Prvé tri mužstvá tabuľky hrali na ihriskách súperov, odkiaľ si iba vedúce Dubovce dokázali priviesť tri body. Keďže ich prenasledovatelia Cerová i Oreské prehrali, na druhé miesto sa zo štvrtého miesta prepracovala Petrova Ves. Náskok Duboviec sa tak zvýšil už na 9 bodov.

Zo zápasu Sobotište - Cerová 3:1. V súboji o loptu autor tretieho domáceho gólu Adam Kúdela (vľavo) s Pavlom Noskom.
Zo zápasu Sobotište – Cerová 3:1. V súboji o loptu autor tretieho domáceho gólu Adam Kúdela (vľavo) s Pavlom Noskom.

A keďže do konca súťaže ostávajú už iba 3 kolá a hrá sa o 9 bodov, Dubovciam tak stačí k celkovému prvenstvu získať už len jeden bod. A keďže bude hrať ešte dvakrát na domácom ihrisku (Sobotište, Oreské), dá sa predpokladať, že sa im to aj podarí.

Vzájomné zápasy Dubovce – Petr. Ves sú vzácne vyrovnané (2:2, 2:1, 0:0, 0:1).

Majstrovstvá ObFZ Senica
ObFZ Senica MO
7. liga 6. kolo nadstavby
Skupina o 1. – 6. miesto

Sobotište – Cerová 3:1 (2:1)

Góly: 16. M. Včelka, 19. M. Hecht, 52. A. Kúdela – 22. T. Královič.

Rozh. Vlk, Knap.

Silný vietor trošku futbal kazil, no i tak diváci mohli vidieť zaujímavý priebeh. Iniciatívnejší boli spočiatku domáci futbalisti a už v 6. min. chytil Mirovi Tomečkovi tutovku mladý brankár hostí Tomáš Uhrínek (18 r.). Postupne sa hra vyrovnala a na konci úvodnej štvrťhodiny vyskúšal pozornosť domáceho brankára Žilínka kapitán hostí Peter Pípa a o chvíľu mal tutovku Timo Královič, no netrafil. Keď sa zdalo, že hostia preberajú iniciatívu, v 16. min. vyšla domácim pekná kombinácia a prihrávke Michala Hechta trafil perfektne z prvej Marek Včelka – 1:0. O tri minúty po šanci Nečasa bol roh, ten zahral nakrátko M. Tomeček a Michal Hecht takmer od postrannej čiary aj spomocou vetra trafil krásnou obaľovačkou priamo do vzdialenejšieho vinkla – 2:0. V 22. min. po akcii Nečasa s M. Tomečkom zabránil gólu v poslednej chvíli Uhrínek, rýchle rozohral a z brejku Timo Královič doslova prestrelil domáceho brankára – 2:1. Šance domácich M. Tomečka a Kúdelu ostali nevyužité, rovnako i hosťujúcich Vlčka a Noska. Po prestávke už mal futbal slabšiu úroveň. Adam Kúdela mal dve šance, z druhej po prihrávke Jankovýcha zvýšil na 3:1 po akcii silne pripomínajúcej prvý gól. V záverečnej snahe hostí chýbal Vlčkovi ku gólu krôčik, Královič v páde nezakončil dôrazne a ani Nosko proti Žilinkovi neuspel. Víťazstvo domácich je zaslúžené.

Štefanov – Dubovce 1:2 (1:1)

Góly: 39. V. Tomka – 27. O. Rybnikár, 76. F. Vanek.

Rozh. Mi. Šefčík, Otočka.

Zaujímavý zápas sa hral v Štefanove, kde domáci privítali suverénneho lídra tabuľky a robili si zálusk na tri body. V 18. min. sa Dubovciam zranil tvorca hry Balážik, ktorého nahradil Drgon, ktorý nestihol začiatok zápasu, keďže hral v Pov. Bystrici hokejbal za Skalicu. Napriek tomu hostia udreli ako prvý, keď ich v 27. min. poslal do vedenia Ondrej Rybnikár – 0:1. Domáci však bojovali, vytvorili si aj niekoľko sľubných šanci a boli odmenení v 39. min. vyrovnávajúcim gólom Viktora Tomku – 1:1. Aj po prestávke mala hra rovnaký priebeh. Šťastnejší boli hostia, ktorý dali v 76. min. rozhodujúci gól zásluhou Fredyho Vaňka – 1:2. Štefanov už odpoveď nenašiel, prehra je preň krutá, zápasu by svedčala deľba bodov.

Petrova Ves – Oreské 1:0 (1:0)

Góly: 17. D. Weiss.

Rozh. Otočka, Kahúň, Dzindzík.

V zápase dvoch najúspešnejších mužstiev jarnej časti potvrdila Petrova Ves svoju dobrú formu. Mužstvo Oreského však za nimi v ničom nezaostávalo a tak sa bolo stále na čo pozerať. Obidve mužstvá si vypracovali aj niekoľko sľubných šáncí, no gólom sa skončila iba jedna. V 17. min. sa spoza šestnástky oprel do lopty David Weiss a brankár hostí nemal šancu 1:0. Po polhodine hry prišlo k nepríjemnému, no nezavinenému zraneniu kolena domáceho hráča Michala Masára, pri ktorom musela zasahovať RZP. Michalovi prajeme rýchle uzdravenie a návrat na zelené trávniky. Vo zvyšnom čase prvého polčasu sa hralo v podvedomí tejto udalosti. Po prestávke sa už diváci gólu nedočkali, Oreské si pripísalo tretiu prehru v rade a domáci brankár Jozef Lánik tretí zápas bez inkasovaného gólu. Zisk troch bodov posunul Petrovu Ves v tabuľke už na 2. miesto.

43

Ďalší program: 8. kolo 3.6. o 17.30 h Štefanov – Petr. Ves, Oreské – Cerová, Dubovce – Sobotište.

Skupina o 7. – 11. miesto

Radošovce – Popudínske Močidľany 2:1 (1:1)

Góly: 36. E. Vávra, 54. J. Vávra – 31. T. Kopálek.

Rozh. Rusinko, Mráz.

V Chvojnickom derby sa očakávané víťazstvo domácich nerodilo ľahko. Prvú gólovú šancu si vypracovali hostia, skúsený Foriška sa pohral z domácou obranou, ale pozorného Patrika Bulku v bráne neprekonal. V 31. min. však už ani Bulka nestačil na prudkú strelu Tomáša Kopálka – 0:1. Po góle Radošovce zvýšili obrátky, dobíjali bránu hostí a čoskoro aj vyrovnali. v 36. min. po rohovom kope Tomáša Kocáka prekonal  Erik Vávra – 1:1. Po prestávke sa hralo väčšinou na polovici hostí. V 54. min. zahrával trestný kop Michal Petrovič, jeho prudkú strelu z takmer 30 m ešte brankár Kocáķ vyrazil, no loptu do brány dotlačil Jozef Vávra – 2:1. V závere sa domáci uspokojili, na čo mohli aj doplatiť, no Foriška ani na druhý pokus v šanci neuspel. Pop. Močidľany tak na svoje prvé víťazstvo stále čakajú, naopak, Radošovce natiahli svoju sériu bez prehry už na 8 zápasov.

Lakšárska N. Ves – Rohov 7:1 (2:1)

Góly: 13. P. Hílek, 16. M. Tománek, 60. E. Chvál, 65. T. Velický, 74. M. Szabó (11), 78. T. Lipár, 84. O. Cigánek – 42. S. Chocholáček.

Rozh. Kahúň, Michalička.

Lakšáre začali zápas náporom a po štvrťhodine hry už vyhrávali o dva góly, keď v 13. min. otváral skóre Peťo Hílek a o tri minúty pridal druhý presný zápas Maťo Tománek – 2:0. Mierne uspokojenie domácich ďalší presný zásah neprinieslo, naopak, chvíľu pred odchodom do šatní dal kontaktný gól hostí Samo Chocholáček – 2:1. Chuť na zisk bodu zahnal hosťom v 60. min. tretím gólom Erik Chvál a o ďalších päť minút zvýšil Tomáš Velický už na 4:1. Hostia kapitulovali a v závere v priebehu desať minút pridali ďalšie tri góly domácich Marek Szabó z penalty, Tomáš Lipár a Ondro Cigánek – 7:1.