V najnižšej súťaži 9. lige zostalo len 7 mužstiev, nakoľko súťaž opustili obidve mužstvá z okresu Myjava (Chvojnica, Bukovec) a Prietrž postúpila do 8. ligy., odkiaľ sem vypadol Borský Svätý Jur.

Ilustračné foto 123rf.com

ObFZ Senica MO 9. liga 1. kolo

Podbranč – TJ Dojč 4:2 (1:2), 6., 52. V. Šefčík, 90. J. Palkovič, 90. P. Kadlečík – 20. Robo Pritchard, 30. Rišo Klena, rozh. Michalička, Štora. ČK 0:1 (60. Rudo Morávek).

Zápas dvoch rozdielnych polčasov. Hoci sa domáci ujali vedenia gólom Vlada Šefčíka, hostia ešte do prestávky dokázali otočil po góloch Roba Pritcharda a Riša Klenu na polčasových 1:2. Aj po prestávke sa ako prvý trafil Šefčík – 2:2. Keď v 60. min. videl za urážku HR hosťujúci Morávek ČK, domáci svoju početnú prevahu zužitkovali na strelenie ďalších dvoch gólov. Obidva padli až v nadstavenom čase, dali ich Kubo Palkovič a Peťo Kadlečík – 4:2.

Macek Knihy.Zahori

Chropov – Osuské 5:0 (1:0), 42. Ľ. Klein, 53. P. Kudláč, 59. A. Žúrek, 68., 76. J. Kocian, rozh. Michalička.

Hostia statočne odolávali náporu domácich takmer celý prvý polčas. Až v jeho závere prelomil obranu hostí Ľubo Klein – 1:0. V úvodneš štvrťhodine po prestávke pridali domáci ďalšie dva góly Kudláčom a Žúrkom, na konečných 5:0 dvomi trefami upravil Jozef Kocian.

Borský Sv. Jur – FK Čáčov 2:2 (1:1), 13. B. Daniel, 49. S. Hrnec – 44. D. Miča, 57. M. Morávek, rozh. Tubl.

Po dlhých rokoch sa v majstrovských súťažiach predstavil FK Čáčov a na ihrisku Borského Jura uhral prijateľnú remízu. Domáci dvakrát vyhrávali, no svoje vedenie ani raz nedokázali udržať.

voľno – Trnovec.

Ďalší program – 2. kolo nedeľa 13.8. o 17 hod. Trnovec – Podbranč, Borský Svätý Jur – Chropov, Čáčov – TJ Dojč.