Dni európskeho kultúrneho dedičstva (DEKD) avizujú na svojom webe prvé podujatia, ktoré sa uskutočnia v septembri. V Trnavskom kraji sa do nich zapoja mestá, ako Galanta, Holíč, Trnava, Senica, Skalica i Sereď.

V Holíči pripravujú prehliadky pamätihodností mesta, na Holíčskom zámku okrem prehliadok aj koncert, jazdy kočom, ukážky tradičných remesiel i podujatie Kuchyňa Slovanov.

Neogotický kaštieľ Esteházyovcov v Galante ponúkne okrem iného prehliadku expozície Galanta na špirále storočiami a senická Záhorská galéria Jána Mudrocha komentovanú prehliadku výstavy Štefana Ortha, spojenú s premiérou dokumentu. Záhorské múzeum v Skalici avizuje deň otvorených dverí.

Nathaniel Knizkaren 2023

Mestské múzeum v Seredi má na programe dvojdňové podujatie v bastióne kaštieľa. Zahŕňa prednášky k 450. výročiu príchodu evanjelického kazateľa, spisovateľa a kníhtlačiara Petra Bornemiszu zo Šintavy, otvorenie výstav Peter Bornemisza a Thurzovci, nositelia kultúry a vzdelanosti v Seredi a Šintave. Tiež koncert starej hudby a prednášku Bosorácke procesy na šintavskom panstve.

Prednášku Život a móda trnavského vidieka pripravuje Západoslovenské múzeum v Trnave, besedu o mestských štvrtiach Trnavy zase Knižnica Juraja Fándlyho.


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024