Zápas kola sa hral v Hlbokom, kde sa stretli prvé dve mužstva tabuľky. V tabuľke druhé Hlboké privítalo suverénneho lídra tabuľky, ktorý v jarnej časti nestratil ešte ani bod, keď všetkých 9 stretnutí vyhral. Tentoraz o dva body prišiel, no na jeho osembodovom náskoku sa po remízovom výsledku nič nezmenilo.

Zo zápasu Stráže - Holíč 6:0. S loptou dvojgólový Dominik Fukna uniká kapitánovi hostí Marekovi Nečasovi.
Zo zápasu Stráže – Holíč 6:0. S loptou dvojgólový Dominik Fukna uniká kapitánovi hostí Marekovi Nečasovi.

Zmena nenastala ani na opačnom konci tabuľky, keďže obidvaja kandidáti na zostup remizovali. Čáry doma s Kopčanmi a Kúty v Mokrom Háji. Remíza bola aj na Búroch po dvoch zaujímavých polčasoch. Remízový zápas sa hral aj v Jablonici, ktorý domáci rozhodli v samom závere. Bezproblémové víťazstvá dosiahli Slovan i Spartak zo Šaštína – Stráží.

ZsFZ 6. liga Západ 23. kolo

Hlboké – Myjava B 1:1 (1:0)

Góly: 4. P. Liška – 76. D. Copko.

Rozh. Hybský, Turba, Hádek. ŽK 1:3, ČK 0:1 (90. Opálek).

Hlboké: Noščák – Pajpach, Serdahely, Kumančík, R. Morávek, Šustek, Vach, Pavlík, T. Slovík, Kadlečík Liška (str. Jediný, Mráz, Rehák), tréner A. Fišan.

Myjava: Opálek (90. Šraga) – Tomka, Brezina, Koníček, Pavol Sivák, Gálik, Dubovský, Zmeko, Kodaj, Copko, Kosík (str. Jankovič, Mareček, Jankových), tréner Dalibor Dubovský.

Zo zápasu Hlboké - Myjava B 1:1. Domáci brankár Patrik Noščák zachraňuje pred Dávidom Copkom. Ten ho však raz prekonal.
Zo zápasu Hlboké – Myjava B 1:1. Domáci brankár Patrik Noščák zachraňuje pred Dávidom Copkom. Ten ho však raz prekonal.

Hlboké však išlo pomerne rýchlo do vedenia, keď už v 4. min. šikovným lobom prekonal Opálka v bráne hostí Patrik Liška – 1:0. Dve štandardné situácie, po jednej na každej strane zmenu skóre nepriniesli. Po akcii Dubovského mal šancu na vyrovnanie Copko, no ten priestor Noščákovej bránky netrafil. Zaujímavejší futbal sa hral po prestávke s gólovými príležitosťami na obidvoch stranách. Brankári však chytali spoľahlivo. V 69. min. nevyužil veľkú šancu na zvýšenie vedenia Slovík. Hostia sa vyrovnania dočkali v 76. min., keď akciu Jankoviča so Zmekom zakončil ligou ošľahaný Copko – 1:1. V 90. min. videl za faul mimo šestnástky brankár Opálek ČK, no hostia aj v oslabení mohli rozhodnúť, Gálik však trafil brvno Noščákovej brány. Body sa napokon spravodlivo delili.

Baník Čáry – Kopčany 2:2 (1:2)

Góly: 22. D. Kollár, 60. A. Šefčík – 20. M. Vach, 40. A. Veselý.

Rozh. Jablonický, Patka, Petránek. ŽK 0:0.

Čáry: Ozábal – A. Danihel, Riška, L. Šúrek, Navrátil, Bíly, Kollár, Smetana, J. Pollák, S. Polák, Šefčík (Cigánek, Do. Havel, L. Polák, Procháska), tréner Andrej Krchňavý.

Kopčany: E. Ivan – Mráz, Vach, Neúročný, M. Švrček, Karas, M. Ivan, Veselý, Hrušecký, Lorenc, Novák (str. Praženka), tréner Ján Tolla.

Domáci Baníxi zúfalo bojujú o každý bod potrebný k záchrane, no veľmi sa im nedarí. Aj s Kopčanmi chceli plný počet bodov, no nakoniec boli radi, že sa im dvakrát podarilo zmazať jednogólové manko, keď na góly Vacha a Veselého odpovedali Kollár a po hodine hry na konečných 2:2 Šefčík.

Tatran Jablonica – Rybky 2:1 (1:0)

Góly: 26. M. Galba, 83. V. Jánošík – 50. I. Ravas.

Rozh. Vojtík, Lamžo, Černej. ŽK 2:1.

Jablonica: Toman – R. Peterka, Mihalcsak, Zajonc, Malík, Pátek, Jenčík, Jánošík, D. Slovík, Galba, Kolenyak (str. M. Kubisa, Nestarec, J. Peterka), tréner Jakub Štefanka.

Rybky: Janči – Chudý, Bojnanský, Červinka, Patka, B. Cigáň, Mareček, Černek, K. Ravas, I. Ravas, Surový (str. Mach, Mošovský, Moravanský), tréner Fridrich Hutta.

V Jablonici videli diváci dobrý zápas s úspešným koncom pre domáce mužstvo. Favoritom boli Rybky, no ich územná prevaha ku gólu neviedla. Naopak, v 26. min. zahrávali domáci trestný kop a z neho trafil Mário Galba presne – 1:0. Aj keď príležitosti boli na obidvoch stranách, viac gólov už do prestávky nepadlo. Chvíľu po prestávke vyrovnal po krásnej individuálnej akcii a ešte krajšej strele Ivan Ravas na 1:1. Gól dodal hosťom krídla a zrazu ich bolo plné ihrisko. Mali aj dobré strelecké príležitosti, no v domácej bráne bol vynikajúci Braňo Toman – hráč Rybiek v Jablonici na hosťovaní. Zápas sa blížil do remízového konca, no body sa nakoniec nedelili. V 83. min. sa v súboji s obranou hostí presadil Galba, jeho strelu Janči vyrazil a Vlado Jánošík stál v správnom čase na správnom mieste – 2:1. Rozhodol tak o troch bodoch pre domáce mužstvo v zápase, ktorému by viac svedčala remíza.

Radimov – Slovan Šaštín 0:4 (0:1)

Góly: 45., 77. (11) F. Kučera, 53. vlastný (M. Rehák), 56. S. Mach.

Rozh. Petránek, Jablonický, Patka. ŽK 0:3.

Radimov: Biskupič – Vizváry, Rehák, D. Vach,  Nagy, Vašíček, Pukančík, Dermek, Vanek, Lašák, Petrúfka (str. Masaryk), tréner Tomáš Juračka.

Šaštín: P. Vach – Mach, Hurban, Krak, Svrček, Mach, Pollák, Šedivý, Macánek, Kučera, Herda (str. Šimek), tréner V. Mihálik.

Radimov dokázal držať krok so Slovanom iba v prvom polčase. V jeho samom závere dal vedúci gól hostí Filip Kučera – 0:1. Po prestávke snahu domácich o zvrat v stretnutí zastavili dva rýchle góly v sieti Biskupiča. V 53. min. po strele Herdu si dal nešťastný vlastný gól Marián Reháka na 0:2 a než sa domáci hráči z tohto šoku spamätali, o tri minúty pridal tretí gól Slovana Simon Mach – 0:3. V 77. min. domáci vo vlastnej šestnástke faulovali a prehru domácich rozdielom triedy zavŕšil premenením pokutového kopu Filip Kučera – 0:4.

Mokrý Háj – Kúty 1:1 (1:1)

Góly: 33. P. Vaško – 6. M. Puškáč.

Rozh. Boledovič, Gádoši, Santa. ŽK 2:4.

Mokrý Háj: Jankovič – Hladký, Prokeš, Buchta, Bohunický, Eisner, P. Vaško, R. Valúch, Krupodorov, Uher, Piroha (str. Irša, Kavoň), tréner Igor Šefčík.

Kúty: Krajčír – T. Smolinský, Antálek, L. Ralbovský, Kovarovič, M. Polák, Daniš, Puškáč, Vrábel, Kratochvíl, Halabrín (Bobáľ, Valachovič), tréner Andrej Smolinský.

Zo zápasu Mokrý Háj - Kúty 1:1. V súboji o loptu domáci Branislav Jablonický (v zelenom) s Tomášom Halabrínom, č. 8 má Martin Polák.
Zo zápasu Mokrý Háj – Kúty 1:1. V súboji o loptu domáci Branislav Jablonický (v zelenom) s Tomášom Halabrínom, č. 8 má Martin Polák.

Veľké prekvapenie na úkor favorita sa zrodilo v Mokrom Háji. Posledné Kúty sa ujali už v 6. min. vedenia gólom Milana Puškáča. Domáci kapitán Peter Vaško po hodine hry vyrovnal na 1:1, no v ďalšom priebehu hry už Mokrý Háj nenašiel kľúč na odomknutie brány Krajčíra. Hostia si odniesli bod, s ktorým pred stretnutím rozhodne nepočítali.

Spartak Stráže – Iskra Holíč 6:0 (1:0)

Góly: 1., 88. D. Fukna, 61., 65. D. Pálka, 63. D. Štora, 68. M. Biksadský.

Rozh. Kovačík, Revay, Dragula. ŽK 1:0.

Stráže: Žilavý – I. Letko, Buzay, Pagáč, Chropovský, Štora, Fukna, Pálka, Kuník, Biksadský, Slovák (str. M. Konečný, L. Letko, L. Pollák), tréner Lukáš Bajan.

Holíč: Nesnadný – Čech, Nečas, Vaclavik, Duffek, Javorček, T. Daniel, Samadov, Vyskoč, Krčík, R. Polák (str. R. Daniel, Králiček), tréner Roman Konečný.

Spartak prekonal obranu Holíča už po niekoľkých sekundách, keď brankár Nesnadný vyťahoval loptu zo svojej siete po strele Dominika Fuknu – 1:0. Kto by si myslel, že kanonáda bude pokračovať, bol na omyle. Hoci mali domáci hráči do prestávky spústu šancí, brankára Iskry Nesnadného už neprekonali. Gólový uragán však prišiel po prestávke po hodine hry. V priebehu 7 minút dali hráči Spartaka 4 góly, ktorými súperovi zobrali aj teoretickú nádej na zvrat v stretnutí. Dvakrát sa presadil Dušan Pálka, po jednom pridali Dominik Štora a Marek Biksadský. Na konečných 6:0 uzavrel v 88. min. svojim druhým gólom Fukna.

Bor. Mikuláš – Brodské 3:3 (0:3)

Góly: 65., 90. J. Kovalovský, 88. R. Cintula – 6., 26. Kervison, 22. F. Blaha.

Rozh. Oselský, Opatovský, Gašparíková. ŽK 2:2.

B. Mikuláš: Cigánek – Plaisner, Kujovský, Cintula, Macek, Ondriska, R. Hlavenka, Abodan, Oguchukwu, D. Hlavenka, Djordjevski (str. Morávek, Orlík, Kovalovský, Plott, Černý), tréner Branislav Jablonický.

Brodské: Kováč – Bartal, Soós, Štvrtecký, J. Da Silva, Vinícius, Blaha, Gonda, Hnát, Gál. Ralbovský, Kervison (Barkóci, Trubiroha,).

Zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom získali hostia pomerne ľahko trojgólové vedenie, keď sa v priebehu 20 minút dvakrát trafil brazílsky legionár Kervison a jeden gól pridal aj Filip Blaha. Domáce mužstvo bolo v tej chvíli zrelé na uterák a malo šťastie, že Brodské nepridalo aj ďalšie góly. Po prestávke však bolo všetko inak. Do tej istej brány sa po prestávke trafili aj domáci strelci a tak sa body po zásluhe delili. Striedajúci Juraj Kovalovský zavelil svojim gólom k obratu a keď sa zdalo, že si hostia svoje vedenie predsa len ustrážia, dvomi gólmi v posledných dvoch minútach oň prišli. V 88. min. dal kontaktný gól Robo Cintula a už v nadstavenom čase svojim druhým gólom vyrovnal bývalý mládežnícky reprezentant Kovalovský – 3:3.