Až tri víťazstvá hneď v úvodnom kole 6. ligy zaznamenali hosťujúce mužstvá. Vonku vyhrali Slovan i Spartak zo Šaštína Stráží a takisto nováčik z Duboviec. Prekvapujúco sa delili body v Rybkách a ďaleko nebolo od toho ani v Hlbokom. Iba v Mokrom Háji sa domáci o body nestrachovali.

Rybky - Jablonica Domáci Ivan Ravas (v červenom) v súboji s Gregorom Masárom.
Rybky – Jablonica, Domáci Ivan Ravas (v červenom) v súboji s Gregorom Masárom.

ZsFZ 6. liga Západ

Rybky – Jablonica 1:1 (1:1)

Góly: 21. L. Petrúfka – 44. T. Slovík.

R: Privarček – Baláž Frič, ŽK 1:3 (Chvála – Zajonc, Jenčík, Masár).

Rybky: Richard Rýzek – Mach, Vacula, Chudý, Patka, Mareček, Chvála, De. Surový, Jurka, I. Ravas, Petrúfka (Do. Surový, Kadlíček, Čmarada).

Jablonica: Andrej Sklenár – Peterka, Zajonc, Pátek, Jenčík, Masár, Galba, Jánošík, Zubák, Kolenyak, D. Slovík (str. Predmeský).

Vo vyrovnanom zápase sa do prvej vyloženej šance dostali hostia, no Dominik Slovík zaváhanie domáceho brankára nepotrestal, ten svoju chybu napravil. V 15. min. sa neujala strela Chudého po prihrávke Ivana Ravasa. Po jeho trestnom kope v 21. min. sa už skóre menilo, keď ho pred brankárom jemne tečoval navrátilec z Radimova Lukáš Petrúfka 1:0. Pokus Mária Galbu z trestného kopu Rýzek vyrazil a jeho ďalšiu strelu zblokoval Vacula na roh. Hostia sa predsa len dočkali. V 44. min. centrovanú loptu priťukol Kolenyak hlavou pred Dominika Slovíka a najlepší hráč hostí zo skrumáže posla loptu za chrbát Rýzka – 1:1.

V druhom polčase už diváci gól nevideli, hoci snaha bola na obidvoch stranách. Najskôr Denis Surový vyskúšal dvomi strelami pozornosť hosťujúceho brankára, ten si však poradil aj s nebezpečným pokusom Ivana Ravasa, ktorý vyrazil na roh. V 66. min. po rohu na prvej tyči zakončoval Slovík, no nepresne. Zápas skončil zaslúženou deľbou bodov.

Hlboké - Holíč Za strelou Mareka Šusteka (vpravo) sa brankár Holíča Martin Vaculka stačil už len obzrieť - 2:0.
Hlboké – Holíč: Za strelou Mareka Šusteka (vpravo) sa brankár Holíča Martin Vaculka stačil už len obzrieť – 2:0.

Hlboké – Holíč 2:1 (1:0)

Góly: 42. M. Pavlík, 76. M. Šustek – 82. J. Zubalík.

Rozh. Privarček – Baláž Frič, ŽK 1:1 (M. Šúrek – M. Hlúpik).

Hlboké: Noščák – Pajpach, L. Šúrek, Kumančík, R. Morávek, Mráz, M. Šúrek, Šustek, Pavlík, T. Slovík, Kadlečík, tréner Andrej Fišan.

Holíč: Vaculka – Čech, Studenič, Masaryk, Zubalík, Polák, Vaclavik, T. Daniel, Samadov, Krčík, Mráz (str. Králiček, Hlúpik), tréner Ján Tolla.

V kvalitnom zápase sa hral od začiatku vyrovnaný zápas, v ktorom si do prestávky mužstva veľa streleckých príležitostí nevypracovali. Hostia ohrozovali Noščáka v domácej bráne iba strelami z diaľky. Domáci boli šťastnejším mužstvom, keď svoju jedinú príležitosť do prestávky aj premenil zásluhou Miroslava Pavlíka. Po prestávke boli prekvapujúco aktívnejší hostia, no opäť pálili z väčších vzdialeností. So strelami Samadova, Mráza i Daniel si však Noščák poradil. V 68. min. mohol vyrovnať Mráz, ktorý už prekonal domáceho brankára, no toho na brankovej čiare zastúpil Morávek. Strela Daniela v 72. min. tesne minula domácu bránu. Čo sa nepodarilo hosťom, vyšlo domácim. V 76. min. prekvapil Vaculku v bráne hostí strelou spoza obrancov Marek Šustek a bolo 2:0. Hostia aj naďalej búšili do obrany domácich a zaslúžene znížili v 82. min. Jakubom Zubalíkom, no vyrovnania sa už nedočkali.

Stará Turá – Spartak Stráže 3:6 (1:3)

Góly: 34. J. Jaroš, 56. P. Mazák, 89. S. Koto (11) – 11., 26., 39, S. Jankovič, 58. D. Pálka, 72. D. Štora, 74. F. Kuník.

R: M. Dutka, Mi. Šefčík, Patka, ŽK 0:0.

Stará Turá: Samul – Peterka,  Antálek, Koto, Dzuro, Jaroš, Sekerka, Mazák, Záhora, Durec, Žoldák (str. Sládek, Božoň, Mikulec, Sedlák, Benian), tréner Filip Durec.

Stráže: Hladký – Buzay, I. Letko, L. Letko, Pagáč, Chropovský, Štora, Kuník, Jankovič, Pálka, Slovák (str. Konečný, J. Pollák, Cvečka), tréner Lukáš Bajan.

V úvodnej polhodine patrila hra Spartaku, ktorý svoju prevahu zúžitkoval dvomi gólmi Seba Jankoviča 0:2. Domáci mali šancu na zníženie v 32. min., no Durecov prísny pokutový kop brankár Hladký chytil. O dve minúty však domáci predsa len znížili Jarošom na 1:3. Pri chuti hrajúci Jankovič v 39. min. svojou treťou trefou uzavrel svoj hetrik vrátil hosťom dvojgólové vedenie na polčasových 1:3. Iskierku nádeje domácim rozdúchal gólom na 2:3 v 56. min. Mazák, no Strážania kontrovali ďalšími tromi gólmi. Už o dve minúty zvýšil Dušan Pálka na 2:4 a po góloch Dominika Štoru a Fabiána Kuníka bolo už 2:6. Z druhého pokutového kopu po zákroku Cvečku v 89. min. uzavrel konečné skóre zápasu Koto. Aj jeho strelu mal Hladký na rukaviciach, no napokon prešla do siete – 3:6.

Brodské – Borský Mikuláš 2:1 (0:0)

Góly: 78. G. Trubiroha, 90. M. Bartal (11) – 85. M. Ferenčík.

Rozh. Meluch, Pastorek, Gago, ŽK 3:6, ČK 1:1 (45. Deziderio – 87. Kujovský).

Brodské: Janči – Deziderio, Joedson, Tavares, Teixeira, Gonda, Bartal, Pelikán, Ralbovský, Soós, Trubiroha (str. Blaha, Petranský, Hříba, Gál, Seman).

B. Mikuláš: Cigánek – Orlík, Ondriska, Kujovský, Krchňavý, Sloboda, Petrík, Vrablic, Macek, Ferenčík, R. Cintula (str. Vrábel, Abogan, Černý), tréner Peter Cintula.

Zaujímavý zápas s množstvom žltých i červených kariet, ktorý sa výsledkovo lámal v samom závere. Diváci čakali na gól až do 78. min., keď dovtedy hostí držal nad vodou niekoľkými zázračnými zákrokmi brankár Cigánek. A to hral Baník od 45. min. oslabený o vylúčeného Brazílčana Dezideria. ČK sa zdala domácim veľmi prísna. Všetko si však strelci vynahradili v poslednej štvrťhodine, kedy padli hneď tri góly. Do vedenia išli domáci v 78. min. zásluhou Gaba Trubirohu – 1:0. Hostia v snahe o vyrovnanie boli úspešný, keď v 85. min. využil početnú prevahu bývalý mládežnícky reprezentant Milan Ferenčík a vyrovnal na 1:1. Body sa nakoniec nedelili. V 87. min. dal gól domáci Gonda a za protesty videl hosťujúci Kujovský ČK. Po konzultácii HR a AR gól bol napokon odvolaný, no ČK nie. V nadstavenom čase rozhodol o víťazstve domácich Martin Bartal, keď premenil po zákroku Cintulu nariadený pokutový kop – 2:1.

FK Kúty – Dubovce 2:4 (0:3)

Góly: 68. K. Biksadský, 81. M. Vrábel (11) – 4. F. Matúš, 22. M. Nečas, 43. R. Drgon, 71. O. Rybnikár.

Rozh. Frič, Baláž, Pivarček, ŽK 0:0.

Kúty: Šnirc – Ralbovský, Puškač, Smolinský, Vrábel, Antálek, Klena, Polák, Valachovič, Ivánek, Daniš (str. Navrátil, Djordjevski, Biksadský, Halabrín, Antala), tréner Branislav Jablonický.

Dubovce: Pekar – Machlica, Matúš, M. Valúch, Nečas, Sloboda, Klein, Vanek, Balážik, Pukančík, Drgon (str. Rybnikár, Mišík, Cao, Krutý, Kudláč), tréner Pavol Junek.

V Kútoch boli hody a domáce mužstvo chcelo s nováčikom súťaže vyhrať. Na hody sa predsa patrí doma vyhrať !!! Lenže Dubovce potvrdili skvelú formu zo záveru minulého ročníka a tiež z prípravných zápasov aj v Kútoch. O svojom víťazstve rozhodli tromi gólmi už v prvom polčase, keď sa postupne presadili kapitán mužstva Fero Matúš, posila z Holíča Marek Nečas zo štandardnej situácie a svoje kanonierske prednosti potvrdil Rado Drgon. Iskierku nádeje vykresal v 68. min. striedajúci Kristián Biksadský gólom na 1:3, no tú hneď zahasil takisto striedajúci Ondro Rybnikár – 1:4. V 81. min. bol faulovaný Martin Polák a z nariadeného pokutového kopu uzavrel skóre zápasu Mário Vrábel – 2:4.

Radimov – Slovan Šaštín 2:3 (1:1)

Góly: 6. P. Božek, 54. O. Masaryk – 26., 62. M. Herda, 81. M. Michalica.

Rozh. Mi. Šefčík, M. Dutka, B. Dutka, ŽK 1:1.

Radimov: Mihál – Urbánek, Valla, Rehák, Dermek, Baláž, Vach, Krchňavý, Božek, Masaryk, Kozány (str. Vanek, Polák, Masár), tréner Tomáš Juračka.

Šaštín: Szomolay – Kučera, Šághy, Mach, Šedivý, Michalica, Brunner, Svrček, F. Pollák, Herda, Skokánek (str. Kurc), tréner V. Mihalík.

Aj v Radimove boli hody, navyše si pripomínali 70. výročie vzniku futbalu v obci. Samozrejme že si mysleli na tri body, navyše keď už v 6. min. sa ujali vedenia gólom navrátilca do zostavy domácich Paťa Božeka – 1:0. Lenže hostia majú takisto kanoniera. Matúš Herda síce v 14. min. nepremenil pokutový kop, ktorý mu domáci brankár Mihál chytil, no svoje zaváhanie napravil v 26. min., kedy vyrovnal na polčasových 1:1. Obidve mužstvá sa snažili o otvorený futbal a tak sa diváci aj napriek dažďu malí stále na čo pozerať. Radimov sa aj po prestávke ujal vedenia gólom Ondreja Masaryka, no Herda opäť využil zaváhanie v domácej obrane a svojim druhým gólom v 62. min. zrovnal skóre na 2:2. Obidve mužstvá sa snažili o rozhodujúci gól. Podarilo sa ho dať v 81. min. hosťom zásluhou Martina Michalicu – 2:3. V záverečnom tlaku a snahe o vyrovnanie neuspeli Rehák ani Božek a tak zavládlo v Radimove sklamanie.

Mokrý Háj – Kopčany 3:0 (1:0)

Góly: 4. M. Hladký, 60. V. Krupodorov, 73. P. Vaško.

Rozh. Boledovič, Gajdoš, Jordanov, ŽK 1:2, ČK 0:1 (65. Milan Vašíček).

Mokrý Háj: Šipoš – Buchta, Hladký, Bohunický, Prokeš, Eisner, Vaško, Krupodorov, Kavoň, M. Lašák, Irša (str. R. Valúch, Petrovič, Kolínek, Vrablec, K. Lašák), tréner Igor Šefčík.

Kopčany: Ivánek – Neúročný, M. Ivan, Blažek, Zabadal, M. Vach, Lukáč, Milan Vašíček, Zabadal, Martin Vašíček, Köpöncei (str. Marian Vašíček, Kotvan, Lorenc), tréner Jozef Ivan.

Domáci favorit začal zostra a už vo 4. min. ho poslal do vedenia Mišo Hladký – 1:0. Aj v ďalšom priebehu mal viac z hry Mokrý Háj a vypracoval si aj viac streleckých príležitostí, no jeho strelci Ivánka v bráne hostí prekonať nedokázali. Neúspešné dobíjanie jeho brány ukončil až v 60. min. ukrajinský legionár Vitalij Krupodorov – 2:0. Keď v 65. min. išiel po druhej ŽK predčasne pod sprchy Milan Vašíček, šanca hostí na prípadný zvrat v stretnutí dostala trhlinu. Domáci sa zamerali na udržanie si svojho náskoku a navyše v 73. min. kapitán Peťo Vaško pridal ešte tretí gól domácich – 3:0.

Ďalší program: 2. kolo 12.8. o 17 hod. Slovan Šaštín – Stará Turá, Spartak Stráže – FK Kúty, 13.8. o 17 hod. Kopčany – Hlboké, Bor. Mikuláš – Iskra Holíč, Brodské –  Rybky, Dubovce – Mokrý Háj, Jablonica – Radimov.

.

Hokejbal: Po prvých dvoch zápasoch je stav semifinálovej série Skalica – Považská Bystrica vyrovnaný

Počas uplynulého víkendu (27. – 28.4.) sa začali semifinálové série hokejbalovej extraligy.…