V 22. kole 6. ligy Západ sa zrodili až tri výsledky rozdielom piatich gólov. Hlboké tak zdolalo Čáry, myjavská rezerva Kúty a Kopčany Búranov. Ešte o jeden gól väčším rozdielom vyhrali Stráže v Brodskom.

Zo zápasu Šaštín - Mokrý Háj 2:1. V súboji o loptu domáci Adrián Krak (vpravo) s ukrajinským legionárom Vitalijom Krupodorovom. Foto: Rasťo Mjakiš.
Zo zápasu Šaštín – Mokrý Háj 2:1. V súboji o loptu domáci Adrián Krak (vpravo) s ukrajinským legionárom Vitalijom Krupodorovom. Foto: Rasťo Mjakiš.

35 strelených gólov predstavuje priemer rovných 5 gólov na zápas, čo je pre fanúšika dobrá správa. Padli však aj tri ČK, čo až taká dobrá správa nie je. Ešte v prebiehajúcej sezóne sme počas uplynulého víkendu zaznamenali aj dva prestupy. Ženil sa hráč Hlbokého Bronislav Chovanec a tiež hráč Baníka Čáry Matej Pelikán. Obidvom v manželstve prajeme veľa šťastia.

ZsFZ 6. liga Západ 22. kolo

Hlboké – Čáry 5:0 (1:0)

Góly: 9. T. Slovík, 46. Ľ. Kadlečík, 61. M. Šustek, 72. P. Jediný, 81. P. Kumančík.

Rozh. Tupý, Tarabus, Kačička. ČK 0:1 (38. Černoch).

Hlboké: Noščák – Serdahely, Kumančík, Pajpach, Šustek, Pavlík, R. Morávek, T. Slovík, Kadlečík Liška, Vach (str. Jediný, Slaný, Pucheľ), tréner A. Fišan.

Čáry: Ozábal – A. Danihel, Riška, Navrátil, Bíly, M. Šúrek, Kollár, Černoch, Cigánek, Smetana, S. Polák, L. Polák Šefčík (J. Pollák, De. Havel, Cigánek, Procháska), tréner Andrej Krchňavý.

Zo zápasu Hlboké - Čáry 5:0. Marek Šustek prekonáva Martina Ozábala a zvyšuje na 3:0. Dušan Riška pribieha neskoro.
Zo zápasu Hlboké – Čáry 5:0. Marek Šustek prekonáva Martina Ozábala a zvyšuje na 3:0. Dušan Riška pribieha neskoro.

Po úvodnej šanci Slovíka sa domáci ujali vedenia v 9. min., keď po prihrávke Morávka zložil Tomáš Slovík reparát – 1:0. Hostia do prestávky bránu Noščáka neohrozili a v hre ich držal brankár Ozábal, ktorý mužstvo podržal pri šanciach Kadlečíka, Šusteka a Líšku. „Šťastie“ mal v 38. min., kedy si ho rozhodca po jeho nedovolenom zákroku pomýlil s Černochom, ktorému ukázal ČK. Už v 46. min. po krásnej akcii Vach – Šustek zvýšil Ľubo Kadlečík na 2:0 a bolo po zápase, najmú keď vzápätí nevyužil dve čisté šance hosťujúci Sebo Polák, ktorému v skórovaní zabránil brankár Noščák. Domáci postupne pridali ešte tri presné zápasy, no všetci na ihrisku sa už v predstihu tešili na svadobnú hostinu a preto nikomu nevadilo, že rozhodca pískal koniec o 2 minúty skôr. Z domáceho mužstva sa ženil Broňo Chovanec, z hosťujúceho Matej Pelikán.

Myjava B – Kúty 6:1 (3:0)

Góly: 10. D. Dubovský, 18. M. Brezina (11), 41., 80., 90. M. Tomka, 77. Š. Mareček – 83. T. Smolinský.

Rozh. Patka, Petránek, Tokoš. ŽK 0:0.

Myjava: Šraga – Tomka, Brezina, Koníček, Jankových, Šarudi, Gálik, Dubovský, Mareček, Kodaj, Kosík (str. Jankovič, Bies, Benian, Vávra), tréner Dalibor Dubovský.

Kúty: Sedalík – T. Smolinský, Antálek, Komorný, Kovarovič, L. Ralbovský, M. Polák, Kalčík, Daniš, Puškáč, Halabrín (M. Sálus, J. Sálus), tréner Andrej Smolinský.

Súboj lídra tabuľky s posledným bola vlastne hra mačky s myšou. Domáci hneď na začiatky dali v priebehu osem minút dva góly zásluhou Dalibora Dubovského a Martina Brezinu z penalty – 2:0. Chvíľu pred prestávkou pridal tretí gól Marek Tomka. Aj po prestávke sa hralo v rovnakej réžii. Šimon Mareček a Tomka zvýšili už na 5:0. Až vtedy sa aspoň čestného zásahu dočkali aj hostia zásluhou Tomáša Smolinského – 5:1. Už v nadstavenom čase uzavrel svoj hetrik i skóre zápasu Tomka – 6:1.

Rybky – Radimov 2:1 (0:0)

Góly: 48. I. Ravas (11), 74. A. Beňo – 51. L. Petrúfka (11).

Rozh. Ma. Šefčík, Mi. Šefčík, M. Dutka. ŽK 1:1 (Fábik – Masaryk).

Rybky: Kadlečík – Fábik, Chudý, Bojnanský, Červinka, B. Cigáň, K. Ravas, Patka, I. Ravas, Kadlíček, Beňo (str. Surový, Chvála, Moravanský), tréner Fridrich Hutta.

Radimov: Kotvas – Vizváry, J. Urbánek, D. Vach,  Nagy, Baláž, Pukančík, Dermek, Vanek, Lašák, Petrúfka (str. Fehér, Masaryk), tréner Tomáš Juračka.

V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, no len v strede ihriska. Strelci ani jedného mužstvo netrafili do priestoru súperovej brány, aj keď šance domácich K. Ravasa a Kadlíčka volali po góle. Druhý polčas sa začali náporom domáci. Už v 48. min. bol faulovaný K. Ravasa a nariadenú penaltu premenil Ivan Ravas – 1:0. Z vedenia sa však domáci netešili dlho, o tri minúty bolo vyrovnané po zbytočnom nedovolenom zákroku brankára Kadlečíka mimo brány. Loptu si na biely bod postavil Lukáš Petrúfka, hráč Rybiek v Radimove na hosťovaní a vyrovnal na 1:1. Tri body však napokon zostali zaslúžene doma, keď sa v 74. min. presadil najlepší kanonier súťaže Adam Beňo – 2:1. V ďalšom priebehu hostí podržal vynikajúci brankár Kotvas, ktorý zlikvidoval viaceré ďalšie šance domácich.

Brodské – Spartak Stráže 1:7 (0:5)

Góly: 68. M Bartal (11) – 8., 45. M. Biksadský, 15. D. Fukna, 40., 45. D. Pálka, 76. R. Slovák, 83. F. Kuník.

Rozh. Lamžo, Gago, Mihálik. ČK 1:0 (14. Kewen).

Brodské: Kewen – Bartal, Soós, Štvrtecký, Trubiroha, Vinícius, J. Da Silva, Blaha, Gál, Gonda, Hnát (Barkóci, Ralbovský).

Stráže: Hladký – I. Letko, Buzay, Pagáč, Chropovský, Štora, Fukna, Pálka, Kuník, Biksadský, Slovák (str. Žilavý, Waldhauser, Obala, Pollák), tréner Lukáš Bajan.

Hostia sa už v 8. min. ujali vedenia gólom Mareka Biksadského 0:1. Keď v 14. min. videl brankár Kewen ČK za zákrok mimo pokutového územia, do brány sa postavil z poľa Ondrej Hnát a vzápätí už vyťahoval loptu zo siete po strele Dominika Fuknu z trestného kopu. Zápas sa zmenil na exhibíciu hostí, ktorí v početnej výhode dali ešte do prestávky ďalšie tri góly. Čestný úspech domácich dal po faule Bidsadského z pokutového kopu Martin Bartal, ktorý v 68. min. znižoval na 1:5. V záverečnej štvrťhodinke ešte Robo Slovák a Fabián Kuník upravili na konečných 1:7.

Kopčany – Bor. Mikuláš 6:1 (6:0)

Góly: 5., 8. 29. D. Mráz, 10. J. Zubalík, 28. D. Karas, 43. M. Vach – 87. Ľ. Macek (11).

Rozh. Kusý, Košťál, Fodor.

Kopčany: E. Ivan – Mráz, Vach, Neúročný, Lukáč, M. Švrček, Karas, Zubalík, Hrušecký, Veselý, M. Ivan (str. Lorenc, Novák), tréner Ján Tolla.

B. Mikuláš: Cigánek – Plaisner, Kujovský, Cintula, Plott, Ondriska, Kovalovský, Macek, Abodan, R. Hlavenka, Oguchukwu (str. Djordjevski, Černý), tréner Branislav Jablonický.

V 10. min. viedli domáci už 3:0 a po polhodinke bolo 5:0. Hostia boli absolútne neškodní a góly v Cigánkovej sieti pravidelne pribúdali. Do polčasu ich bol rovný poltucet a pre hostí to vyzeralo na riadny debakel, hrozila aj dvojciferná nakladačka. Po prestávke však akoby domáci strelci zabudli, kde majú hostia bránku. Cigánka už ani raz neprekonali, naopak, chvíľu pred koncom dal kapitán Ľuboš Macek z pokutového kopu aspoň čestný úspech Búranov – 6:1.

Jablonica – Iskra Holíč 2:0 (0:0)

Góly: 46. D. Slovík, 53. vlastný (M. Nesnadný).

Rozh. Meluch, Fabian, Vyletelka.

Jablonica: Michálek – M. Kubisa, Mihalcsak, Zajonc, Pátek, Jenčík, R. Peterka, Jánošík, D. Slovík, Galba, Kolenyak (P. Kubisa, Malík, J. Peterka), tréner Jakub Štefanka.

Holíč: Čermák – Čech, Nesnadný, Vaclavik, Masaryk, Javorček, T. Daniel, Samadov, Kocák, Krčík, R. Polák (str. R. Daniel, Nečas, Sloboda, Králiček), tréner Roman Konečný.

Domáci futbalisti mali od začiatku výraznú prevahu a vytvorili si aj niekoľko Po bezgólovom prvom polčase sa hneď z prvého útoku po prestávke presadil domáci kanonier Dominik Slovík – 1:0. Hostia toho v Jablonici veľa nepredviedli a keď aj Marek Nesnadný gól dal, tak trafil do vlastnej siete – 2:0. V 57. min. pri obrannom zákroku zasiahol Mário Galba loptu rukou a hostia dostali výhodu pokutového kopu. Tomáš Daniel ho však nepremenil. Ďalšie šance domáci nepremenili, výsledok je pre hostí viac ako prijateľný.

Slovan Šaštín – Mokrý Háj 2:1 (0:1)

Góly: 66. B. Svrček, 88. M. Herda – 45. V. Krupodorov.

Rozh. Mráz, Rusinko, Knap. ŽK 3:6, ČK 0:1 (90. M. Lašák).

Šaštín: P. Vach – Mach, Mošať, Krak, Svrček, Šághy, F. Pollák, Šedivý, Macánek, Kučera, Herda (str. Brunner, Šimek), tréner V. Mihálik.

Mokrý Háj: Jankovič – Hladký, Buchta, Bohunický, Eisner, Lašák, Krupodorov, Uher, T. Vaško, Piroha, Irša (str. R. Valúch, Brezina), tréner Igor Šefčík.

Gólom do šatne sa vedenia ujali hostia zásluhou ukrajinského legionára Vitalija Krupodorova – 0:1. Bez svojej najväčšej opory Petra Vaška však hostia svoje vedenie neudržali. Slovan v 66. min. vyrovnal Svrčkom a dve minúty pred koncom zaistil tri body pre domácich Matúš Herda – 2:1.

14. FK Kúty 22 2 4 16 21:63 10

Ďalší program: 23. kolo 27.5. o 17 h Hlboké – Myjava B, Čáry – Kopčany, 28.5. o 17 h Mokrý Háj – Kúty, Jablonica – Rybky, Radimov – Slovan Šaštín, Spartak Stráže – Holíč, Bor. Mikuláš – Brodské.