Pre milovníkov cyklistiky, histórie a dobrej zábavy máme skvelú správu. Tradičná cyklojazda v retro oblečení Túr.De?TU! bude aj tento rok v Moravskom Svätom Jáne. Táto jedinečná akcia, ktorá spája šport a retrooblečenie sa bude konať v sobotu 10. júna.

Foto: Jozef Rusňák

Od 10:00 bude pre všetkých pripravené občerstvenie a celú akciu od jej úvodu bude spríjemňovať populárna hudobná skupina KANTORI.

Prezentácia účastníkov sa začína o 11:00 a potrvá až do 13:30. Každý, kto sa chce zapojiť do cyklojazdy, musí spĺňať dve podmienky – musí byť oblečený do retro oblečenia a jeho bicykel nesmie mať žiadne prevody. Štartovné pre dospelých je 10 € a pre deti 5 €. V cene štartovného je zahrnutá cigánska pečienka, nápoj a lístok do tomboly. Ak nie ste fanúšik retro štýlu, ale chcete sa zúčastniť jazdy, ste samozrejme srdečne vítaní.

Nathaniel Knizkaren 2023

Štart cyklojazdy je naplánovaný na 14:00. Účastníci sa vydajú na trasu z Moravského Svätého Jána od zdravotného strediska smerom na Sekule, potom na Borský Svätý Jur, Tomky, Húšky a Trajlínky, odkiaľ sa vrátia späť do Moravského Svätého Jána. Upozorňujeme, že na rozdiel od predchádzajúcich rokov nebude jazda tohto roku súťažná.

Foto: Jozef Rusňák

Po príchode do cieľa, okolo 16:00, sa uskutoční vyhodnotenie a všetci malí cyklisti budú odmenení. No to nie je všetko. Účastníci sa môžu tešiť na tombolu, v ktorej môžu vyhrať lákavé ceny, ako sú bicykle, hoverboard či víkendový pobyt pre dve osoby.

Nezabudnite si zapísať dátum do kalendára a príďte sa zabaviť, užiť si jazdu na bicykli a zároveň podporiť túto skvelú komunitnú udalosť. Organizátori sa na vás tešia v Moravskom Svätom Jáne na cyklojazde Túr.De?TU!


.

Osobnosti kraja BSK