Jediným mužstvom, ktoré si z ihrísk súperov priviezlo body, boli Dubovce, ktoré vysoko vyhralo v Sobotišti. Ziskom troch bodov sa vrátili na čelo tabuľky, nakoľko doteraz vedúce Oreské vyšlo v Cerovej naprázdno.

Sobotište - Dubovce 0:5. Domáci kapitán Tomáš Čederle (vľavo) v súboji s Richardom Balážikom.
Sobotište – Dubovce 0:5. Domáci kapitán Tomáš Čederle (vľavo) v súboji s Richardom Balážikom.

V zápase dvoch rozdielnych polčasov vyhrala Petrova Ves najtesnejšie so Štefanovom, keď sa v závere musela obávať o výsledok.

Majstrovstvá ObFZ Senica
7.liga 3. kolo nadstavby
Skupina o 1. – 6. miesto

Sobotište – Dubovce 0:5 (0:0)

Góly: 50. K. Krutý, 76., 90. O. Stúpal, 81. M. Gregúrek, 84. F. Vanek.

Rozh. Šturdík, Otrubčák, Otočka.

Počas celého zápasu mali hostia hru pevne v rukách. Vytvárali si jednu šancu za druhou, no gól sa im v prvom polčase dať nepodarilo. Naopak, mohli inkasovať, keď z ojedinelého protiútoku sa ocitol domáci Matúš Jankových sám pred brankárom hostí Pekarom, no trafil len pravú tyč. Po prestávke už boli hostia efektívni, čo šanca to bol gól. Po vedúcom góle, ktorý dal z akcie Balážika Kristían Krutý, domáci akoby rezignovali a hostia sa uspokojili. Ďalšie góly tak pridali až v záverečnej štvrťhodinke. Dvakrát sa trafil Ondrej Stúpal, pokutový kop za faul na Drgona premenil Mišo Gregúrek a sieť rozvlnil aj Fredy Vanek.

Petrova Ves – Štefanov 3:2 (3:0)

Góly: 21., 27. T. Polák, 26. F. Lánik – 81. L. Čelústka, 87. P. Tomašovič.

Rozh. Kahúň, Hušek, Polakovič.

O víťazstve domácich rozhodlo silných šesť minút, v ktorých strelili tri góly. Dvakrát sa presadil kanonier Tomáš Polák, jeden pridal Filip Lánik. Zdalo sa byť rozhodnuté. Po prestávke však hrali domáci viac na udržanie svojho trojgólového náskoku a takmer na to doplatili, keď Štefanov v záverečnej desaťminútovke znížil na rozdiel gólu po presných zásahoch Lukyho Čelústku a Paťa Tomašoviča. Na vyrovnanie im už však čas neostal.

Cerová – Oreské 2:0 (1:0)

Góly: 43. D. Badáň, 69. O. Ilčík.

Rozh. Štora, Babic, Otočka.

Domáci boli počas celého zápasu lepším mužstvom. Hostia sa tradične spoliehali na svojho kanoniera Lukáša Pavlačku, ktorého však tentoraz bez problémov ustrážil Jaro Herceg. Iba raz sa dostali hráči Oreského v prvom polčase do zakončenia, no nebezpečná strela Baláža opečiatkovala iba brvno. V závere polčasu sa hlavičkou presadil Denis Badáň a domáci viedli 1:0. Po prestávke pridal poistný gól v 69. min. z blízka Ondrej Ilčík – 2:0. Domáci sa prezentovali kvalitným výkonom a ich víťazstvo je zaslúžené.

1. Dubovce 22 14 6 2 51:22 48
2. Oreské 23 13 6 4 54:30 45
3. Cerová 22 13 5 4 50:26 44
4. Petr. Ves 22 11 5 6 57:28 38
5. Štefanov 22 11 5 6 53:33 38
6. Sobotište 23 11 4 8 49:34 37

Dohrávky: Petr. Ves – Dubovce a Štefanov – Cerová 8.5.

Ďalší program: 4. kolo 6.5. o 16.30 h Štefanov – Oreské, Petr. Ves – Sobotište, Dubovce – Cerová.

Záhorácke rádio 2024 01

Skupina o 7. – 11. miesto

V tejto skupine o záchranu v riadnom kole, ale ani v dohrávke sme nespoznali ani v jednom zápase víťaza, ani porazeného. Vo všetkých troch zápasoch sa body delili. Najviac na to doplatili Radošovce, ktoré doma stratili štyri body, keď nedokázali zdolať ani Lakšára a v dohrávke ani Rohov.

Radošovce – Lakš. N. Ves 1:1 (1:0)

Góly: 40. M. Petrovič – 69. vlastný (P. Mikula).

Rozh. Rusinko, Polakovič, Škrinár.

Od začiatku zápasu bola iniciatíva na kopačkách domáceho mužstva, ktoré sa aj v 40. min. ujalo vedenia po góle Petroviča – 1:0. Pokusy hráčov hostí končili na pozornej obrane domácich a brankárovi Bulkovi. Po prestávke hostia prejavili viac snahy o vyrovnanie, čo sa im aj podarilo, keď v 69. min. prekonal svojho vlastného brankára Peťo Mikula – 1:1.

Mor. Sv. Ján – Pop. Močidlany 2:2 (0:1)

Góly: 62. M. Baláž, 72. R. Chvátal – 6. vlastný (R. Chvátal), 78. M. Foriška.

Rozh. Knap, Škrinár, Vlk.

Močidlany sa už v 6. min. ujali vedenia, keď vlastného brankára Dominika Bolfa prekonal Rišo Chvátal – 0:1. Domáci sa trápili v zakončení. Presadili sa až po prestávke, keď po hodine hry vyrovnal Milan Baláž na 1:1 a v 72. min. trafil Chvátal aj do tej správnej brány 2:1. Z víťazstva sa však Jáňania netešili. V 78. min. zabezpečil deľbu bodov Mišo Foriška – 2:2.

voľno – Rohov.

Dohrávka

Radošovce – Rohov 2:2 (2:2)

Góly: 15. M. Žúrek, 36. M. Petrovič – 33. E. Dubec (11), 44. J. Ďurica.

Rozh. Kahúň, Otočka, Túbl.

V prvomájovej dohrávke všetky štyri góly videli diváci už v prvom polčase. Domáci dvakrát vyhrávali, no Rohov stačil zakaždým vyrovnať. Prvé dva góly padli z pokutových kopov. Po štvrťhodine prekonal Mareka Blanárika v bráne hostí Mário Žúrek – 1:0. Rovnakú výhodu využil v 33. min. Erik Dubec – 1:1. Už o tri minúty domáci opäť vyhrávali po góle Miša Petroviča – 2:1. Chvíľu pred odchodom do šatní sa presadil Jakub Ďurica, ktorý vyrovnal na 2:2. Po prestávke už góly nepadli a tak si mužstvá body podelili. Rohov zo svojich desiatich bodov získal 7 vonku.

7. Lakš.N.Ves 23 11 2 10 55:46 35
8. Radošovce 23 4 9 10 27:45 21
9. Mor.Sv.Ján 22 4 7 10 21:55 20
10. Rohov 22 2 4 16 25:55 10
11. P.Močidľany 22 0 4 18 16:84 4

Ďalší program: 4. kolo 6.5. o 16.30 h Lakš. N. Ves – Pop. Močidľany, 7.5. o 10 h Rohov – Mor. Sv. Ján, voľno – Radošovce.