Jurania nastúpili na zápas iba s deviatimi hráčmi a tak si hostia z ich brány urobili doslova strelnicu.

Kunov - Sekule 3:2. Nebezpečná situácia pred bránou hostí.
Kunov – Sekule 3:2. Nebezpečná situácia pred bránou hostí.

ObFZ Senica MO 8. liga 16. kolo

Rovensko – Unín 2:3 (0:1)

Góly: 51. S. Starych, 78. P. Baláž – 45. I. Šiška, 80. T. Rešetka, 90. M. Uher (11).

Rozh. Otočka, Pollák.

Od začiatku sa hralo medzi šestnástkami bez vyložených šancí. Až v 45. min. sa hostia dostali do vedenia kurióznym gólom strelou Šišku z veľkej diaľky. Snaha domácich o vyrovnanie priniesla úspech v 51. min. zásluhou Silva Starycha – 1:1. Domáci boli stále aktívnejší, v 78. min. aktívnym presingom získali loptu a Baláž dal vedúci gól 2:1. Unín bol na pokraji prehry. V 80. min. centrovaná lopta Rešetku s prispením domáceho stopéra skončila v domácej bráne 2:2. Chvíľu pred koncom prišiel na trávnik domáci Krč, ktorý v 90. min. fauloval a z penalty dal Mišo Uher víťazný gól hostí 2:3. Krutá prehra pre domácich, ktorí si rozhodne nezaslúžili prehrať.

Smolinské – Vrádište 4:1 (3:0)

Góly: 8. M. Müller, 17. M. Burian, 42. J. Goga, 59. D. Celláry – 51. J. Rehák (11).

Rozh. Michalička, Obcovič.

Výborný výkon v prvom polčase priniesol domácim trojgólové vedenie, keď sa postupne strelecky presadili Miro Müller, Maťo Burian a Jaro Goga, ktorý navyše ešte nepremenil penaltu. Domáci sa však uspokojili a po prestávke už to neboli oni. Juraj Rehák znížil z penalty na 3:1 a o chvíľu uzavrel skóre zápasu Dominik Celláry 4:1. V 76. min. kopal penaltu aj Martin Masár, no aj jemu ju brankár Robo Ondráš chytil.

Š. Humence – Koválov 3:0 (1:0)
Góly: 56. J. Cintula, 66. L. Matula, 87. P. Hlavenka,
Rozh. Hušek, Thao.

Hostia dokázali odolávať favoritovi takmer hodinu. V 56. min. odklial ich obranu Jakub Cintula, domáci sa ukľudnili a pridali ešte ďalšie dva góly. V 76. min. zvýšil na 2:0 Lukáš Matula a chvíľu pred koncom uzavrel na konečných 3:0 Paťo Hlavenka.

Kunov – Sekule 3:2 (2:1)
Góly: 20. J. Belohlávek (11), 44. F. Vizváry, 53. J. Burian – 32. E. Húšťava, 82. F. Volouch.
Rozh. Kahúň, Otočka, Hušek.

Zaujímavý zápas videli diváci v Kunove. Domáci mali územnú prevahu, no šancí málo. Až v 20. min. Kubinák fauloval Šefčíka a z penaltu Belohlávek otvoril skóre zápasu – 1:0. Hostia však nekapitulovali a v 32. min. výstavnou trefou ľavačkou vyrovnal Erik Húšťava – 1:1. V 44. min. prekvapil všetkých Černek, zo 40 m trafil brvno a dobiehajúci Filip Vizváry prekvapil celú obranu hostí – 2:1. Aj po prestávke sa hral zaujímavý zápas. Únik Belohlávka premenil Jozef Burian na 3:1. Domáci brankár Fábik si poradil s hlavičkou Voloucha, so špicom Andreja Trajlínka, no v 82. min. ho už prekonal Filip Volouch – 3:2. Kunov si už najtesnejšie vedenie postrážil.

Smrdáky – Letničie 1:1 (1:1)
Góly: 39. T. Hrúz – 18. J. Škápik.
Rozh. Dzindzík, Michalička, Polakovič.

Vo vyrovnanom zápase mali domáci miernu prevahu, no vedenia sa ujali hostia po nacvičenej štandartke Jergušom Škápikom 0:1. V 39. min. vyrovnal po rohu Tomáš Hrúz na 1:1. Aj po prestávke bola hra vyrovnaná, viac šancí mali Smrdáky. Ktoré mohli rozhodnúť v 76. min., no Hrúz nepremenil pokutový kop. Už v nastavenom čase ich mohli za to vytrestať hostia, no vyloženú šancu nepremenili.

Bor. Sv. Jur – Hradište 0:13 (0:7)
Góly: T. Sadloň, M. Sadloň, R. Baránek, A. Gregor a F. Michalička 2, R. Barcaj, M. Furko, V. Bôžik.

12. Bor.Sv.Jur 16 0 0 16 7:110 0

Ďalší program: 17. kolo 13.5. o 16.30 h Koválov – Bor. Sv. Jur, Hradište – Sekule, Vrádište – Š. Humence, Rovensko – Kunov, 14.5. o 16.30 h Letničie – Smolinské, Smrdáky – Unín.