Posledný futbalový zápas mužstvo dospelých FK Senica odohralo na svojom trávniku 10. mája 2022 a domáci futbalisti vo Fortuna ligovom zápase podľahli Trenčínu 0:3. Hoci v tabuľke Fortuna ligy obsadili miesto, ktoré im zaručovalo účasť v najvyššej súťaži aj pre nasledujúcu sezónu, licenčná komisia SFZ im licenciu pre štart v 1. ani 2. lige neudelila.

FK Senica sa následne do majstrovských súťaží pre sezónu 2022/23 neprihlásila. Od posledného domáceho zápasu ubehlo 427 dní a mužstvo FK Senica sa postavilo opäť proti svojmu súperovi, aj keď zatiaľ iba v prípravnom zápase. Sily si zmerali s mužstvom Hradišťa pod Vrátnom, ktoré bude ich súperom aj v majstrovskej súťaži 8. ligy riadenej ObFZ Senica.

FK Senica – Hradište p/Vr. 3:1 (3:0)
góly: M. Želonka 2, M. Škoda – M. Sadloň.

Senica: Gajdoš (Mikulík) – F. Filípek, Sobolič, Kučera, Komorný – Včelka – Ravas, Pálka, Želonka, Škoda, Marcin (str. Chlupík, Apolén, Majer, Flámik, Zula, Dubec, Čajko), tréner Martin Bednár.

Rozh. Otrubčák, Patka, Šturdík.

Na prekvapenie bolo na novo tvoriace sa mužstvo Senice zvedavých pomerne veľké množstvo domácich divákov a keďže aj s mužstvom hostí prišli viacerí fanúšikovia, hralo pred peknou diváckou kulisou. Domácim vyšla už v 4. min. pekná akcia a Mišo Škoda otvoril skóre zápasu – 1:0. Senický fanúšik si tak mohol zakričať gól po 458 dňoch, keď doteraz posledný gól dal Ioannis Niarchos 9. apríla 2022 proti Pohroniu pri výhre 2:1. Aj naďalej boli domáci aktívnejší, najmä vďaka pohyblivému Jánovi Marcinovi. V 32. min. zakončil jeho akciu Miro Želonka na 2:0 a v 40. min. po jeho rohu uzavrel polčasové skóre hlavičkou opäť Želonka – 3:0. Hostia v prvom polčase Gajdoša v bráne domácich poriadne ani neohrozili. Po prestávke tempo upadlo. Aktívnejší boli hostia, dve šance mal Martin Sadloň a z druhej v 58. min. po prihrávke Martina Búrana znížil na 3:1. Postupne sa hra vyrovnala, domáci si vypracovali tri výborné strelecké príležitosti, najväčšiu mal Erik Čajko, no z päťky prekopol bránu.

Martin Bednár, tréner FK Senica: „Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom nám dobre hrala obrana a súpera sme pustili iba k jednej strele. Boli sme lepší v držaní lopty a hru sme kontrolovali, o čom hovorí aj výsledok 3:0. Do druhého polčasu sme nastúpili s viacerými zmenami. Boli sme slabší na lopte a aj sme sa s priebežným stavom uspokojili. Vzhľadom k tomu, že sme pred zápasov absolvovali spolu iba dva tréningy, musím chlapcov pochváliť. Čaká nás však ešte veľa roboty.“