Zápas kola sa hral v Rybkách, kde sa predstavili dve vyspelé mužstvá. Diváci mohli vidieť výborný futbal okorenený piatimi gólmi a nakoniec aj zaslúžený triumf domáceho mužstva.

Foto zo zápasu Myjava B - Mokrý Háj 5:1.
Foto zo zápasu Myjava B – Mokrý Háj 5:1.

Dva zápasy sa skončili víťazstvom hostí, pričom obidve mužstvá nastrieľali domácim brankárom po päť gólov, Hlboké v Kopčanoch a Borský Mikuláš v Holíči, čo možno považovať za prekvapenie, i keď Holíčania nehrajú v súčasnosti v oslnivej forme.

Líder z Myjavy dal takisto päť gólov, všetky až po prestávke a definitívne rozhodol v boji o postup. Zmena nastala na konci tabuľky, kde FK Kúty „ochotne“ prepustila svoju pozíciu baníkom z Čárov. Tieto dve mužstvá si to v posledných dvoch kolách rozdajú v boji o záchranu.

ZsFZ 6. liga Západ 24. kolo
Rybky – Spartak Stráže 3:2 (2:2)

Góly: 21. Ľ. Fábik, 42. M. Mareček, 49. A. Beňo – 11. R. Slovák, 27. F. Kuník.

Rozh. Köpl, Imrichovič, Baláž. ŽK 2:2, ČK 0:1 (90. V. Buzay).

Rybky: Janči – Fábik, Chudý, Bojnanský, Patka, Mach, B. Cigáň, Černek, Mareček, K. Ravas, I. Ravas, (str. Červinka, Surový, Beňo), tréner Fridrich Hutta.

Stráže: Žilavý – I. Letko, Buzay, Pagáč, L. Letko, Chropovský, Štora, Fukna, Kuník, Biksadský, Slovák (str. M. Konečný, E. Pollák), tréner Lukáš Bajan.

Po úvodnej šanci domáceho Černeka pohrozili dvakrát hostia. Pri prvej zachraňoval na bránkovej čiare Janči, z druhej ho už prekonal Robo Slovák – 0:1. Vedenie hostí mohol zvýšiť Fabián Kuník, no jeho chvíľa ešte len mala prísť. V 19. min. po spolupráci s I. Ravasom vyrovnal Ľubo Fábik, keď jeho strelu ešte tečovala obrana hostí 1:1. Keď šancu na obrat v skóre nevyužil K. Ravas, išli hostia v 27. min. opäť do vedenia po peknom lobe Kuníka – 1:2. Domáci v snahe vyrovnať zahodili tri sľubné šance, až v 42. min. po prihrávke K. Ravasa vyrovnal Matúš Mareček na 2:2. Do druhého polčasu prišiel na ihrisko ako striedajúci hráč Adam Beňo a už v 49. min. strelil po peknej kombinácii víťazný gól domácich – 3:2. Snaha hostí o vyrovnanie už žiadny úspech nepriniesla. Viac šancí však mali domáci, no hráči sa priam predbiehali v ich zahadzovaní.

Kopčany – Hlboké 2:5 (1:2)

Góly: 22. M. Švrček, 90. M. Vaculka – 38. 65. P. Liška, 44. T. Slovík, 64., 85. M. Šustek.

Rozh. Rusinko, Mráz, Srnec. ŽK 2:0.

Kopčany: E. Ivan – Mráz, Vach, Neúročný, M. Švrček, Karas, M. Ivan, Veselý, Hrušecký, Lorenc, Zubalík (str. Lorenc, Vacula, Vašíček, Praženka), tréner Ján Tolla.

Hlboké: Noščák – Pajpach, Serdahely, Kumančík, R. Morávek, Šustek, Kadlečík, Mráz, T. Slovík, Vrablic, Liška (str. Jediný, Pavlík, Pucheľ, Rehák), tréner A. Fišan.

Kopčany dali prvý i posledný gól v stretnutí, no medzitým päťkrát inkasovali a preto vysoko prehrali. Skóre otváral v 22. min. Maroš Švrček, no ešte do prestávky hostia otočili gólmi Paťa Lišku a Tomáša Slovíka 1:2. Po prestávke gólmi Lišku a dvoch Mareka Šusteka ušli všestranne lepší hostia až na 1:5. V nadstavenom čase už len korigoval Martin Vaculka na konečných 2:5.

Myjava B – Mokrý Háj 5:1 (0:1)

Góly: 52., 54. T. Zmeko, 61., 64., 75. M. Tomka – 24. M. Lašák.

Rozh. Imrichovič, Pivarček, Paláž. ŽK 1:1.

Myjava: Odráška – Tomka, Brezina, Koníček, Šarudi, Gálik, Dubovský, Mareček, Zmeko, Kodaj, Jankovič (str. Vávra, Liška, Bies, Kosík, Benian), tréner Dalibor Dubovský.

Mokrý Háj: Šipoš – Hladký, Prokeš, Buchta, P. Vaško, R. Valúch, Krupodorov, Lašák, Irša, M. Valúch, Kavoň (str. Piroha), tréner Igor Šefčík.

Mokrý Háj, ktorý pred týždňom prekvapujúco stratil body s poslednými Kútami, teraz rovnako prekvapujúco viedol po polčase u lídra gólom Marcela Lašáka – 0:1. Domáci síce tlačili, no šance Tomku, Brezinu i Zmeka ostali nevyužité a Zmeko navyše trafil i brvno Šipošovej brány. Po prestávke však už bolo všetko podľa papierového scenára. Tomáš Zmeko dvomi gólmi za necelé dve minúty otočil stav v prospech favorita a dielo skazy pre hostí dokončil hetrikom v priebehu štvrťhodinky Marek Tomka – 5:1.

Baník Brodské – Baník Čáry 3:1 (2:0)

Góly: 29. G. Trubiroha, 36. M. Bartal (11), 90. Ľ. Barkóci (11) – 84. V. Bíly.

Rozh. Ma. Šefčík, Mi. Šefčík, Petránek. ŽK 3:4, ČK 0:1 (63. L. Šúrek).

Brodské: Kewen – Bartal, Soós, Štvrtecký, J. Da Silva, Blaha, Gonda, Hnát, Trubiroha, Ralbovský, P. Da Silva (Barkóci, Novák, Gál,).

Čáry: Ozábal – Cigánek, Riška, L. Šúrek, Navrátil, Bíly, Kollár, Černoch, Smetana, Procháska, Šefčík (J. Pollák), tréner Andrej Krchňavý.

V Baníkovskom derby otvoril skóre zápasu po polhodine hry Gabo Trubiroha – 1:0. V 36. min. po zákroku brankára Ozábala sa pískala penalta, ktorú premenil Martin Bartal na polčasových 2:0. Snahu hostí o zvrat v stretnutí pribrzdila v 63. min. ČK pre Lukáša Šúrka. Čáry aj v oslabení znížili po krásnej strele Viktora Bíleho na 2:1, no pri ich vabangu dal striedajúci Ľudovít Barkóci v 5. minúte nadstaveného času poistný gól na 3:1, keď premenil aj druhý pokutový kop. Čáry po prehre klesli na dno tabuľky.

Iskra Holíč – Bor. Mikuláš 0:5 (0:2)

Góly: 14. N. Djordjevski, 25., 56., 79. J. Kovalovský, 90. R. Cintula.

Rozh. Jordanov, Gádoši, Boledovič. ŽK 0:1.

Holíč: Čermák – Čech, Nesnadný, Nečas, Masaryk, Vaclavik, Duffek, Javorček, T. Daniel, Samadov, Vyskoč  (str. R. Daniel, R. Polák Králiček, Konečný), tréner Roman Konečný.

B. Mikuláš: Cigánek – Plaisner, Kujovský, Cintula, Macek, Orlík, Djordjevski, Morávek, Plott, D. Hlavenka, Kovalovský (str. Abogan, Vanek, Černý), tréner Branislav Jablonický.

Búrania pripravili Iskre už piatu prehru v rade. Skóre otvoril po štvrťhodine hry Nikola Djordjevski, po ktorom sa hetrikom predstavil bývalý mládežnícky reprezentant Juraj Kovalovský, ktorým zvýšil pre Iskru až na hrozivých 0:4. A to ešte nebolo všetko. V nadstavenom čase nechal domácich vypiť kalich horkosti do dna Robo Cintula – 0:5.

Kúty – Radimov 2:1 (2:1)

Góly: 15. L. Ralbovský, 19. M. Antala – 6. D. Hýroš.

Rozh. Gašparíková, Oselský, Rojko. ŽK 2:2.

Kúty: Krajčír – T. Smolinský, Antálek, L. Ralbovský, Kovarovič, M. Polák, Daniš, Puškáč, Vrábel, Kratochvíl, Antala (Lovecký, Klena, M. Sálus, Kalčík, Valachovič), tréner Andrej Smolinský.

Radimov: Biskupič – Vizváry, Rehák, Vach,  Nagy, Baláž, Pukančík, Dermek, Vanek, Hýroš, Petrúfka (str. Masaryk Vašíček), tréner Tomáš Juračka.

Kúty potrebujú k záchrane každý bod. No najmä na domácom ihrisku už ich rozdali požehnane. Aj s Radimovom nezačali šťastne, keď už v 6. min. dostal hostí do vedenia Dominik Hýroš – 0:1. Odpoveď domácich však bola blesková, keď po štvrťhodine hry v priebehu štyroch minút otočili skóre. Lukáš Ralbovský vyrovnal na 1:1 a krásnou strelou spoza šestnástky trafil ľavý vinkel Martin Antala – 2:1. V ďalšom priebehu už diváci gól nevideli. Kúty zahodili niekoľko príležitostí na zvýšenie svojho najtesnejšieho náskoku. Hostia v nadstavenom čase mali výhodu trestného kopu, po ktorom sa lopta ocitla v sieti Krajčíra, no pískal sa ofsajd. Kúty sa tak po dlhom čase odpútali z posledného miesta tabuľky.

Záhorácke rádio 2024 01

Šaštín – Jablonica 1:0 (1:0)

Góly: 34. A. Krak.

Rozh. Petránek, Jablonický, Šturdík. ŽK 3:3, ČK 0:2 (52. J. Štefanka, 85. L. Pátek).

Šaštín: P. Vach – Švaral, Hurban, Krak, Mošať, Svrček, Pollák, Šedivý, Macánek, Kučera, Šimek (str. Suchý, Malík, Stanický), tréner V. Mihálik.

Jablonica: Michálek – R. Peterka, Mihalcsak, Zajonc, Malík, Pátek, Jenčík, Jánošík, D. Slovík, J. Peterka, Kolenyak (str. P. Kubisa, Galba), tréner Jakub Štefanka.

O najtesnejšom víťazstve domácich rozhodol v 34. min. gól Adriána Kraka – 1:0. Napriek snahe jedného i druhého mužstva, hráči divákom veľa futbalovej krásy neukázali a ďalšie góly nevideli aj zásluhou pozornej hry obidvoch obrán. Jablonica síce jeden gól dala, no ten nebol uznaný. Hostia dohrávali bez svojho vylúčeného trénera Štefanku a od 85. min. aj bez obrancu Pátka.