Oblastná hokejbalová liga v Lopašove spoznala svojho staronového majstra, stalo sa ním mužstvo NaTabak Vieska.

Oblastná hokejbalová liga Lopašov NaTabak Vieska
Oblastná hokejbalová liga Lopašov – NaTabak Vieska

Po prehranom prvom zápase dokázali vyhrať nasledujúce dva a tešili sa z obhajoby. Zápas o bronz zvládol lepšie Častkov po víťazstve v predĺžení s Kátovom.

PLAY OFF
O 3. miesto

Častkov – Medvedi Kátov 4:3 p. p. (1:0, 2:2, 0:1 – 1:0), P. Otrísal a J. Štefek 2 – P. Mareček, R. Vanek, B. Duffek.

Zápas o bronz sa hral na jeden víťazný zápas. Po vyrovnanom priebehu rozhodol až v predĺžení Patrik Otrísal.

Finále

2.zápas: Oreské – NaTabak Vieska 2:6 (2:1, 0:2, 0:3), v sérii 1:1.

Góly: J. Štefka, R. Velický – R. Pokovič a M. Štepanovský 2, Z. Hološka, S. Polák.

Oreské nezvládlo mečbal a po vyhratej 1. tretine v ďalších dvoch už nedokázali streliť gól a až päťkrát inkasovalo.

3.zápas: NaTabak Vieska – Oreské 5:4 (2:1, 1:3, 2:0), v sérii 2:1.

Góly: R. Pokovič 3, R. Drgon, M. Štepanovský – R. Vanek, F. Zeman, J. Štefka, O. Kráľovič. Rozh. Macháček a Bolebruch.

V rozhodujúcom zápase o majstra OHL sa dve tretiny hral vyrovnaný zápas, pričom o niečo viac šancí mali hráči Oreského, ktorí už vtedy mohli rozhodnúť o svojom víťazstve. Aj sa ujali vedenia gólom Ríša Vaňka, no Rado Pokovič vyrovnal a Rado Drgon poslal obhajcu do vedenia. Vstup do druhej tretiny mali lepší hráči Oreského, ktorí v priebehu štyroch minút dali tri góly. Z presiloviek otočili v ich prospech Filip Zeman a Ján Štefka. Keď Ondro Kráľovič zvýšil už na 2:4 a Oreské malo aj ďalšie šance, v tej chvíli by si na NaTabak asi nikto nevsadil. V závere tretiny však hrala Vieska presilovku ktorú nevyužila, no v čase, keď vylúčenému hráčovi skončil trest, Rado Pokovič znížil na 3:4. V tretej tretine už bol lepší NaTabak. Drgon nevyužil dve tutovky, no Pado Pokovič uzavrel svoj hetrik, keď premenil trestné strieľanie za hodenie hokejky brankárom – 4:4. Presilovku napokon využil aj NaTabak, z ktorej dal Marek Štepanovský majstrovský gól – 5:4. Ten ešte trafil aj tyč a dve šance mu zázračne zneškodnil brankár Paťo Papp. V 24 sekundovej power play mal šancu na vyrovnanie Lukáš Hrbatý, ale aj Timo Pekar predviedol skvelý zákrok. NaTabak tak mohol oslavovať obhajobu titulu.