V ťažkých chvíľach sa často ukáže hrdinstvo tých, ktorí sú povolaní k ochrane a pomoci. Práve takúto skúsenosť zažili stržm. Pavol K. a stržm. Matúš J. z Obvodného oddelenia Senica, ktorí včas zachránili život dezorientovanej žene na železničných koľajiskách.

Podľa informácií zverejnených na oficiálnej facebookovej stránke polície, pracovník železníc ráno zavolal na linku 158 s oznámením o neznámej osobe pohybujúcej sa na koľajisku pri obci neďaleko Senice. V reakcii na túto zprávu bola okamžite vyslaná policajná hliadka.

Záhorácke rádio 2024 01

Policajti po príchode na miesto našli ženu nehybne ležať v tesnej blízkosti koľají. Snažili sa s ňou nadviazať kontakt, ale 50-nička bola dezorientovaná a nevedela s policajtmi komunikovať. Keďže sa sama nedokázala postaviť, policajti ju zdvihli a odniesli do služobného auta.

Už v teple vozidla jej poskytli predlekársku prvú pomoc a privolali Rýchlu zdravotnícku pomoc (RZP), ktorá si ženu prevzala do svojej starostlivosti.

Pár momentov po tom, ako sa policajtom podarilo dostať ženu do bezpečia, miestom prešiel osobný vlak. Rýchla reakcia policajtov tak zabránila možnej tragédii.


.
Toto je čítané

Pestovanie a predaj zeleniny má v Zohore bohatú históriu

Klimatické i pôdne danosti v obci Zohor vytvorili už v dávnejších dobách vhodné podmienky na…

BM: Ustekana sobota