Pred stretnutím v Rybkách odovzdali domáci funkcionári svojmu kapitánovi Petrovi Černekovi cenu za nastrieľaných 100 gólov v drese Rybiek. A gólové hody boli aj na trávniku.

Stogólový Peter Černek s cenou od Milana Blažka.

Zápas kola sa hral v Hlbokom, kde Stráže hrali vyše hodiny oslabené o vylúčeného hráča. Dlho držali nerozhodný stav, až si v závere dali vlastný gól. Druhé mužstvo zo Šaštína – Stráží na Kopanice ani nevycestovalo.

Po predchádzajúcom domácom víťazstve so Strážami sa zdalo, že Jablonica sa bude v tabuľke škriabať hore, no v nasledujúcich troch zápasoch získala doma iba bod a potvrdila svoje postavenie na spodných priečkach tabuľky.

ZsFZ 6. liga Západ 20. kolo

Rybky – Kúty 9:1 (4:1)

Góly: 5. M. Bojnanský, 19. K. Ravas, 28. P. Černek, 44. D. Patka, 57. M. Mareček, 60., 77., 83. A. Beňo, 87. I. Ravas – 9. T. Komorný.

Rozh. Fabián, Vyletelka, Meluch. ŽK 0:0.

Rybky: Kadlečík – Fábik, Chudý, Bojnanský, Patka, K. Ravas, Černek, M. Mareček, Surový, I. Ravas, Beňo (str. B. Cigáň, Mošovský, Moravanský), tréner Fridrich Hutta.

Kúty: Krajčír (69. Sedalík) – T. Smolinský, Valachovič, Antálek, L. Ralbovský, Vrábel, Daniš, Halabrín, Kalčík, Kovarovič, Komorný (Puškáč, Sálus), tréner Andrej Smolinský.

Rybky - Kúty 9:1. Dominik Patka vyhral hlavičkový súboj s Halabrínom a zvyšuje na 4:1.
Rybky – Kúty 9:1. Dominik Patka vyhral hlavičkový súboj s Halabrínom a zvyšuje na 4:1.

Už v 5. min. do centrovanej lopty z rohu Marečka doslova vletel Maťo Bojnanský a prudkou hlavičkou nedal Krajčírovi šancu – 1:0. V 9. min. Mário Vrábel krásne vysunul Tomáša Komorného a ten vyrovnal – 1:1. Potom to už bolo sólo domácich strelcov. Po prihrávke I. Ravasa ich do vedenia vrátil Kiko Ravas a nádhernou obalovačkou poďakoval za cenu Peťo Černek – 3:1. Skóre polčasu uzavrela pekná prihrávka Beňu na hlavu Patku 4:1. Po prestávke dali domáci z množstva šancí ďalších 5 gólov. Piaty pridal Matúš Mareček, čistý hetrik zaznamenal Adam Beňo a skóre uzatváral Ivan Ravas, ktorý konečne trafil presne po predchádzajúcich dvoch tyčiach. Korigovať mohol opäť Komorný, no trafil tyč.

Iskra Holíč – Mokrý Háj 1:2 (1:1)

Góly: 31. B. Masaryk – 40. M. Lašák, 50. M. Buchta.

Rozh. Mráz, Rusinko, Mi. Šefčík.

ŽK 3:2 (Masaryk, Martinusík, Spazier – Piroha, R. Valúch).

Holíč: Nesnadný – Čech, Vaclavik, Nečas, Hyža, Masaryk, Vyskoč, T. Daniel, Samadov, Spazier, Martinusík (str. Polák, Krčík), tréner Roman Konečný.

Mokrý Háj: Šipoš – Hladký, Buchta, Bohunický, M. Valúch, P. Vaško, Lašák, R. Valúch, P. Vaško, Piroha, Eisner (str. Ondráš), tréner Igor Šefčík.

Holíč chcel potvrdiť víťazstvo z Kútov, no nepodarilo sa mu to. Prvú šancu mal hosťujúci Piroha, no neuspel, ako aj následne domáci Martinusík či Samadov. Piroha ani na druhý pokus neprekonal Nesnadného, hoci bol sám pred ním. Záver polčasu patril domácim. Hlavičku Nečasa zneškodnil Šipoš a po strele T. Daniela bol roh. Ten zahral Samadov a Beno Masaryka otvoril skóre – 1:0. Masaryk mohol ešte aj zvýšiť, no z päťky prestrelil prázdnu bránku. V 40. min. hráč Holíča Marcel Lašák, ktorý je v M. Háji na hosťovaní, vyrovnal na polčasových – 1:1. V 50. min. dal Mišo Buchta z trestného kopu gól do rubriky „Frajer na záver“ keď z 30 m trafil ľavý vinkel – 1:2. V ďalšom priebehu si hostia svoje vedenie postrážili, ba mohli ho aj prikrášliť a preto vyhrali zaslúžene.

HlbokéStráže 2:1 (1:1)

Góly: 9. Ľ. Kadlečík, 83. vlastný (D. Fukna) – 16. F. Kuník.

Rozh. Kukan, D. Slovák, P. Slovák.

ŽK 1:2 (Pajpach – Slovák, Fukna). ČK 0:1 (26. Pagáč).

Hlboké: Hrušecký – Mráz, Serdahely, Kumančík, Pajpach, Pavlík, Šustek, R. Morávek, T. Slovík, Kadlečík Liška (str. Vach), tréner A. Fišan.

Stráže: Žilavý – I. Letko, Pagáč, L. Letko, Buzay, Štora, Fukna, Chropovský, Kuník, Biksadský, Slovák (str. Konečný), tréner Lukáš Bajan.

Hlboké - Stráže 2:1. Lopta z hlavy Dominika Fuknu smeruje nazadržateľne do vlastnej brány na 2:1.
Hlboké – Stráže 2:1. Lopta z hlavy Dominika Fuknu smeruje nazadržateľne do vlastnej brány na 2:1.

V zápase kola začali lepšie domáci, ktorí sa ujali vedenia už v 9. min. gólom Ľuba Kadlečíka – 1:0. Keď ďalšiu čistú šancu nevyužil Líška, udreli hostia. V 16. min. vyrovnal Fabián Kuník na 1:1. Pekný futbal pokračoval, brvno Žilavého brány sa triaslo po strele Líšku a jeho ďalší únik zastavil nedovolene Pagáč, za čo videl ČK. Hostia sa hnevali že bola príliš prísna. Od tohto momentu sa hostia museli venovať viac obrane a krása futbalu sa vytratila. Po prestávke zaváhal po prihrávke Kadlečíka v čistej šanci Šustek a chvíľu po ňom aj striedajúci Tomáš Vach s Tomášom Slovíkom. V 75. min. sa hostia po zákroku na Kuníka dožadovali pokutového kopu, no nepískalo sa. V 82. min. po faule na Rasťa Mráza zahrával trestný kop Roman Morávek, ktorého center si nešťastne poslal hlavou do vlastnej siete Fukna – 2:1. Ten chcel svoje zaváhanie napraviť, no v 88. min. slabšou pravou nohou z uhla netrafil.

Baník ČáryBor. Mikuláš 0:3 (0:1)

Góly: 22. D. Hlavenka, 53. R. Cintula, 90. Oguchukwu.

Rozh. Dragula, Revay, Kačíčka.

ŽK 5:1 (L. Šúrek, L. Polák, Bíly, Navrátil, A. Danihel – Abodan).

Čáry: Ozábal – A. Danihel, Riška, Navrátil, L. Polák, Kollár, Bíly, M. Šúrek, Smetana, J. Pollák, S. Polák (Šefčík, De. Havel, Černoch, Procháska), tréner Andrej Krchňavý.

B. Mikuláš: Cigánek – Plaisner, Cintula, Kujovský, Plott, Petrík, Orlík, Biksadský, Kovalovský, Macek, D. Hlavenka (str. Ondriska, Lánik, Djordjevski, Oguchukwu, Abodan), tréner Branislav Jablonický.

Zápas len potvrdil, v akom hernom kŕči sa nachádza domáce mužstvo bojujúce o záchranu. Baník sa snažil hrať útočne, no hostia umne bránili a po zisku lopty vyrážali do rýchlych brejkov dvojicou Kovalovský – Plott. V 22. min. sa im naskytla štandartka a center Kovalovského premenil Dušan Hlavenka – 0:1. Po prestávke mal zápas rovnaký priebeh. Neúspešná snaha domácich o ohrozenie brány súpera a smrtiace brejky hostí s viacerými šancami. V 53. min. pridal ich druhý gól Robo Cintula a na konečných 0:3 dal v 90. min. striedajúci Oguchukwu.

Záhorácke rádio 2024 01

Baník Brodské Radimov 6:2 (4:1)

Góly: 5. P. Da Silva, 29. M. Bartal (11), 36., 44., 65. G. Trubiroha, 57. Vinícius – 34. M. Rehák, 73. L. Petrúfka.

Rozh. Gádoši, Jordanov, Boledovič. ŽK 1:5. ČK 0:1 (88. Vašíček).

Brodské: Kewen – Soós, Bartal, J. Da Silva, Gonda, Vinícius, Trubiroha, Blaha, P. Da Silva, Ralbovský, Štvrtecký (str. Gál, Barkóci).

Radimov: Biskupič – Vizváry, J. Urbánek, D. Vach,  Nagy, Vašíček, Baláž, Pukančík, Dermek, Hýroš, Rehák (str. Petrúfka, Lašák, Masaryk), tréner Tomáš Juračka.

Baník získal v úvodnej polhodine dvojgólové vedenie, keď už v 5. min. skóroval brazílsky legionár Pedro Da Silva a po faule Nagya premenil penaltu Martin Bartal – 2:0. Hostí môžu mrzieť nepremenené dve tutovky Baláža sa tavu 1:0. V 34. min. Marián Rehák síce znížil na 2:1, no potom prišli chvíle Gaba Trubirohu, ktorý dvomi gólmi upravil na polčasových 4:1. Ďalší Brazílčan Vinícius pridal po prestávke piaty gól Baníka a Trubiroha uzavrel v 65. min. svoj hetrik na 6:1. Striedajúci Luky Petrúfka znížil na konečných 6:2, keď svoju ďalšiu šancu po akcii Pukančíka nepremenil. Hostia dohrávali bez vylúčeného Vašíčka.

Jablonica – Kopčany 1:2 (0:1)

Góly: 84. B. Kolenyak – 40. J. Zubalík, 75. M. Vach.

Rozh. Fuňák, Frič, Krivošík. ŽK 2:2.

Jablonica: Toman – Mihalcsak, Zajonc, Pátek, Jenčík, P. Kubisa, Malík, Jánošík, J. Peterka, D. Slovík, Kolenyak (Michálek, Galba, R. Peterka, Nestarec, Gaža), tréner Jakub Štefanka.

Kopčany: Vaculka – Mráz, Vach, Blažek, M. Švrček, Karas, Lukáč, Neúročný, Zubalík, Kozány, Hrušecký, (str. Lorenc, Hlúpik), tréner Ján Tolla.

V 37. min. museli domáci striedať zraneného brankára Tomana a už o tri minúty nerozchytaného Michálka prekonal Jakub Zubalík – 0:1. Snaha domácich o vyrovnanie neprinášala úspech, hostia hrozili z brejkov a v 75. min. z trestného kopu zvýšil už na dvojgólový rozdiel Martin Vach – 0:2. Domáci bojovali, v 84. min. dal kontaktný gól Beno Kolenyak, no vyrovnať sa im už nepodarilo. Bol to jeden zo slabších výkonov domáceho mužstva v jarnej časti.

Myjava B – Slovan Šaštín 3:0 kont.

Hostia sa k zápasu nedostavili.

Ďalší program: 21. kolo 13.5. o 16.30 h Čáry – Myjava B, 14.5. o 16.30 h Spartak Stráže – Kopčany, Kúty – Slovan Šaštín, Radimov – Holíč, Jablonica – Brodské, Mokrý Háj – Rybky, Bor. Mikuláš – Hlboké.