Futbalisti Nafty Gbely sa v poslednom domácom vystúpení v sezóne 2022/23 rozlúčili so svojimi fanúšikmi vysokým víťazstvom. Ich súperom bolo najslabšie mužstvo súťaže a s ich presvedčivým víťazstvom sa aj počítalo.

Foto zo zápasu Gbely – Marcelová 7:0. Foto: Ján Bolebruch.

ZsFZ 4. liga 29. kolo
Nafta Gbely – Marcelová 7:0 (2:0)

Góly: 2. D. Nemec (11), 18. L. Ravas, 60. M. Kosorin, 81. D. Caltík (11), 83. D. Smolinský, 85. Ľ. Ligás, 87. V. Mička.

Rozh. Hybský, Fodor, Juhás. ŽK 2:3 (Nemec, Rehák).

Gbely: P. Ravas – Rehák, Caltík, Rosa, Mihál, Mička, Kosorín, L. Ravas, Pribyla, Bohun, Nemec (Bača, Smolinský, Neoveský, Ligás, Chanečka) tréner Adam Ambra.

Už v 2. min. premenil Dominik Nemec za faul nariadený pokutový kop – 1:0. Keď v 18. min. zvýšil Lukáš Ravas na 2:0, diváci si začali myslieť na dvojciferný výsledok. Lenže gólostroj domácich sa zasekol a v prvom polčase už ďalší gól nepridali, hoci šance mali. Až po hodine hry pridal tretí presný zásah Matej Kosorin – 3:0. A opäť sa opakoval scenár z prvého polčasu. Šance boli, no hráči ich zahadzovali. Všetko si však vynahradili v poslednej desaťminútovke, kedy prekonali súperovho brankára až štyrikrát. V 81. min., keď už nebol na ihrisku Nemec, sa k druhému pokutovému kopu postavil Dominik Caltík a takisto bol úspešný – 4:0. K slovu sa dostali aj striedajúci Dominik Smolinský a Ľubo Ligás, po ich góloch bolo 6:0. Tri minúty pred koncom uzavrel skóre zápasu Viktor Mička 7:0.

Ďalšie zápasy: Lehota – Imeľ 1:1, Kolárovo – Pata 2:1, Levice – FC ViOn B 0:1, Trebatice – Led. Rovne 3:1, Jasl. Bohunice – Hurbanovo 0:2, Gabčíkovo – Kozárovce a Boleráz – FC Nitra odložené.