Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastaví od pondelka 17. júla 2023 na tri týždne výrobné linky. Závod na výrobu komponentov v Martine preruší produkciu na dva týždne, a to od pondelka 24. júla 2023. Dôvodom je pravidelná letná celozávodná odstávka, počas ktorej sú naplánované viac ako dve stovky technických aktivít naprieč všetkými prevádzkami a infraštruktúrou.

  • Letná dovolenka s príspevkom zamestnávateľa pre tisícky zamestnancov
  • Integrácia nových modelov a naplánované práce v súvislosti s budúcimi projektmi
  • Pravidelná údržba výrobných zariadení a infraštruktúry

 

Plánovaná letná odstávka výroby predstavuje čas na rozsiahle prestavby a technické práce, ktoré nie je možné uskutočniť počas plnej prevádzky. V bratislavskom závode preto zostane v tom čase v nasadení niekoľko stoviek zamestnancov, ktorým bude s naplánovanými prácami vypomáhať približne 1 700 pracovníkov dodávateľských firiem. V závode budú prebiehať predovšetkým technologické prestavby, inštalácie, výmeny a úpravy výrobných a prevádzkových zariadení, robotov, automatizačnej, manipulačnej a dopravníkovej techniky či integrácia budúcich projektov. Diať sa tak bude ako v karosárňach, tak aj v lakovni či oboch montážnych halách. Počas odstávky sa odborné tímy sústredia aj na finálne práce pred očakávaným príchodom sériovej výroby novej generácie modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb.

Záhorácke rádio 2024 01

Počas celozávodnej odstávky sa pravidelne vykonáva aj údržba. Vo výrobnej oblasti sa pracovníci sústredia na pravidelnú generálnu údržbu robotov, automatizačnej techniky a ďalších zariadení. V rámci infraštruktúry sú naplánované sanačné a opravné práce podláh, značenia, vodovodných rozvodov, hygienických a prevádzkových zariadení. Nevyhnutné a neodkladné pracovné úlohy majú počas odstávky tiež zamestnanci finančného a mzdového oddelenia, ako aj pracovníci bezpečnosti závodu a zásobovania energiami.

Tisícky zamestnancov Volkswagen Slovakia využívajú počas letnej dovolenky príspevok na rekreáciu na Slovensku, ale podnik im navyše prispieva aj na dovolenku v zahraničí. V závislosti od rodinného stavu a počtu detí môžu požiadať o príspevok do výšky 700 eur. V prípade rehabilitačného pobytu v kúpeľných zariadeniach a wellness hoteloch na Slovensku môžu získať príspevok pre seba a partnera/partnerku celkovo do výšky 210 eur. Rodičia s deťmi môžu zasa požiadať o príspevok na denný či pobytový tábor na Slovensku aj v zahraničí. Volkswagen Slovakia ako spoľahlivý a stabilný zamestnávateľ zároveň vypláca tradične pred letnou sezónou tzv. dovolenkovú odmenu, resp. 13. plat.


.
Toto je čítané

BSK začne rekonštruovať cestu medzi Lábom a Plaveckým Štvrtkom

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) začne od pondelka (17. 6.) rekonštruovať cestu medzi…

20 rokov