Najväčším ťahákom tejto súťaže budú zrejme futbalisti FK Senica, ktorí po neudelení ligovej licencie a ročnom „ničnerobení“ reštartujú svoju činnosť v 8. lige. Zo 7. ligy sem pribudli Popudínske Močidľany a z najnižšej súťaže postúpila Prietrž. Súťaž smerom hore opustili Unín a Šajdíkove Humence, vypadol Borský Svätý Jur.

Futbalový klub Senica

ObFZ Senica MO 8. liga 1. kolo

Sekule – FK Senica 0:5 (0:2), 14., 45. P. Škodáček, 77. M. Škoda, 80. J. Reľovský, 87. D. Kostjučenko, rozh. Tomka, Šturdík.

Od začiatku zobrali hostia hru do svojich rúk. Boli aktívnejší a vytvárali si jednu šancu za druhou. V 1. polčase okrem dvoch gólov Pavla Škodáčka zahodili množstvo ďalších šancí, v čom „vynikali“ najmä Reľovský a Škoda. Príležitosť mal aj domáci Filip Volouch. Po prestávke mal zápas rovnaký priebeh. Hostia v pohode kontrolovali svoje vedenie, zahodili aj niekoľko tutoviek a v záverečnej štvrťhodinke pridali ďalšie tri góly Mišo Škoda, Jakub Reľovský a Danylo Kostjučenko. Tutovku na čestný úspech mali aj domáci, no Erik Húšťava ju nepremenil.

Hradište – Koválov 5:0 (4:0), 5. M. Furko, 14. T. Sadloň, 17., 45. J. Kršteník, 88. R. Kováč, rozh. Otočka, Polakovič.

Domáci sa so svojim súperom nemaznali a všetko „vybavili“ tromi gólmi v úvodnej štvrťhodine. Skóre otvoril už v 5. min. Martin Furko, na 2:0 zvýšil v 14. min. Tomáš Sadloň a v 17. min. už bolo 3:0 po góle Jozefa Kršteníka. Ten sa do prestávky presadil ešte raz, keď gólom do šatne zvýšil na polčasových 4:0. Po prestávke tempo i hlad po góloch zo strany domácich ustal. Až 2 minúty pred koncom uzavrel na konečných 5:0 zo štandardky Robo Kováč.

Vrádište – Kunov 3:3 (3:1), 15. R. Jurčík, 18. T. Kopálek, 36. M. Hanic – 20., 83. J. Belohlávek, 57. Rišo Pukančík, rozh. Vlk, Pollák.

Hráči Kunova vstúpili do zápasu „ospalo,“ navyše v bráne s hráčom Ondrovičom. Ten na začiatku druhej štvrťhodiny v prvom polčase v priebehu troch minút dvakrát inkasoval, keď ho prekonali Rado Jurčík a na 2:0 Tomáš Kopálek. O dve minúty dal kontaktný gól Juraj Belohlávek, no ešte do prestávky vrátil domácim dvojgólové vedenie Mišo Hanic – 3:1. Po prestávke už Vrádište nepridalo ďalší gól a Kunov postupne ukrajoval z ich náskoku. Po hodine hry znížil Rišo Pukančík na 3:2 a v samom závere zariadil deľbu bodov svojim druhým gólom Belohlávek – 3:3.

Pop. Močidlany – Smrdáky 4:1 (1:1), 5., 78. P. Sopúšek, 54., 74. B. Novák – 15. J. Pagáč, rozh. Daniš.

Do prestávky sa hral vyrovnaný zápas, ktorému pomohli dva rýchle góly už v úvodnej štvrťhodine. V 5. min. sa domáci ujali vedenia gólom Petra Sopúška a v 15. min. vyrovnal Juraj Pagáč. Po prestávke sa už hralo v réžii domáceho mužstva, ktoré tromi gólmi rozhodlo o zisku troch bodov. Dvakrát sa presadil Braňo Novák a svoj druhý gól pridal aj Sopúšek. Močidľany sa tak z víťazstva tešili po viac ako roku. Naposledy vyhrali ešte v 6. lige 22. júna 2022 so Štefanovom 4:2.

Smolinské – Rovensko 3:3 (0:0), 46. M. Müller, 78. V. Baibara, 90. J. Goga – 48., 51., 89. Ivan Römer, rozh. Blaha.

Po bezgólovom prvom polčase sa po prestávke s gólmi akoby pretrhlo vrece. Zaujímavý bol vstup do druhého polčasu, ale aj jeho záver. Do vedenia išli domáci už po niekoľkých sekundách, no hostia hneď vyrovnali a o tri minútu dali aj vedúci gól. O obidva presné zásahy sa postaral Ivan Römer. Keď Baibara, Römer minútu pred koncom uzavrel svoj hetrik a opäť poslal hostí do vedenia. Ani to ešte nebol víťazný gól. Jaro Goga v nadstavenom čase zariadil deľbu bodov – 3:3.

Letničie – Prietrž 5:2 (2:0), 19. R. Bátěk, 32. P. Medlen, 57. J. Jurka, 59. D. Riška, 71. P. Kuček – 75. R. Jarolín, 89. A. Mikulka, rozh. Vlk, Obcovič.

Jednoznačná záležitosť domáceho mužstva, ktoré nováčikovi nedali žiadnu šancu. Svoj náskok neustále zvyšovali až na 5:0. Za tohto stavu ubrali z plynu a dovolili súperovi stav skorigovať, keď sa najskôr presadil bývalý hokejový reprezentant Slovenska René Jarolín a minútu pred koncom upravil Mikulka na konečných 5:2.

Ďalší program – 2. kolo sobota 12.8. o 17 hod. Prietrž – Kunov, nedeľa 13.8. o 17 hod. FK Senica – Pop. Močidlany, Rovensko – Letničie,  Koválov – Sekule, Vrádište – Hradište, Smrdáky – Smolinské.