Trojica reprezentantov Slovenska v parastolnom tenise štartovala v závere mesiaca mája v poľskom Wladyslawowe na medzinárodnom turnaji ITTF Polish Para Open 2023.

V trojčlennom družstve s B. Trávníčkom a R. Csejteyom nechýbal ani Záhorák Peter Mihálik z Radošoviec. Po predchádzajúcom úspechu v Stredoeurópskej lige v Čechách, sa im darilo aj v Poľsku.

Na turnaji štartovali zástupcovia z 23 krajín. Všetci traja Slováci postúpili zo skupín bez jedinej prehry, no do K. O. pavúka mali ťažký žreb.

Peter Mihálik v základnej skupine zdolal svetovú osmičku Poliaka Zylka 3:1, Nemca Mazo Cano 3:0 a postúpil z 1. miesta v skupine. Vo štvrťfinále však podľahol nasadenej turnajovej dvojke Turkovi Turanovi 1:3.

Vo štvorhre bol Mihálikovým partnerom Boris Trávníček, s ktorým vybojovali bronzové medaily na paralympiáde v Tokiu 2021. Táto súťaž ich zastihla v skvelej forme. V skupine zahrali vynikajúco, na úvod zdolali dve poľské dvojice, Ustinov – Czerwinski i Nalepka – Staszak zhodne 3:0. V priamom súboji o prvenstvo v skupine zdolali aj vysoko favorizovaný turecký pár Ozturk – Turan po tuhom boji 3:2 a z 1. miesta v skupine postúpili priamo do semifinále. V ňom ich nezastavila ani už tretia poľská dvojica Zylka – Lis, ktorú zdolali 3:1. Vo finále si zopakovali súboj zo skupiny s nasadeným párom č.1 a ani tentoraz im nedali šancu. Ozturka s Turanom zdolali 3:1.

Peter Mihálik je na najlepšej ceste vybojovať si už svoju piatu účasť na paralympiáde.