných 6:1 zvýšil svojim druhým gólom Pukančík. Po vedúcom góle hostí by zrejme taký výsledok nikto netipoval.

Mokrý Háj – Hlboké 4:1 (2:0)

Gól: 11. M. Hladký, 32. F. Piroha, 66. P. Vaško, 87. O. Irša – 65. P. Liška.

Rozh. Bartko, Juhás, Fodor. ŽK 1:3.

Mokrý Háj: Šipoš – Hladký, Buchta, Bohunický, Prokeš, Vaško, Lašák, R. Valúch, Uher, Piroha, Kavoň (M. Valúch, Krupodorov, Eisner, Irša), tréner Igor Šefčík.

Hlboké: Hrušecký – Pajpach, Serdahely, Morávek, Pavlík, Vach, Vrablic, Šustek, Mráz, T. Slovík, Kadlečík (Líška, Kumančík, Jediný), tréner A. Fišan.

V súboji o druhé miesto v tabuľke boli úspešnejší domáci. Už v 11. min. Hrušeckého v bráne hostí prekonal Hladký a po hodine hry zvýšil Piroha na polčasových 2:0. Hostia to však nezabalili a v 65. min. dal Liška kontaktný gól – 2:1. Tešili sa však len minútu. Peter Vaško vzápätí vrátil domácim dvojgólové vedenie a poistku pridal v 87. min. Oldrich Irša – 4:1.

Jablonica – Bor. Mikuláš 0:0

Rozh. Prelec, Mráz, Tokoš. ŽK 1:1.

Jablonica: Michálek – Mihalcsak, Zajonc, R. Peterka, M. Kubisa, Nestarec, Hečko, Jánošík, J. Peterka, D. Slovík, Kolenyak (str. Búran), tréner Jakub Štefanka.

B. Mikuláš: Cigánek – Djordjevski, Cintula, Macek, Petrík, Orlík, Plaisner, Morávek, Kujovský, Plott, Abogan (str. Hlavenka, Ondriska, Oguchukwu), tréner Branislav Jablonický.

Diváci v Jablonici sa po bojovnom, no priemernom futbale, gólu za celý zápas nedočkali. Obidve mužstvá sa zamerali predovšetkým na pozorné bránenie. Dominovali hry obrán a výborné výkony obidvoch brankárov, domáceho Michálka a hosťujúceho Cigánka. Ako prvý sa do sľubnej príležitosti dostali hostia, no Morávek prestrelil bránu. Na druhej strane mal dve skvelé príležitosti Jánošík. Pri prvej ho vychytal Cigánek, pri druhej trafil brvno. Po prestávke sa neujala ani hlavička Jozefa Peterku a tak sa body spravodlivo delili za bezgólovú remízu.

Rybky – Holíč odložili na 26.4.

Ďalší program: 18. kolo 22.4. o 16 h Myjava B – Rybky, Hlboké – Radimov, Čáry – Jablonica, 23.4. o 16 h Holíč – Slovan Šaštín, Bor.  Mikuláš – Spartak Stráže, Brodské – Kúty, Kopčany – Mokrý Háj.