Slovenská reprezentantka, Lábčanka Lucia Čermáková získala na štvrtých majstrovstvách sveta vo footgolfe v americkom Orlande zlatú medailu v individuálnej súťaži žien. Informuje o tom Slovenská footgolfová asociácia (SFGA).

foto Footgolf Slovakia

Do posledného dňa vstupovala z druhého miesta, dnes (7.6.) však predviedla fantastický výkon 9 kopov pod par ihriska a celkovo zaznamenala skóre -20.

Záhorácke rádio 2024 01

Pred záverečným pokusom len ťažko zadržiavala slzy. “Telo sa mi trasie. Je to neuveriteľné. Úžasný úspech pre Slovensko, pre mňa, pre ženy na celom svete,” tešila sa čerstvá majsterka sveta v prvom rozhovore po zisku zlata.

Lábčanka vyhrala štvorkolové zápolenie pred druhou hráčkou o päť kopov. Čermáková tak skompletizovala zbierku medailí slovenskej výpravy zo šampionátu. V tímoch mužov nad 45 rokov a žien získali Slováci striebro, muži bronz.