Počas uplynulého víkendu sa začali semifinálové série play off o hokejbalového majstra Slovenska. Záhoráci ako víťazi základnej časti odohrali prvé dva zápasy na domácom ihrisku s Nitrou.

Prvý zápas vyhral Hokejmarket aj vďaka hetriku Martina Lukačoviča pomerne jasne 4:1. V druhom zápase viedol už 4:0, no nakoniec ich až v predĺžení zachraňoval ďalší strelec hetriku Richard Válek. K vytúženému finále im tak chýba jediné víťazstvo.

Extraliga, semifinále play off

1. zápas

Hokejmarket Skalica – Rytieri Nitra 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 1., 17., 42. M. Lukačovič, 17. M. Holaza – 41. F. Petrovič.

Rozh. Sála, Hriško. Vylúčení 2:0 na 2 min. Presilovky 0:1, oslabenia 0:0.

Na svojho semifinálového súpera sa Záhoráci perfektne pripravili. Ešte neubehla ani prvá minúta a ich brankár Murček už ťahal loptičku zo svojej siete. Po akcii Kalužu so Štepanovským ho prekonal Martin Lukačovič – 1:0. Domáci boli aj naďalej iniciatívnejší, no skóre sa už v prvej tretine nemenilo. Aj vstup do druhej tretiny vyšiel domácim nad očakávanie. Po 88 sekundách nabil Kaluža Lukačovičovi a ten sa trafil po druhýkrát – 2:0. Radosť na tribúnach ešte nedoznela a o ďalších 31 sekúnd pridal Mišo Holaza tretí gól – 3:0. Domáci, vedomí si svojho náskoku, začali šetriť sily na druhý finálový zápas, ktorý sa začínal o necelých 24 hodín. Góly v 3. tretine začali padať až v záverečnej päťminútovke. Najskôr v 41. min. Holazovo vylúčenie už po 20 sekundách potrestal Petrovič gólom na 3:1, no slabučkú iskierku nádeje hostí zhasli domáci už o minútu, keď po Rampáčkovej prihrávke uzavrel svoj hetrik i gólový účet prvého zápasu Martin Lukačovič – 4:1.

Macek Knihy.Zahori
  1. zápas

Hokejmarket Skalica – Rytieri Nitra 7:6 p. p. (2:0, 2:4, 2:2 – 1:0)

V sérii 2:0.

Góly: 3., 34., 49. R. Válek, 7. M. Holaza, 19. M. Salajka, 22. R. Zelenka, 32. J. Kaluža – 24. Kolenčík, 27. Olejník, 29., 30., 38. Poliaček, 44. Ondrušek.

Rozh. Krist, Kováčik. Vylúčení 3:1 na 2 min. Presilovky 0:2, oslabenia 0:1.

Skalica: Kučera – Salajka, Miklík, R. Zelenka, Štepanovský, Sobol, Horváth – Válek, Štefek, Fraňo – Lukačovič, Kaluža Rampáček – Drgon, P. Janáč, Holaza – Rábek, Flamík, Čulen – Špírek, Pobuda, D. Janáč.

Do druhého zápasu nastúpila v skalických dresoch zostava z prvého zápasu  posilnená o štvrtú útočnú formáciu. Už v 3. min. roztočil prvý útok kolotoč pred bránou súpera a akciu Štefka s Fraňom zakončil Ríšo Válek – 1:0. Domáci v aktivite nepoľavili a v 7. min. prihrával Drgon a presne zakončil Mišo Holaza – 2:0. Aj vstup do druhej tretiny mali Záhoráci úspešný. Válek „nabil“ Mišovi Salajkovi a bolo 3:0. V 22. min. sa pripomenul aj najlepší hokejbalista Slovenska Milan Rampáček, po ktorého prihrávke zvýšil Rado Zelenka už na 4:0. Domácich pohodlný náskok ukolísal a Nitra ešte v 2. tretine v priebehu šiestich minút gólmi Kolenčíka, Olejníka a dvomi Poliačka zápas riadne zdramatizovala – 4:4. V kabíne domácich bolo zrejme dusno. Do 3. tretiny vstúpili Záhoráci opäť koncentrovane a v 32. min. po ďalšej prihrávke Rampáčka ich poslal opäť do vedenia Jan Kaluža – 5:4. O dve minúty Ríšo Válek zvýšil na 6:4, no ani to nestačilo. Poliaček svojim tretím gólom znížil na 6:5 a minútu pred koncom poslal zápas do predĺženia Ondrušek – 6:6. V predĺžení našli aj domáci svojho trojgólového strelca, keď prihrávku Rábeka v 49. min. premenil na víťazný gól Ríšo Válek – 7:6.

Druhú semifinálovú dvojicu tvoria LG Bratislava a Považská Bystrica. Stav po dvoch zápasoch je 1:1 (2:5, 4:0).

Tretí a prípadný štvrtý zápas bude hrať Skalica 6. a 7. mája v Nitre.