Fortunaligový futbalový klub MFK Skalica odštartoval v pondelok (12.6.) letnú prípravu už bez trojice Igor Šemrinec, Jakub Švec a Žan Medved. Vedeniu Záhorákov sa však podarilo udržať šesticu hráčov, ktorí sa v uplynulej nováčikovskej sezóne pričinili o solídne 8. miesto v najvyššej slovenskej súťaži. V Skalici tak budú pokračovať Oliver Podhorin, Adam Morong, Yann Yao, Mário Hollý, Martin Nagy a brankár Martin Junas.

foto mfkskalica.sk

“Samozrejme, budú zmeny v kádri, ale mali by byť len minimálne. Našou prioritou je zachovať mužstvo z predchádzajúcej sezóny pohromade,” povedal Pavol Majerník. Tréner Skalice by bol rád, keby mužstvo pod jeho vedením nadviazalo na výkony z jarnej časti. V nej dokázalo poskočiť z predposlednej jedenástej na konečnú ôsmu priečku a udržať si ligovú príslušnosť. “Musím vyjadriť spokojnosť s celou jarnou časťou, prácou celého realizačného tímu, komunikáciou s generálnym manažérom Lukášom Vargom, prístupom chlapcov v tréningovom procese, v zápasoch a celkovým fungovaním klubu MFK Skalica. Čo sa týka rezerv, vždy nejaké budú, preto je dôležité na nich poctivo pracovať v tréningovom procese a pripraviť sa na nadchádzajúcu sezónu,” uviedol Majerník v rozhovore pre klubový web.

Záhorácke rádio 2024 01

V letnej príprave odohrajú Skaličania šesť zápasov. Prvýkrát budú v akcii 24. júna proti Baníku Ostrava, generálkou na nový ročník Fortuna ligy bude pre nich duel s maďarským Mosonmagyaróvári TE (22. júla).

“Všetci hráči s platnými zmluvami, novopodpísaní hráči, ako aj hráči na skúške, sa zapojili do príprav a vytvárajú základ nového tímu. Tréningový proces A-mužstva bude nasledujúcich sedem týždňov pozostávať zo štyroch až šiestich tréningových jednotiek týždenne, ktoré budú dopĺňané prípravnými zápasmi. Čo sa týka personálnych zmien, fanúšikovia môžu očakávať postupné oznamovanie zmien v hráčskom kádri. Trénerský tím však zostáva nezmenený. Hlavným trénerom bude aj naďalej Pavol Majerník, jeho asistentom Roman Hudec, trénerom brankárov Martin Poloha a post kondičného trénera zastreší Marián Rehák,” informoval skalický klub na webe.


.
Toto je čítané

Na diaľnici D2 pri Kútoch platí dopravné obmedzenie

Od pondelka (22. 4.) 10.00 h bude v úseku medzi 4,9. a…

BM: Ustekana sobota