TJ Kunov je jediným mužstvom 8. ligy, ktorý s vedúcou dvojicou nielenže nestratil ešte ani bod, ale nedostal ani jediný gól. Š. Humence zdol 1:0 a 4:0, Unín 1:0 a 2:0.

Ilustračné foto 123rf.com

V 15. kole žreb zviedol dokopy prvé štyri mužstvá tabuľky, ktoré vytvorili dve dvojice. Ťažšiu úlohu mali mať druhé Š. Humence, no zvládli ju nad očakávanie dobre, keď vyhrali v Hradišti.

Unín na domácom trávniku v tomto ročníku ešte neprehral. Vyhral všetkých 8 stretnutí s vysoko aktívnym skóre 41:1, keď doteraz jediným strelcom z hosťujúcich mužstiev bol Erik Flámik z Rovenska pri prehre 3:1. Až v 15. kole narazila kosa na kameň a Unín prehrou s Kunovom stratil trojbodový náskok, ktorú im zaistil práve Kunov domácou výhrou so Š. Humencami.

ObFZ Senica MO 8. liga 15. kolo

Hradište – Š. Humence 1:3 (0:1)

Góly: 61. M. Sadloň – 5. J. Cintula, 81., 88. O. Sekáč.

Rozh. Babic, Vlk, Knap.

V kvalitnom stretnutí začali lepšie hostia, ktorí sa už v 5. min. ujali vedenia, keď roh na prvú tyč poslal hlavou do siete Jakub Cintula – 0:1. V ďalšom priebehu boli príležitosti na obidvoch stranách, no do prestávky diváci už gól nevideli. Po prestávke domáci tromi striedaniami oživili hru a v 61. min. sa im podarilo vyrovnať prízemnou strelou Martina Sadloňa z hranice šestnástky – 1:1. Stretnutí spelo k deľbe bodov, no aj hostia zvolili podobnú taktiku. Na ihrisko ako striedajúci hráč prišiel Ondrej Sekáč a dvomi gólmi v poslednej desaťminútovke rozhodol o víťazstve hostí. V 81. min. z pozície zaváňajúcej ofsajdom poslal do siete brankárom vyrazenú strelu a chvíľu pred koncom zakončil samostatnom úniku na 1:3.

Unín – Kunov 0:2 (0:1)

Góly: 25. F. Vizváry, 49. J. Belohlávek.

Rozh. Tubl, Blaha, Dzindzík.

Nečakaný výsledok sa zrodilo v Uníne, kde domáci prvýkrát v sezóne vyšli na domácom ihrisku gólovo, ale aj bodovo naprázdno. Hostia skvele bránili a v bráne mali vynikajúceho Mateja Fábika. Z rýchlych protiútokov sa im podarilo streli dva góly. Prvý dal v 25. min. Filip Vizváry a chvíľu po prestávke pridal druhý gól hostí Juraj Belohlávek – 0:2. Kunov vyhral s Unínom v prebiehajúcej obidva vzájomné zápasy. Či možno teda v tomto prípade hovoriť o prekvapení, je otázka.

Koválov – Smolinské 2:2 (1:0)

Góly: 43. A. Tokoš, 89. M. Winter (11) – 58. J. Goga, 90. R. Okasa.

Rozh. Kahúň, Knap, Vlk.

Smolinské malo v zápase viac z hry, no body sa nakoniec delili, pričom viac šťastia bolo práve na strane hostí, keď vyrovnali takmer súčasne so záverečným hvizdom rozhodcu. Domáci išli do vedenia, keď gól do šatne dal Andrej Tokoš. Po prestávke vyrovnal Jaro Goga na 1:1 a zápas išiel do remízového konca. Minútu pred koncom však faloval Maderič a Milan Winter premenil pokutový kop na 2:1. Ihneď po rozohraní získali hostia roh a po jeho rozohraní vyrovnal Radko Okasa na 2:2.

Letničie – Rovensko 5:6 (4:1)

Góly: 6., 55. L. Kalay, 20., 26., 43. L. Daniel – 40., 88. E. Flámik, 57. S. Starych, 59. M. Vaško, 60. P. Baláž, 75. Ľ. Nemec.

Rozh. Matúš, Pollák, Thao.

Neuveriteľný priebeh zápasu videli diváci v Letničí. Po necelej polhodine vyhrávali domáci už 3:0 a hoci Erik Flámik znížil na 3:1, ešte do prestávky uzavrel Lukáš Daniel svoj hetrik a vrátil domácim trojgólové vedenie 4:1. Keď po prestávke zvýšil Laco Kalay už na 5:1, boli hostia zrelí na uterák.  Lenže doslova vstali z popola. V poslednej polhodine dali pre zmenu 5 gólov ony a keďže žiadny nedostali, po fantastickom obrate sa tešili z troch bodov.

Vrádište – Smrdáky 1:0 (1:0)

Góly: 20. J. Rehák.

Rozh. Srnec, Tomka, Thao.

Zo súboja mužstiev zo spodku tabuľky vyšlo víťazne domáce Vrádište. O jeho výhre rozhodol už v 20. min. Juraj Rehák. V ďalšom priebehu diváci už gól nevideli a tak sa domáci posunuli v tabuľke pred Letničie, ktoré doma prekvapujúco stratilo „isté“ tri body.

Sekule – Bor. Sv. Jur 11:0 (7:0)

Góly: Š. Bertovič a A. Sekulský 3, E. Húšťava 2, M. Ježek, P. Kovár, J. Štermenský.

Rozh. Thao, Dzindzík, Škrinár.

Až dvaja hráči si v zápase s posledným mužstvom vylepšili svoje strelecké štatistiky o hetrik. V prvom polčase sa to podarilo Šimonovi Bertovičovi, po prestávke striedajúcemu Adamovi Sekulskému.

12. Bor.Sv.Jur 15 0 0 15 7:96 0

Ďalší program: 16. kolo 6.5. o 16.30 h Rovensko – Unín, Smolinské – Vrádište, Š. Humence – Koválov, 7.5. o 10 h Kunov – Sekule, o 16.30 h Bor. Sv. Jur – Hradište, Smrdáky – Letničie.