Zo soboty na nedeľu sa v Stupave zišlo viacero hliadok bratislavskej Pohotovostnej motorizovanej jednotky ako aj hliadok Obvodného oddelenia v Stupave.

Dôvodom bolo oznámenie o výtržnosti, ku ktorej došlo v skorých ranných hodinách v jednom z podnikov v Stupave. Na mieste hliadka zistila, že tam dochádza k fyzickým útokom medzi viacerými občanmi no hlavným útočníkom mal byť 50 – ročný Milan.

Ten svoj útok nasmeroval aj na policajta v civile, ktorému spôsobil zranenie päsťou v oblasti hlavy, ktoré si vyžiadalo jeho ošetrenie rýchlou zdravotnou pomocou. To ale nebolo všetko a 50 – ročný Milan „úradoval“ aj po obmedzení na osobnej slobode v cele predbežného zaistenia, do ktorej bol po predchádzajúcich výtržnostiach eskortovaný . So sťažnosťou na nízky tlak si agresívny Milan vypýtal od hliadky Okresného riaditeľstva PZ v Malackách kávu a rýchlu zdravotnú pomoc. Po vyjdení z cely však nasmeroval 50 – ročný Milan fyzický útok na dvoch členov hliadky, pričom jedného kopol do oblasti brucha a druhého udrel lakťom do oblasti rebier. Za toto konanie ho policajti za použitia donucovacích prostriedkov spacifikovali a umiestnili znova do cely.

 

Za toto konanie hrozí 50 – ročnému Milanovi M. trest odňatia slobody na jeden rok až päť rokov. Informovala Záhorí.sk policajná hovorkyňa Silvia Šimková.


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024