Po opatrnom prvom polčase rozhodli futbalisti Nafty Gbely o svojom prvom víťazstve v novom ročníky doslova raketovým vstupom do druhého polčasu.

Ondrej neoveský nožničkamo zvyšuje na 2:0 v zápase Gbely - Imeľ (3:0).
Ondrej neoveský nožničkamo zvyšuje na 2:0 v zápase Gbely – Imeľ (3:0).

Nafta Gbely – Imeľ 3:1 (0:0)
Góly: 51., 61. D. Nemec, 54. O. Neoveský – 75. B. Beke.
Rozh. Šima, Turba, Uhrín, ŽK 1:1 (P. Ravas – Bacigál).

Gbely: P. Ravas – Rosa, Caltík, Neoveský, N. Mihál, M. Kosorin, Horváth, Smolinský, Kleiber, Nemec, Knap (str. L. Ravas, Kos), tréner Adam Ambra.

Domáci futbalisti boli od začiatku aktívnejší, no šancu si vytvorili iba jednu, no trestný kop Nemcovi brankár hostí zneškodnil. O výsledku rozhodlo silných desať minút v úvodnej štvrťhodinke, v ktorej zaznamenali svoje tri góly. Už v 51. min. otvoril skóre zápasu kapitán mužstva Dominik Nemec a než sa hostia z toho spamätali, pridal o tri minúty nádhernými nožničkami druhý gól Ondrej Neoveský – 2:0. S ním by mohol kandidovať na Frajera na záver v relácii G – B – S. Keď v 61. min. svojim druhým gólom zvýšil Nemec na 3:0, o troch bodoch bolo rozhodnuté. Domáci zvoľnili tempo, zamerali sa najmä na spoľahlivú obranu a udržanie svojho náskoku. Hosťom sa síce v 75. min. podarilo znížiť gólom Bekeho na 3:1, no nakoniec tri body ostali zaslúžene doma.

Malacké pohľady Knihy.Zahori

Adam Ambra, tréner Nafty: „Proti kvalitnému súperovi sa hralo väčšinou medzi šestnástkami, kde ani jedno mužstvo nechcelo príliš otvárať hru. V úvodných 20 minútach si každé mužstvo vytvorilo po jednej šanci. V úvodnej štvrťhodinke po prestávke sme potrestali chyby súpera tromi gólmi, na ktoré odpovedal premenenou štandardkou. V závere zápasu hostia tlačili, no našťastie sa mu nepodarilo streliť kontaktný gól.“

Ďalšie výsledky: Boleráz – Led. Rovne 3:1, Prievidza – Levice 1:1, J. Bohunice – Hurbanovo 2:1, Gabčíkovo – Trebatice 6:0, Trenč. Stankovce – Kozárovce 3:2, Vion B – Nové Zámky 1:1, Pata – Trstice 2:1.

Dohrávky: Kozárovce – Boleráz, Led. Rovne – Vion B, Trebatice – J. Bohunice.

Ďalší program: 2. kolo 13.8. o 17. hod. Gbely – Imeľ.