Policajti zistili počas májovej dopravno-bezpečnostnej akcie Víkend 525 priestupkov na cestách Trnavského kraja. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Zlatica Antalová.

ilustračné foto

Cieľom akcie bolo znížiť počet nehôd, pri ktorých dochádza k zraneniam osôb alebo dokonca stratám na životoch. “Policajti dopravnej, poriadkovej a železničnej polície sa počas víkendových nocí zamerali najmä na to, či vodiči nejazdia pod vplyvom alkoholu alebo drog a tiež na to, či dodržiavajú stanovené rýchlosti. Pozornosť venovali aj dodržiavaniu povinností zo strany chodcov a cyklistov,” uviedla Antalová.

Plocha draka Knihy.Zahori

Za osem dní policajti zistili 525 previnilcov. “Z nich sme vyriešili na mieste pokutou 469 vodičov, 37 sme vyriešili napomenutím a 15 osôb prerokuje správny orgán. Povolenú rýchlosť prekročilo 220 vodičov, 36 osôb nepoužívalo bezpečnostné pásy, 14 vodičov počas jazdy telefonovalo a 15 osôb malo zlý technický stav auta,” informovala krajská hovorkyňa polície.

Policajti počas akcie zistili alkohol v dychu trom vodičom a 13 cyklistom. “Trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky sa dopustil jeden vodič. Nad jedno promile nafúkalo aj päť cyklistov,” doplnila Antalová.


.
Toto je čítané

SHMÚ: V okrese Malacky hrozia pre trvalý dážď povodne

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na stredu (24.4.) od 0:00 do 18:00…

BM: Ustekana sobota