Slovenská reprezentantka, Lábčanka Lucia Čermáková získala na štvrtých majstrovstvách sveta vo footgolfe v americkom Orlande zlatú medailu v individuálnej súťaži žien. Informuje o tom Slovenská footgolfová asociácia (SFGA).

foto Footgolf Slovakia

Do posledného dňa vstupovala z druhého miesta, dnes (7.6.) však predviedla fantastický výkon 9 kopov pod par ihriska a celkovo zaznamenala skóre -20.

Pred záverečným pokusom len ťažko zadržiavala slzy. “Telo sa mi trasie. Je to neuveriteľné. Úžasný úspech pre Slovensko, pre mňa, pre ženy na celom svete,” tešila sa čerstvá majsterka sveta v prvom rozhovore po zisku zlata.

Lábčanka vyhrala štvorkolové zápolenie pred druhou hráčkou o päť kopov. Čermáková tak skompletizovala zbierku medailí slovenskej výpravy zo šampionátu. V tímoch mužov nad 45 rokov a žien získali Slováci striebro, muži bronz.