Deň detí sa bude v Senici vo veľkom oslavovať v areáli letiska už túto sobotu 27. mája, ktoré má od mesta v prenájme a tiež ho prevádzkuje Záhorácky aeroklub Senica – jeden z hlavných spoluorganizátorov podujatia. Informuje o tom mesto na webovej stránke.

foto senica.sk

V programe, ktorý začína od 13:30 nebudú chýbať letové ukážky Záhoráckeho aeroklubu Senica, atraktívna letecká akrobacia a tiež obľúbené vyhliadkové lety, ktoré si užívajú rovnako deti i dospelí. Pokochať sa budete môcť aj pohľadom na množstvo zaparkovaných lietadiel na ploche letiska.

K sprievodnému programu Leteckého dňa detí v Senici dlhodobo patria aj ukážky techniky profesionálnych hasičov a colníkov, ukážky práce psovodov z jablonického kynologického klubu. Letecké stroje i automobilovú techniku profesionálnych i dobrovoľných záchranárov, ako aj predvádzacie jazdy autoškoly doplnia vyhľadávané kolotoče a rozmanité nafukovacie atrakcie. V areáli letiska nájdete počas poslednej májovej soboty aj trampolíny a detské autíčka. Členovia Združenia saleziánskej mládeže so sídlom v Senici „DOMKA“ sa kúsok za vstupom postarajú o hravý farebný mejkap na tvárach malých návštevníkov.

Na pódiu vystúpia deti a mládežníci, ktorí navštevujú jednotlivé záujmové krúžky v CVČ Senica, ktoré si tento rok pripomína 70. rokov od svojho vzniku. Prelínať sa budú s talentovanými spevákmi a tiež nadanými tanečníkmi ZUŠ Senica. Senickú omladinu doplní uvedenie predstavenia „Chlebík“ v podaní detského divadla Hoki Poki. Na záver podujatia určeného predovšetkým pre potešenie všetkých detí je pripravená penová show a úplnou bodkou bude farebný  ohňostroj (predpoklad okolo 17.00 hodiny).

Do areálu Letiska Senica sa budú môcť návštevníci dopraviť aj kyvadlovou autobusovou dopravou, ktorú bude zabezpečovať linka MHD č. 2: Sotina (pri zimnom štadióne) – poliklinika – autobusová stanica – Dlhá – železničná stanica a letisko. Autobus pôjde na letisko vždy v hodinových intervaloch v čase o 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30 a 17.30.

Zdroj: Senica.sk


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024