Prvomájové oslavy budú v Senici plné hudby, spevu, tradícií i tanca. Celodenný program je naplánovaný v pondelok 1. mája na Námestí oslobodenia v centre mesta, veselo však bude aj pri stavaní májov v oboch mestských častiach – Kunove a Čáčove.

ilustračné foto

Prvý stužkami ozdobený máj bude postavený v mestskej časti Čáčov pred materskou školou už v sobotu 29. apríla so začiatkom o 14.00 hodine. Stavanie mája bude sprevádzať hudobná produkcia Čvančaranky a tiež vystúpenia detí z miestnej materskej školy a talentovanej pesničkárky Anežky Brečkovej Binkovej.

Záhorácke rádio 2024 01

Nasledujúci deň v nedeľu 30. apríla pribudnú máje v mestskej časti Kunov i priamo v centre Senice. V Kunove bude stavania mája, ktoré začne o 15.00 hodine, spojené s opekaním v areáli miestneho spoločenského domu. V meste na námestí je naplánované stavanie mája na 16.30 popoludní. Zelený vrchol mája farebnými stužkami odzdobia v krojoch oblečené deti z DFS Dvojkáčik, ktorý funguje pri ZŠ Komenského a to všetko za tónov Dychovej hudby Rovina.

Vo sviatočný prvomájový deň sa na pódiu na Námestí oslobodenia postupne v dopoludňajších hodinách (od 10:00 h) vystriedajú nasledujúci účinkujúci: Spevácka skupina Seniorka, Klub priateľov heligónky Senica, deti z CVČ Stonožka, Mažoretky Crazy Cats a HS Orbita. Popoludní od 15:00 hodiny postupne preberie štafetu séria domácich interpretov: Folklórna skupina Pruclek, kapela Memories a hudobný program zavŕši Majka Závodská band.

Zdroj: Senica.sk


.
Toto je čítané

Ochotníci z Gbiel sa odprezentujú na súťažnej prehliadke v Trnave

V Trnave sa od piatka do nedele (22. 4.) koná súťažná prehliadka…

BM: Ustekana sobota