V 13. kole 8. ligy vyhrali domáce mužstvá štyrikrát. Štatistiky im pokazili iba prvé dve mužstvá tabuľky, ktoré si tri boby priviezli z ihrísk súperov.

ilustračné foto

Svoje úlohy favoritov mali uľahčené, keď hrali na ihriskách dvoch posledných mužstiev tabuľky. Dokopy im nastrieľali 20 gólov, najmä 13 gólov Š. Humeniec v Borskom Svätom Jure odzrkadľuje úroveň a nezadržateľný úpadok futbalu v tamojšom klube. Po minuloročnom vypadnutí z najvyššej súťaže ObFZ Senica ich rovnaký osud už zrejme neminie ani v tomto súťažnom ročníku.

ObFZ Senica MO 8. liga 13. kolo

Vrádište – Unín 1:7 (1:2)

Góly: 38. G. Czere – 15. vlastný (R. Rajčák), 39., 54., 67. P. Klein, 63., 70., 86. M. Šedivý.

Rozh. Matúš, Pollák, Blaha.

Domáci futbalisti stačili s lídrom tabuľky držať krok iba niečo vyše pol hodinky. Vtedy strelili dokonca aj dva góly, prvý bohužiaľ do vlastne brány. Hosťom k vedeniu dopomohol Roman Rajčák – 0:1. V 38. min. vyrovnal Gyula Czere na 1:1, no už o minútu naštartoval svoj hetrik prvým gólom Pavel Klein – 1:2. Po prestávke zvýšil v 54. min. na 1:3 a uzavrel ho gólom na 1:5. Medzitým ho napodobnil aj Martin Šedivý, ktorý svojimi tromi gólmi uzatváral vysoké víťazstvo favorita na 1:7. Martin Šedivý potvrdil, že nie je len dobrým hráčom na heligónke.

Koválov – Rovensko 3:2 (1:1)

Góly: 6., 67. L. Slezák, 58. M. Kuba – 37. J. Čermák, 85. S. Starych.

Rozh. Dzindzík, Hušek, Babic.

V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas. Koválov sa ujal vedenia v 6. min. zo svojej prvej strely na bránu, keď brankára hostí Dolníka prekonal krížnou strelou pod brvno Lukáš Slezák – 1:0. Hostia vyrovnali v 37. min., po centrovanej lopte sa presadil Juraj Čermák – 1:1. Po hodine hry ušiel obrane hostí Matej Kuba a presnou strelou k žrdi poslal domácich opäť do vedenia – 2:1. Strelecky disponovaný Lukáš Slezák, tentoraz ľavačkou, nedal Dolníkovi obalovačkou žiadnu šancu – 3:1. Iskierku nádeje vykresal pre hostí v 85. min. Silvo Starych, ktorý z vyše 30 m strelou do opustenej brány znížil na 3:2. Koválov si už svoje vedenie ustrážil.

Hradište – Smrdáky 4:0 (1:0)

Góly: 35., 74., 76. M. Sadloň, 62. F. Michalička.

Rozh. Jablonický, Patka.

Hradište ťahá peknú sériu, keď z posledných deviatich zápasov ich dokázal zdolať iba Unín. Smrdáky však statočne odolávali, no v 35. min. predsa len ich brankár Melicher kapituloval, keď ho prekonal Martin Sadloň – 1:0. Po hodine hry pridal druhý gól domácich Filip Michalička a v záverečnej štvrťhodinke v priebehu dvoch minút uzavrel svoj hetrik Martin Sadloň na konečných 4:0.

Sekule – Smolinské 3:0 (2:0)

Góly: 8. F. Volouch, 41. Š. Bertovič, 90. M. Hajdin.

Rozh. Vlk, Tubl, Blaha.

V zápase tabuľkových susedov mohli Sekule v prípade víťazstva svojho súpera preskočiť. Zápas bol kvalitný, no zbytočne nervózny, rozhodca v ňom udelil až 9 ŽK (4:5). Smolinské prišlo na zápas dobre pripravené, svoje šance však nevyužilo. Sekule boli efektívnejšie, už v 8. min. ich dostal do vedenia Filip Volouch a na polčasových 2:0 uzavrel v 41. min. Šimon Bertovič. Po prestávke hostia v snahe otočiť zápas vo svoj prospech boli aktívnejší. Takmer stále sa hralo na polovici domácich, no k zakončeniu sa nedostávali a Vlk v domácej bráne takmer neohrozili. V závere zápasu prišiel na ihrisko namiesto Trajlínka Matej Hajdin, prevzal od neho aj kapitánsku pásku a po krátkom pobyte na trávniku prekonal Szomolaya v bráne hostí a definitívne rozhodol – 3:0.

Letničie – Kunov 2:1 (1:0)

Góly: 45. R. Batěk, 51. D. Riška – 85. J. Burian.

Rozh. Michalička, Štora, Otočka. ČK 0:1 (65. V. Labaš).

Od začiatku sa hral rýchly kombinačný futbal s množstvom šancí na obidvoch stranách. Mierne navrch malo domáce mužstvo, z čoho padol aj prvý gól. Po štandardnej situácii si gólový účet v domácom drese otvoril český legionár Roman Bátĕk – 1:0. Hostia nezachytili začiatok druhého polčasu a už v 51. min. krásnou strelou k tyči z 20 m zvýšil Dávid Riška na – 2:0. Aj naďalej zápas pokračoval vo vysokom tempe. Gólu sa zaslúžene dočkali aj hostia. V 85. min. dal kontaktný gól Jozef Burian na 2:1. Kunov mohol v závere aj vyrovnať, no Letničie si bojovnosťou svoje vedenie ustrážilo a zásluhou troch bodov poskočili v tabuľke o tri miesta.

Bor. Sv. Jur – Š. Humence 1:13 (1:4)

Góly: R. Varga – P. Macek, J. Cintula a A. Foriška 3, O. Sekáč, D. Sekáč, vlastný (S. Hrnek).

Rozh. Babic, Kahún, Dzindzík.

Výsledok zápasu nepotrebuje žiadny komentár.

Ďalší program: 14. kolo 22.4. o 16 h Š. Humence – Sekule, Rovensko – Vrádište, Smrdáky – Koválov, Smolinské – Hradište, 23.4. o 16 h Unín – Letničie, Bor. Sv. Jur – Kunov.