V 6. lige Západ padlo najviac gólov v Radimove, kde Holíčania do bodky zopakovali svoj nedávny výbuch z Rybiek, kde takisto prehrali 8:0. V Radimove navyše prepadli aj zo správania sa na ihrisku, keď videli až 3 červené karty.

Zo zápasu Baník Čáry - Myjava B 0:4. Domáci Miro Šúrek a Dušan Riška v súboji o loptu so Stanom Šarudim. Foto: FB ŠK Baník.
Zo zápasu Baník Čáry – Myjava B 0:4. Domáci Miro Šúrek a Dušan Riška v súboji o loptu so Stanom Šarudim. Foto: FB ŠK Baník.

Hokejovú prestrelku v Jablonici ovládli brazílski legionári, ktorí strelili všetky štyri góly Brodského. Rezerva Myjavy potvrdila, že v tejto súťaži „nemá čo hľadať.“ Hráčom s profesionálnou zmluvou, navyše niektorým aj so skúsenosťami z najvyššej súťaže, ktorí v jej radoch nastupujú, nemôžu byť čistí amatéri vyrovnaným súperom.

ZsFZ 6. liga Západ 21. kolo

OFK Mokrý Háj – Rybky 2:2 (0:2)

Góly: 48. P. Vaško (11), 90. M. Buchta – 23. A. Beňo, 28. M. Kadlíček.

Rozh. Puschenreiter, Frič, Fuňák. ČK 0:1 (63. P. Černek).

Mokrý Háj: Jankovič – Hladký, Buchta, Prokeš, Bohunický, P. Vaško, Lašák, Eisner, R. Valúch, Uher, Krupodorov (str. Piroha, Irša), tréner Igor Šefčík.

Rybky: Kadlečík – Fábik, Chudý, Bojnanský, Patka, K. Ravas, Černek, Mareček, I. Ravas, Kadlíček, Beňo (str. Surový, B. Cigáň), tréner Fridrich Hutta.

Zápas kola sa hral pod Vintoperkom, kde tretí Mokrý Háj privítal štvrté Rybky. Prvý pohrozil OFK, no strelu Krupodorova vyrazil Kadlečík na roh. Výborne hrajúci hostia v priebehu piatich minút získali dvojgólové vedenie, navyše nastrelili aj brvno Jankovičovej brány. V 23. min. z prihrávky Ivana Ravasa dal úvodný gól zápasu Adam Beňo a v 28. min. z trestného kopu z takmer 30 m zvýšil Maťo Kadlíček na 0:2. Veľkú šancu v závere polčasu nevyužil domáci kapitán Peter Vaško. Presadil sa až chvíľu po prestávke, keď po faule na Iršu premenil pokutový kop – 1:2. V 63. min. zasiahol do priebehu zápasu aj kapitán hostí, lenže negatívne. Za 2 minúty sa vyfauloval, videl ČK a početnú výhodu OFK napokon využil. V samom závere najskôr nevyužili Rybky dve veľké šance na definitívne K. O., pri ktorých sa vyznamenal Jankovič. Domáci napokon vyrovnali v nadstavenom čase z poslednej akcie zápasu, keď po rohu Lašáka dal hlavou Buchta na 2:2.

Čáry – Myjava B 0:4 (0:3)

Góly: 4., 29., 53. D. Copko, 7. J. Kosík.

Rozh. Köppl, Imrichovič, Bányi. ŽK 0:0.

Čáry: Ozábal – A. Danihel, Riška, Navrátil, Pelikán, M. Šúrek, Černoch, Cigánek, Bíly, Smetana, Šefčík (S. Polák, L. Polák, Procháska), tréner Andrej Krchňavý.

Myjava: Opálek – Tomka, Šarudi, Koníček, Šarudi, Gálik, Š. Mareček, Zmeko, Kodaj, Kosík, Copko (str. Jankových, Bies, Jankovič), tréner Dalibor Dubovský.

Rezerva Myjavy sa ujala vedenia hneď z prvej akcie zápasu, keď výstavne trafil z voleja do šibenice Dávid Copko – 0:1. V 7. min. zvýšil nestrážený Jakub Kosík na 0:2 a prakticky bolo rozhodnuté. Hoci sa hra opticky vyrovnala, hráči Myjavy si loptu kontrolovali a nikam sa neponáhľali. Domáci trpezlivo čakali na brejky, no tie akosi neprichádzali. V 28. min. strelu Pelikána smerujúcu do siete zastavil obranca hostí rukou, no jasná penalta sa nepískala. Naopak, z protiútoku zvýšil Copko na polčasových 0:3. Aj po prestávke sa hralo v rovnakej réžii. V 53. min. uzavrel Copko svoj hetrik i skóre zápasu na konečných 0:4. Hostia ubrali z plynu a šance mal aj domáci Baník, no Šefčík, ani Ali Danihel ich nevyužil.

Spartak Stráže – Kopčany 6:1 (3:1)

Góly: 8. L. Letko, 35. M. Biksadský, 42., 79. F. Kuník, 53. R. Slovák, 62. D. Štora – 5. D. Kozány.

Rozh. Krchlík, Tupý, Hulínek.

Stráže: Hladký – I. Letko, Chropovský, L. Letko, Buzay, Štora, Fukna, Pálka, Kuník, Biksadský, Slovák (str. Waldhauser, Konečný), tréner Lukáš Bajan.

Kopčany: E. Ivan – Mráz, Vach, Blažek, Lukáč, Neúročný, Zubalík, Kozány, Hrušecký, Lorenc, M. Ivan (str. Vcaulka, Novák), tréner Ján Tolla.

Hostia sa rýchlym gólom Kozányho ujali vedenia, no netešili sa dlho. Už o tri minúty vyrovnal Lukáš Letko na 1:1. Domáci získali veľkú územnú prevahu, ktorú v ďalšom priebehu zápasu premenili do ďalších piatich gólov. Do prestávke zaistili dvojgólový náskok Spartaku Marek Biksadský a Fabián Kuník. Po prestávke pridal štvrtý gól Robo Slovák, svoj prvý gól v drese Spartaka po príchode z Hlbokého zaznamenal Dominik Štora a skóre zápasu na 6:1 uzavrel svojim druhým gólom Fabián Kuník.

TJ Kúty – Slovan Šaštín 0:3 (0:2)

Góly: 11., 39. (11) M. Herda, 65. R. Šághy.

Rozh. Kovačík, Révay, Dragula.

Kúty: Krajčír (69. Sedalík) – T. Smolinský, Antálek, Vrábel, J. Sálus, L. Ralbovský, Kovarovič, Kratochvíl, Polák, Kalčík, Komorný (Sedalík, Halabrín, Klena, M. Sálus, Daniš,), tréner Andrej Smolinský.

Šaštín: P. Vach – Šághy, Mošať, Suchý, Malík, Šedivý, Macánek, Mach, Svrček, Kučera, Herda (str. F. Pollák, Brunner, Šimek), tréner V. Mihálik.

Kúty poznali sobotňajší výsledok Čárov a vedeli, že aj v prípade bodového zisku ich v tabuľke preskočia. Lenže v prvom polčase neustrážili Matúša Herdu, ktorý dvomi gólmi poslal hostí do vedenia 0:2. Druhý dal z pokutového kopu. Niekoľko streleckých príležitostí mali aj domáci, no ich zakončenie bolo nepresné, alebo sa vyznamenal brankár hostí. Po prestávke snahu domácich o kontaktný gól zabrzdil v 65. min. Roman Šághy, ktorý uzavrel na konečných 0:3.

Tatran Jablonica – Baník Brodské 3:4 (1:3)

Góly: 41. P. Mihalcsak, 69., 71. V. Jánošík – 5. J. Da Silva, 21., 47. P. Da Silva, 25. Kervison.

Rozh. Patka, Mráz, Prelec.

Jablonica: Michálek – M. Kubisa, Mihalcsak, J. Peterka, Gaža, Jenčík, R. Peterka, Jánošík, D. Slovík, Galba, Kolenyak (Zajonc), tréner Jakub Štefanka.

Brodské: Bartal – Soós, Štvrtecký, Trubiroha, Kervison, J. Da Silva, Vinícius, Blaha, P. Da Silva, Gál, Barkóci.

V Jablonici vybavili všetko brazílski legionári v drese Baníka, ktorí dali všetky štyri góly hostí. Už do prestávky sa v priebehu 20 minút presadili Joao Da Silva, Pedro Da Silva i Kervison – 0:3. Po sľubnom náskoku hostia trochu poľavili, čo využil v 41. min. Patrik Mihalcsak, ktorý znížil na 1:3. Chvíľu po prestávke však Pedro Da Silva svojim druhým gólom poslal hostí opäť do trojgólového vedenia – 1:4. Ani veľká strata neubrala domácim hráčom z bojovnosti, ktorú pretavili do dvoch gólov Vlada Jánošíka, ktoré ešte vykresali iskierku nádeje na zisk bodu – 3:4. Baník si však svoje najtesnejšie vedenie už ubránili.

Bor. Mikuláš – Hlboké 2:3 (2:1)

Góly: 23. J. Kovalovský, 29. R. Hlavenka – 11., 90. M. Šustek, 72. P. Liška.

Rozh. Kačička, Vido, Dančo. ČK 0:1 (60. Mráz).

B. Mikuláš: Cigánek – Plaisner, Cintula, Plott, Orlík, Kovalovský, Djordjevski, Morávek, Macek, R. Hlavenka, Abodan (str. Ondriska, Oguchukwu), tréner Branislav Jablonický.

Hlboké: Noščák – Mráz, Serdahely, Kumančík, Pajpach, Šustek, R. Morávek, T. Slovík, Kadlečík Liška, Vrablic (str. Jediný, Vach), tréner A. Fišan.

Hostia vyhrávali gólom Mareka Šusteka 0:1, no ešte do prestávky domáci otočili stav vo svoj prospech. Na 1:1 vyrovnal v 23. min.  bývalý hráč Hlbokého Juraj Kovalovský a o chvíľu Roman Hlavenka poslal domácich do polčasového vedenia – 2:1. Keď v 60. min. videl hosťujúci Rasťo Mráz ČK, zdalo sa byť rozhodnuté. Lenže hráči Hlbokého sa v oslabení zomkli a ešte zabojovali a body, čo sa im aj nakoniec podarilo. V 72. min. vyrovnal Paťo Liška na 2:2 a v nastavenom čase, keď už hráči obidvoch mužstiev mysleli na teplo kabíny, svojim druhým gólom rozhodol Marek Šustek o troch bodoch pre hostí – 2:3. Búrania si tak vypili kalich horkosti až do dna.

Radimov – Iskra Holíč 8:0 (4:0)

Góly: 15. K. Lašák, 20., 57. L. Petrúfka, 40. D. Vach, 44., 64. (11), 85. (11) F. Pukančík, 82. T. Kozány.

Rozh. Baláž, Köppl, Imrichovič. ČK 0:3 (41. Spazier, 55. Hyža, 84. Vyskoč).

Radimov: Biskupič – Vizváry, J. Urbánek, D. Vach,  Nagy, Baláž, Pukančík, Dermek, Vanek, Lašák, Petrúfka (str. Valla, Koozány, Fehér, Masaryk), tréner Tomáš Juračka.

Holíč: Nesnadný – Čech, Vyskoč, Nečas, Hyža, Javorček, T. Daniel, Samadov, Spazier, Krčík, R. Polák (str. R. Daniel, Králiček), tréner Roman Konečný.

Holíčania do body zopakovali svoj nedávny „výbuch“ z Rybiek, kde takisto prehrali 8:0. V Radimove navyše prepadli aj zo správania sa na ihrisku, keď videli až 3 ČK. Mužom zápasu bol autor hetriku Filip Pukančík, pričom dva góly dal z pokutových kopov, dva pridal Lukáš Petrúfka. Hostí od dvojciferného debaklu zachránila nepresná koncovka domácich strelcov, ktorí pozahadzovali množstvo ďalších šanci a taktiež konštrukcia Nesnadného brány.

14. FK Kúty 21 2 4 15 20:57 10

Ďalší program: 22. kolo 20.5. o 16 h Myjava B – Kúty, o 17 h Rybky – Radimov, Hlboké – Čáry, Slovan Šaštín – Mokrý Háj, 21.5. o 17 h Brodské – Spartak Stráže, Kopčany – Bor. Mikuláš, Jablonica – Holíč.