K tretiemu štvrťfinálovému zápasu play off o majstra Slovenska vycestovali Záhoráci do Vranova s vedením 2:0 a postupovým mečbalom.

Strelec prvého skalického gólu vo Vranove Michal Salajka

Play off sa hrá na 3 víťazné zápasy a viac Skalica s týmto súperom nepotrebovala. Po tesnom víťazstve 6:5 v druhom zápase možno niekto očakával vo Vranove vyrovnaný priebeh. Ten sa konal iba v 1. tretine. V druhej štyrmi gólmi Záhoráci ukázali, kto je z tejto dvojice lepší.

Hokejbal – Extraliga play off

3. zápas

Vranov n/T. – Hokejmarket Skalica 1:6 (1:1, 0:4, 0:1)

Konečný stav série 0:3.

Góly: 13. V. Kundrát – 11. M. Salajka, 17. J. Kaluža, 19., 23., 33. R. Válek, 21. M. Lukačovič.

Rozh. Sála, Hriško. Vylúčení 3:5 na 2 min. Presilovky 1:0, oslabenia 0:0.

Skalica: Dekáhy – Salajka, Miklík, R. Zelenka, Štepanovský, Sobol, Horváth – Válek, Štefek, Fraňo – Lukačovič, Kaluža Rampáček – Drgon, Krýdl, Holaza.

Domáci ak si chceli ešte zachovať nádej na postup museli v tomto zápase vyhrať. Kvalita však bola na hokejkách Skaličanov a po vedúcom góle Miša Salajku to skúsili inak. V 12. min. prišlo k hromadnej bitke, po ktorej išli na trestnú lavicu až traja hráči hostí, no z domácich len dvaja. Presilovku využil Vranov na vyrovnanie Kundrátom – 1:1. Do druhej tretiny však vleteli Záhoráci ako uragán a boli aj maximálne efektívni. Čo dve minúty to gól. Postupne domáceho brankára Justa prekonali Jan Kaluža, Rišo Válek, Martin Lukačovič a z brány ho vyhnal svojim druhým gólom Rišo Válek 1:5. Na jeho miesto prišiel Cmer, to už bol ale Vranov schopný na uterák. V záverečnej tretine sa už hostia nikam nepotrebovali ponáhľať. Umnou hrou si udržiavali svoj pohodlný náskok, ktorý v 33. min. ešte navýšil Rišo Válek, ktorý tak uzavrel svoj hetrik – 1:6.

Skaličania tak môžu s čakávaním vyzerať svojho semifinálového súpera.

Ďalšie výsledky: Poprad – LG Bratislava v sérii 0:3 (0:3, 0:5 a 2:4), Nitra – Košice v sérii 3:1 (0:3, 3:2 p. p., 5:3, 5:0), Pruské – Pov. Bystrica v sérii 2:2 (0:1, 5:4 p. p., 4:2, 2:5).

O zložení semifinálových dvojíc rozhodne posledný štvrťfinálový zápas. Ak v domácom rozhodujúcom 5. zápase vyhrá Pov. Bystrica, tak semifinálovú sériu začne Skalica doma s Nitrou, ak vyhrá Pruské, tak ono bude začínať v Skalici.

.

Futbal: Skalica vyhrala tretí zápas v rade

Futbalisti MFK Skalica zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:1 v sobotňajšom…