Favorizované mužstvá vo väčšine zápasov 25. kola 6. ligy vyhrávali. Nečakala sa prehra Rybiek v Borskom Mikuláši, kde „prespali“ prvý polčas.

Foto z mestského derby Spartak Stráže - Slovan Šaštín 4:0. Foto: Rasťo Mjakiš.
Foto z mestského derby Spartak Stráže – Slovan Šaštín 4:0. Foto: Rasťo Mjakiš.

Určitým prekvapením je aj prehra Čárov s Iskrou Holíč, kde domáci Baník zrejme premrhal poslednú šancu na záchranu. Holíč prehral posledných 5 zápasov so skóre 1:23, no zázračne sa chytil práve v Čároch, pre domácich v nevhodnom čase. Takto v poslednom kole by musel Baník vyhrať v Rybkách, ktoré doma nezvyknú prehrávať a zároveň sa spoliehať na Spartak zo Stráží, žeby vyhral v Kútoch.

Hlboké – Brodské 3:1 (1:0)

Góly: 18. T. Slovík, 58. M. Šustek (11), 83. P. Liška – 47. F. Blaha.

Rozh. Pivarček, Baláž, Jančovič. ŽK 0:1.

Hlboké: Noščák – Pajpach, Serdahely, Kumančík, R. Morávek, Mráz, Pavlík, Šustek, Kadlečík, T. Slovík, Liška (str. Jediný, Vrablic), tréner A. Fišan.

Brodské: Kewen – Vinícius, Gonda, Trubiroha, Štvrtecký, Bartal, Ralbovský, Blaha, Gál, J. Da Silva, Kervison (Novák).

Foto zo zápasu Hlboké - Brodské 3:1.
Foto zo zápasu Hlboké – Brodské 3:1.

Domáci začali náporom a z viacerých šancí premenili iba jednu, keď v 18. min. Kadlečíkovu prihrávku poslal z prvej do siete Tomáš Slovík – 1:0. Pri šanci Mráza sa vyznamenal Kewen. Brazílskemu brankárovi v drese hostí dvakrát mu pomohla ľavá žrď po strelách Lišku a Pavlíka. Hostia pohrozili po akcii Joaa Da Silvu strelou Gondu, ktorú v poslednej chvíli zblokovala domáca obrana na roh. Potlesk aj od domácich fanúšikov si vyslúžil Kervison za akrobatické zakončenie, no ani to gól neprinieslo. Ako blesk z jasného neba bol vstup do druhého polčasu, keď akciu Ralbovského s Bartalom zakončil Filip Blaha. Namiesto 3 či 4:0 bolo zrazu 1:1. V 58. min. však Ralbovský zastavil nedovolene unikajúceho Mareka Šusteka a sám faulovaný premenil pokutový kop – 2:1. Ďalšie šance nevyužili Pavlík a Pajpach. V 71. min. mal možnosť vyrovnať Joao Da Silva, no v šanci prestrelil. Gólovú poistku pridali domáci v 83. min., keď strelu Pavlíka Kewen vyrazil pred Patrika Lišku a ten do opustenej brány uzavrel skóre zápasu – 3:1. Zaslúžené víťazstvo domácich.

Kopčany – Myjava 1:2 (0:1)

Góly: 75. J. Zubalík – 35., 67. S. Gálik.

Rozh. Vido, Tarabus, Revay. ŽK 0:0, ČK 1:0 (58. R. Neúročný).

Kopčany: E. Ivan – Vach, Blažek, Neúročný, M. Švrček, Karas, M. Ivan, Praženka, Hrušecký, Lukáč, Zubalík (str. Novák, Veselý, Mráz), tréner Ján Tolla.

Myjava: Šraga – Tomka, Jankových, Koníček, Šarudi, Gálik, Dubovský, Mareček, Zmeko, Kodaj, Kosík (str. Liška, Bies, Jankovič, Hornák), tréner Dalibor Dubovský.

Foto zo zápase Kopčany - Myjava B 1:2.
Foto zo zápase Kopčany – Myjava B 1:2.

Líder tabuľky potvrdil úlohu favorita aj na ihrisku Kopčian. Lepšie však začalo domáce mužstvo, ktorési vypracovalo dve sľubné šance, ktoré však nedokázalo premeniť. Postupne sa pred bránu E. Ivana dostávali aj hostia, no ani oni nemali presnú mušku. Až v 35. min. ich po peknej individuálnej akcii Jankovýcha a jeho presnej prihrávke do vedenia dostal Slávo Gálik – 0:1. Hneď po prestávke chytil Gálikovi brankár E. Ivan ďalšiu šancu. Hostia sa stali pánmi na ihrisku a postupne nepremenili šance Tomka, Kosík i Zmeko. V 58. min. Neúročný v čistej šanci fauloval Zmeka, za čo videl ČK. Početnú výhodu hostia využili v 67. min., kedy prihrávku Dubovského premenil na svoj druhý gól opäť Gálik – 0:2. Domáci však bojovali a dočkali sa aspoň čestného zásahu. Postaral sa oň v 75. min. Jakub Zubalík – 1:2. Napriek záverečnej snahe domácich sa už skóre nemenilo a hostia si odvážajú na kopanice tri body.

Spartak Stráže – Slovan Šaštín 4:0 (2:0)

Góly: 22., 55. F. Kuník, 34., 64. R. Slovák.

Rozh. Kováčik, Dragula, Kačička. ŽK 1:3.

Stráže: Báťa – I. Letko, Štora, Pagáč, L. Letko, Chropovský, Fukna, Kuník, Biksadský, Pálka, Slovák (str. Waldhauser, Búran, E. Pollák), tréner Lukáš Bajan.

Šaštín: P. Vach – Švaral, Mach, Krak, Mošať, Svrček, F. Pollák, Šedivý, Stanický, Kučera, Herda (str. Hurban, Suchý, Malík, Šimek, Macánek), tréner V. Mihálik.

Mestské derby začalo veľkou šancou hosťujúceho Herdu, no ten nezakončil presne a skóre sa tak nemenilo. Potom už prevzali iniciatívu domáci futbalisti a už ju z rúk nepustili. Z množstva šancí sa do prestávky presadili Fabián Kuník a Robo Slovák – 2:0. Po prestávke mala hra rovnaký priebeh a aj rovnakých strelcov v rovnakom poradí. Kuník a Slovák zvýšili na konečných 4:0. Slovan od vyššej prehry zachránil výborný brankár Patrik Vach, ktorý zneškodnil 4 – 5 vyložených šancí hráčov Spartaka.

Bor. Mikuláš – Rybky 3:2 (3:0)

Góly: 6. O. Plott, 11. Ľ. Macek (11), 40. J. Kovalovský – 82. A. Beňo (11), 83. Ľ. Fábik.

Rozh. Fuňák, Urbanovič, Frič. ŽK 2:4.

B. Mikuláš: Cigánek – Plaisner, Cintula, Macek, Orlík, Djordjevski, Morávek, Plott, Kovalovský, K. Biksadský, Abogan (str. R. Hlavenka, D. Hlavenka, Ondriska, Černý), tréner Branislav Jablonický.

Rybky: Kadlečík – Fábik, Chudý, Bojnanský, Patka, Černek, Mareček, K. Ravas, I. Ravas, Surový, Beňo (str. Červinka, Kadlíček), tréner Fridrich Hutta.

Prekvapujúci výsledok sa zrodil v Borskom Mikuláši, prinajmenej v prvom polčase, ktorý vyhrali domáci rozdielom triedy. Už v 6. min. ich dostal do vedenia Oliver Plott a v 11. min. premenil pokutový kop za ruku Ľuboš Macek – 2:0. Keď v 40. min. pridal Juraj Kovalovský tretí gól Búranov na polčasových 3:0, málokto už veril v obrat v stretnutí. Ten sa ani nekonal, no hostia ešte riadne zdramatizovali stretnutie. V 82. min. po faule dostali aj oni výhodu pokutového kopu a z neho TOP kanonier súťaže Adam Beňo znížil na 3:1. Keď už o minútu dal kontaktný gól Ľubo Fábik na 3:2, zrazu sa domáci museli začať obávať o výsledok. Pozornou obranou hrou si však tri body postrážili a preskočili v tabuľke Radimov i Slovan Šaštín.

Radimov – Mokrý Háj 0:3 (0:2)

Góly: 9. V. Krupodorov, 15., 52. M. Lašák.

Rozh. Prelec, Mráz, Rusinko. ŽK 0:1.

Radimov: Biskupič (69. Kotvas) – Vizváry, Valla, Vach, Hýroš, Baláž, Vašíček, Pukančík, Rehák, Dermek, Vanek, (str. Masaryk, K. Lašák), tréner Tomáš Juračka.

Mokrý Háj: Jankovič – Bohunický, Prokeš, Buchta, Hladký, P. Vaško, M. Lašák, Uher, Krupodorov, Irša, Kavoň (str. R. Valúch, Eisner), tréner Igor Šefčík.

Foto zo zápasu Radimov - Mokrý Háj 0:3. Pri streľbe dvojgólový Marcel Lašák.
Foto zo zápasu Radimov – Mokrý Háj 0:3. Pri streľbe dvojgólový Marcel Lašák.

Posledný domáci zápas sezóny nevyšiel Radimovu podľa jeho predstáv. Mokrý Háj položil základ k zisku troch bodov už v úvodnej štvrťhodine zápasu, v ktorej jeho strelci prekonali Biskupiča v domácej bráne dvakrát. Už v 9. min. ich poslal do vedenia ukrajinský legionár Vitalij Krupodorov a v 15. min. zvýšil Marcel Lašák na polčasových 0:2. Snaha domácich o zvrat v stretnutí úspech nepriniesla, hoci Baláž mal dve možnosti na skórovanie. A keďže ani hostia sa už do prestávky nepresadili, do kabín sa išlo sa stavu 0:2. Po prestávke pozornou obranou si hostia udržiavali svoje dvojgólové vedenie, snaha domácich o kontaktný gól nebola úspešná. Naopak, v 52. min. zvýšil vedenie hostí svojim druhým gólom Marcel Lašák – 0:3. Gól domácimi otriasol natoľko, že Mokrý Háj úplne ovládol hru a mal viaceré možnosti na strelenie ďalších gólov, no Biskupiča a po jeho zranení aj druhého brankára Kotvasa (bývalého brankára Mokrého Hája) už neprekonali. Hostia sa ziskom troch bodov posunuli v tabuľke pred Rybky.

Jablonica – Kúty 4:0 (0:0)

Góly: 72. vlastný (L. Ralbovský), 73., 77. B. Kolenyak, 81. V. Jánošík.

Rozh. Kačička, Vido, Tupý. ŽK 0:0.

Jablonica: Michálek – J. Peterka, Zajonc, Malík, P. Kubisa, Jenčík, R. Peterka, Jánošík, D. Slovík, Kolenyak, Galba (str. Nestarec), tréner Jakub Štefanka.

Kúty: Krajčír – T. Smolinský, Antálek, L. Ralbovský, Kovarovič, M. Polák, Daniš, Studenič, Vrábel, Kratochvíl, Klena (Lovecký, Šimek, Valachovič), tréner Andrej Smolinský.

Až do záverečnej štvrťhodiny držali hostia bezgólový stav, ktorý by im zaručoval v ich boji o záchranu zisk bodu. V 72. min. si však dal nešťastný vlastný gól kapitán hostí Lukáš Ralbovský, keď centrovanú loptu poslal hlavou za chrbát Krajčíra – 0:1. Mužstvom hostí to tak otriaslo, že v priebehu piatich minút vyťahoval ich brankár loptu zo siete ešte dvakrát. Zakaždým ho prekonal Beno Kolenyak. Na dvojgólovú rozdiel zvýšil peknou technickou strelou do protiľahlého vinkla a v 77. min. bol na správnom mieste, keď Krajšír vyrazil strelu Galbu – 3:0. Za tohto stavu už hostia rezignovali a v 81. min. uzatváral skóre zápasu kapitán domácich Vlado Jánošík, keď mu pekne „prihral“ obranca hostí – 4:0.

Baník Čáry – Iskra Holíč 1:3 (1:0)

Góly: 38. B. Tureček – 65., 85. T. Daniel, 68. M. Spazier.

Rozh. Košťál, Kusý, Pivarček. ŽK 2:0.

Čáry: Ozábal – A. Danihel, Riška, M. Šúrek, Navrátil, Kollár, Bíly, Černoch, J. Pollák, Tureček, L. Polák (Cigánek, Do. Havel), tréner Andrej Krchňavý.

Holíč: Nesnadný – Čech, Masaryk, Vaclavik, Duffek, Masaryk, T. Daniel, Samadov, Vyskoč, Spazier, Martinusík (str. Javorček, Hyža, Králiček), tréner Roman Konečný.

Pre domáci Baník to bol doslova existenčný zápas. V zápase tabuľkových susedov vstúpili domáci do neho bojovne s odhodlaním naplno bodovať, k čomu im dávala nádej aj dlhšia séria neúspešných výsledkov ich súpera. Iskra prehrala posledných 5 zápasov s doslova katastrofálnym skóre 1:23. V prvom polčase bol Baník suverénne lepším mužstvom, aj sa v 38. min. ujali vedenia gólom Braňa Turečka, no z viacerých ďalších sľubných streleckých príležitostí už žiadny gól bohužiaľ nepridali. Po prestávke v snahe udržať si svoje najtesnejšie vedenie však vyprodukovali doslova školácke chyby, ktoré hostia trestali. V priebehu troch minút otočili skóre v prospech hostí Tomáš Daniel a Marek Spazier – 1:2. V záverečnej snahe o vyrovnanie domáci strelci neuspeli, naopak v 85. min. svojim druhým gólom uzavrel Daniel skóre na konečných 1:3. Svoju záchranu tak už Čáry nemajú vo svojich rukách. Museli by vyhrať v Rybkách a súčasne Kúty prehrať doma so Spartakom Stráže.