Mestské kultúrne a informačné centrum Vás pozýva na jedinečný KONCERT VIVA- švédsky komorný zbor, ktorý sa bude konať v stupavskej synagóge v sobotu (20.5.) o 17:00.

VIVA Halmstad je ženský zbor s 18 peknými spievajúcimi dámami. Spevácky zbor bol založený v roku 2013, no mnohé speváčky už predtým spolupracovali s mladšími zbormi spolu s dirigentom Göranom Perssonom.

Zbor je spojený s kostolom Snöstorp v Halmstade na západnom pobreží Švédska. Tu pravidelne vystupuje na bohoslužbách a koncertoch. Repertoár je široký, od raných čias až po populárnu hudbu súčasnosti. VIVA príležitostne vystupuje aj v iných mestách na juhu Švédska a posledná zahraničná cesta smerovala na Malorku, kde zbor vystupoval v Katedrále Santa Maria v Palme.

Zbor sprevádza klavirista Stefan Wikrén, vyštudovaný na Hudobnej akadémii v Göteborgu.

Göran Persson je od roku 1987 hlavným organistom a zborovým dirigentom kostola Snöstorp. Diriguje tu ženský spevácky zbor VIVA a miešaný zbor Cappella Snöstorp. Je tiež zakladateľom a vedúcim komorného zboru Halmstads Vokalensemble. Študoval na Hudobnej akadémii v Malmö.

Erika Piesecká, Stupava.sk


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024