Počas uplynulého víkendu začali už aj majstrovské súťaže dospelých, riadené Oblastným futbalovým zväzom (ObFZ) Senica.

ilustračné foto

ObFZ Senica MO 7. liga 1. kolo

V súťaži sú nováčikmi Baník Čáry, ktorý sem zostúpil zo 6. ligy a z 8. ligy postúpili prvé 2 mužstvá, Unín i Šajdíkove Humence.

Radošovce – Baník Čáry 0:4 (0:3), 10. L. Polák, 28. A. Kompuš, 38. A. Danihel, 79. A. Šefčík, rozh. Otočka, Hušek. ČK 0:1 (81. D. Kollár).

Baník o zisku troch bodov rozhodol tromi gólmi už v prvom polčase. Najskôr sa v 10. min. presadil nádherným gólom z trestného kopu z 30 metrov Lukáš Polák – 0:1. Hostia mali aj ďalšie šance, no presne mierili len Andrej Kompuš a Alojz Danihel 0:3. Po prestávke sa domáci snažili o zmenu v skóre, no v útoku boli bezzubý. Naopak, hosťujúci Aďo Šefčik v 79. min. uzavrel skóre zápasu na 0:4. Od 81. min. dohrávali hostia bez vylúčeného Kollára, ktorý videl ČK za zdržovanie.

Rohov – Šaj. Humence  1:3 (1:1), 13. E. Dubec (11) – 9. M. Sekáč, 67., 74. T. Chorvát, rozh. Blaha, Škrinár, Tubl.

Rohov bol v zápase aktívnejší, no odohral nešťastné stretnutie. Po nevyužitej šanci Ďuricu hostia zo svojej prvej strely sa ujali vedenia gólom Martina Sekáča – 0:1. Pri ďalšej šanci bol faulovaný Ďurica a Erik Dubec z pokutového kopu vyrovnal na 1:1. V 30. min. Ďurica a potom dvakrát Dubec nevyužili skvelé príležitosti na gól. Aj po prestávke mal zápas rovnaký priebeh. Domáci hrali, nevyužili niekoľko príležitostí a tak prišiel trest. Šťastnú ruku mal tréner hostí, ktorý poslal v 65. min. na ihrisko striedajúceho Tomáša Chorváta a ten prvým dotykom s loptou poslal hostí do vedenia 1:2. O sedem minút pridal aj svoj druhý gól na 1:3 a domácim tak ostali oči pre plač.

Moravský Sv. Ján – Lakšárska N. Ves 4:2 (3:1), 5. (11), 12., 13. Kevin Bolf, 68. M. Bolf – 39. T. Velický (11), 90. J. Štefanovič, rozh. Štora, Pollák.

V priebehu 8 minút v úvodnej štvrťhodine zápasu zaznamenal Kevin Bolf hetrik a definitívne zlomil odpor súpera. V prvom polčase ešte stačil znížiť Tomáš Velický, keď premenil nariadený pokutový kop a upravil na 3:1. Po prestávke však Marek Bolf zvýšil na 4:1 a zobral hosťom aj poslednú nádej na zmenu v skóre. Tí sa síce snažili, no stačilo to už len na skorigovanie výsledku. Na konečných 4:2 dal v poslednej minúte Kubo Štefanovič.

Cerová – Sobotište 3:3 (1:2), 21. T. Královič, 50. D. Strapko, 77. O. Ilčík – 18. M. Hecht, 38., 80. M. Tomeček, rozh. Kahúň, Polakovič.

V zaujímavom zápase hostia dvakrát vyhrávali po góloch Miša Hechra a Mira Tomečka. Domáci zakaždým pomerne rýchlo odpovedali vyrovnávajúcim gólom. Na 1:1 dal Timo Královič, na 2:2 chvíľu po prestávke Dávid Strapko. V poslednej štvrťhodine išli najskôr do vedenia domáci gólom Ondreja Ilčíka, no ani to im na víťazstvo nestačilo. Miro Tomeček v 80. min. svojim druhým gólom vyrovnal a zariadil deľbu bodov – 3:3.

Oreské – Štefanov 0:1 (0:0), 77. S. Grunner. Rozh. Škrinár, Duffek. ČK 1:0 (87. K. Galko).

Štefanov sa v upršanom zápase postaral v Oreskom o najväčšie prekvapenie kola. V prvom polčase boli snaživejší domáci, no šancí si veľa nevypracovali. A keď už brankára hostí prekonali, ten mal veľmi dobre „postavené“ tyčky. Aj po prestávke sa hralo väčšinou v strede ihriska s minimom šancí na obidvoch stranách. V 71. min. prišiel na ihrisko namiesto Hrubšu striedajúci Slavomír Grunner a v 77. min. strelil po zaváhaní domácej obrany rozhodujúci gól – 0:1. Snahu domácich o vyrovnanie pribrzdil v 87. min. Kamil Galko, ktorý videl ČK.

Petrova Ves – TJ Unín nehrali pre nespôsobilý terén.

Ďalší program – dohrávka 1. kola piatok 11.8. o 18 hod. Petrova Ves – Unín, 2. kolo sobota 12.8. o 17 hod. Štefanov – Cerová, Lakšárska N. Ves – Baník Čáry, nedeľa 13.8. o 17 hod. Sobotište – Radošovce, Moravský Sv. Ján – Rohov, Šajdíkove Humence – Petrova Ves, TJ Unín – Oreské.