Na Záhorie prišiel silný súper, bojujúci o druhé miesto v tabuľke.

Keďže aj domáci mali v poslednom čase sériu slušných výsledkov, dal sa očakávať výborný futbal. Taký sa aj hral, no konečný výsledok výrazne ovplyvnili delegované osoby. Lednické Rovne sa ziskom troch bodov posunuli v tabuľke na 2. miesto, pred Gbely sa v tabuľke dostali Trebatice po výhre v Leviciach.

ZsFZ 4. liga 25. kolo

Gbely – Led. Rovne 1:2 (0:0)
Góly: 65. D. Nemec – 71. M. Kvaššay, 77. D. Vavruš.
Rozh. Bartko, Palkovič, Pavlovič.
ŽK 2:5 (L. Ravas, Kosorín).
Gbely: P. Ravas – Caltík, Rosa, Rehák, Žáček, L. Ravas, Mička, Kosorín, Smolinský (56. Nemec), Pribyla (56. Mráz), Mihál, tréner Adam Ambra.

Domácim už v druhom zápase chýbali v zostave potrestaný Ondrej Bohun a nie celkom doliečený Dominik Nemec. Ako prví pohrozili hostia, no Peter Ravas zmenu v skóre nepripustil. V 20. min. mohli ísť do vedenia domáci, no ani Mička svoju veľkú šancu nevyužil. Po prestávke poslal tréner Ambra na ihrisko Dominika Nemca a ten potvrdil, čo pred Gbely znamená. Už po deviatich minútach na trávniku poslal pekný center Nora Mihála nechytateľne do siete a domácich do vedenia – 1:0. V 71. min. však po čistom vypichnutí lopty Lukášom Ravasom (potvrdilo to aj pozápasové video) rozhodca doslova daroval hosťom pokutový kop a z neho vyrovnal Kvaššay na 1:1. Rozladení domáci vzápätí inkasovali aj v 77. min., kedy po brejku rozhodol Vavruš o víťazstve hostí -1:2. Záverečná snaha domácich už zisk aspoň bodu nepriniesla.

Malacké pohľady Knihy.Zahori

Adam Ambra, trénet Nafty Gbely: „Zápas sa odohral na ťažkom podmočenom teréne. Videli sme vyrovnaný zápas, ktorý nakoniec v záverečných 20-tich minútach pokazili rozhodcovia. Slušne povedané, ich výkon bola jedna veľká hanba. Bohužiaľ, nariadením vymysleného pokutového kopu, ovplyvnili výsledok i ďalší priebeh zápasu. Je smutné, že sa takéto veci dejú, vždy na to doplatia ľudia, hráči, ktorí futbal robia poctivo.“

Ďalšie zápasy: Kolárovo – FC Nitra 0:1, Jasl. Bohunice – FC ViOn B 2:0, Hurbanovo – Imeľ 1:1, Lehota – Boleráz 0:0, Gabčíkovo – Pata 1:1, Levice – Trebatice 1:3, Kozárovce – Marcelová 2:1.

1. Lehota 25 18 2 5 73:18 56
2. Led.Rovne 25 14 6 5 62:24 48
3. Gabčíkovo 25 14 5 6 49:24 47
4. Boleráz 25 12 8 5 43:29 44
5. FC Pata 25 11 10 4 49:25 43
6. Trebatice 25 12 2 11 49:38 38
7. TJ Gbely 25 11 5 9 37:33 38
8. J.Bohunice 25 11 4 10 39:32 37