Po senzačnom víťazstve v Radimove verili fanúšikovia Slovana v tri body aj so Starou Turou, veď mestský rival Spartak Stráže tam pred týždňom vyhral 3:6. Výsledok sa takmer do bodky zopakoval aj tentoraz, lenže v neprospech Záhorákov.

Ilustračné foto: envato elements, LightFieldStudios

Slovan Šaštín – Stará Turá 4:6 (1:5)

Góly: 31. M. Herda (11), 61. E. Brunner (11), 66., 90. F. Kučera – 9. F. Durec, 13., 28., 44. M. Sládek, 39. J. Jaroš, 86. O. Peterka (11).

Rozh: Krchlík, Dragula, Kováčik, ŽK 4:2 (Michalica, Brunner, Šimek, Skokánek).

Šaštín: Szomolay – Kučera, Šághy, Mach, Suchý, Michalica, Brunner, Kurc, F. Pollák, Bulka, Herda,  (str. Fráner, Schlosser, Šimek, Hurban, Skokánek), tréner V. Mihalík.

Stará Turá: Krč – Peterka,  Antálek, Koto, Dzuro, Jaroš, Sekerka, Mazák, Záhora, Durec, Žoldák (str. Sládek, Božoň, Mikulec, Sedlák, Benian), tréner Filip Durec.

Už za polhodinku vyhrávali hostia 0:3 a hoci Matúš Herda z pokutového kopu znížil na 1:3, hostia ešte do prestávky pridali ďalšie dva góly – 1:5. Po hodine hry v priebehu piatich minút domáci dvomi gólmi skorigovali na 3:5, keď pokutový kop premenil aj Erik Brunner a svoj prvý gól dal aj Filip Kučera. Snaha domácich však zvrat v stretnutí nepriniesla. V závere kopali pokutový kop a z neho dal Peterka na 3:6. Už v nadstavenom čase uzatváral „hokejové skóre“ svojim druhým gólom Kučera – 4:6.

Macek Knihy.Zahori

Spartak Stráže – FK Kúty 5:0 (2:0)

Góly: 33., 81. F. Kuník, 43. D. Pálka, 49. R. Slovák, 85. S. Jankovič.

Rozh. Baláž, Imrichovič, Pivarček, ŽK 4:0 (Chropovský, Pagáč, Pálka, Jankovič), ČK 1:0 (43. Pálka).

Stráže: Konečný – Buzay, Pagáč, L. Letko, Chropovský, Štora, Kuník, Jankovič, Pálka, M. Biksadský, Slovák (str. I. Letko, J. Pollák), tréner Lukáš Bajan.

Kúty: Sedalík – Ralbovský, Smolinský, Vrábel, Antálek, Klena, Polák, Valachovič, Navrátil, Halabrín, Antala (str. Daniš, Puškač, Ivánek), tréner Branislav Jablonický.

Domáci favorit využíval na svoje nebezpečné útoky najmä ľavú stranu ihriska zásluhou rýchleho Mareka Biksadského. Hostia náporu Spartaka stačili odolávať iba v úvodnej polhodine, no po prvom inkasovanom góle sa ich obrana doslova rozsypala. V 33. min. prekonal Sedalíka v bráne hostí Fabián Kuník a v 43. min. zvýšil Dušan Pálka na 2:0. Keďže však za kritiku rozhodcu hral od 32. min. so ŽK a po strelenom góle si vyzliekol dres, ešte pred prestávkou putoval predčase pod sprchy. Domáci aj v početnej nevýhode udávali po prestávke tempo hry. Už v 49. min. zvýšil Robo Slovák na 3:0 a v záverečnej desaťminútovke sa presadili ešte Sebo Jankovič a svojim druhým gólom uzavrel Kuník na 5:0.

Kopčany – Hlboké 2:2 (2:2)

Góly: 23. vlastný (M. Šúrek), 36. M. Vach – 29. M. Šustek, 39. P. Liška.

Rozh: Proč, Pastorek, Meluch, ŽK 2:2 (Martin Vašíček, M. Vach – Šustek, Pajpach). ČK 0:1 (85. T. Slovík).

Kopčany: E. Ivan – Neúročný, M. Ivan, Blažek, Karas, T. Zabadal, M. Vach, Lukáč, Marian Vašíček, O. Zabadal, Martin Vašíček (str. Praženka), tréner Jozef Ivan.

Hlboké: Noščák – Pajpach, Serdahely, Kumančík, R. Morávek, Mráz, M. Šúrek, Šustek,

1. Slovík, Liška, Kadlečík, tréner Andrej Fišan.

O výsledku sa rozhodlo už v prvom polčase, kedy padli všetky góly. Prvý trafil do vlastnej siete hosťujúci Miro Šúrek, no už o chvíľu vyrovnal Marek Šustek – 1:1. Od 36. min. vyhrávali opäť domáci po góle Vacha a hosťom trvalo len tri minúty, aby opäť zrovnali Liškom stav na 2:2. Viac šancí si vytvorili hostia, ktorí ešte dvakrát trafili konštrukciu domácej brány. Po prestávke pozorné obrany obidvoch mužstiev už útočníkom skórovať nedovolili a tak sa body delili. Hostia dohrávali bez vylúčeného Tomáša Slovíka.

Bor. Mikuláš – Iskra Holíč 1:1 (0:0)

Góly: 65. Ľ. Macek (11) – 74. T. Krčík.

Rozh. Prelec, Mráz, Šturdík, ŽK 0:0 (Macek – Studenič), ČK 0:1 (64. P. Studenič).

B. Mikuláš: Cigánek – Orlík, Ondriska, Vrablic, Krchňavý, Plajsner, Phan, Abogan, Macek, Ferenčík, R. Cintula (str. Vrábel, Černý), tréner Peter Cintula.

Holíč: Vaculka – Čech, Studenič, Masaryk, Zubalík, Vaclavik, T. Daniel, Samadov, Krčík, Kocák, Mráz (str. Polák, Hlúpik), tréner Ján Tolla.

V zaujímavom zápase góly padali až po prestávke. V 64. min. iba za cenu ČK zabránil gólu Studenič, no z nariadeného pokutového kopu poslal domácich do vedenia Ľuboš Macek – 1:0. Hostia to však ani v oslabení nezabalili a v 74. min. vyrovnal Krčík na konečných 1:1.

Brodské –  Rybky 3:0 (1:0)

Góly: 39., 50. F. Blaha, 56. G. Trubiroha.

Rozh. Frič, Gádoši, Boledovič, ŽK 2:1 (Trubiroha, Bartal – Čmarada).

Brodské: Janči – Joedson, Tavares, Teixeira, Gonda, Bartal, Pelikán, Ralbovský, Soós, Blaha, Trubiroha (str. Blaha, Petranský, Hříba).

Rybky: Rýzek – Mach, Vacula, Chudý, Patka, Mareček, Chvála, De. Surový, Jurka, I. Ravas, Čmarada (Do. Surový, Kadlíček, Cigáň, Moravanský).

V jarnej časti chytal Mário Janči v Rybkách a dobre si zapamätal prednosti vtedajších spoluhráčov. Ani jeden z nich ho tentoraz nedokázal prekonať. Naopak, domáci sa ujali chvíľu pred prestávkou vedenia gólom Blahu a ten istý hráč 5 minút po prestávke zvýšil na 2:0. Domáci boli v „laufe“ a o chvíľu pridal Gabo Trubiroha tretí gól a definitívne rozhodol o troch bodoch pre Brodské.

Dubovce – Mokrý Háj 1:2 (1:0)

Góly: 34. R. Drgon – 85. M. Petrovič, 90. T. Tokoš.

Rozh. Mi. Šefčík, M. Dutka, Tokoš, ŽK 2:3 (Mišík, Sloboda – Hladký, Petrovič, R. Valúch).

Dubovce: Pekar – Machlica, Mišík, M. Valúch, Nečas, Polák, Klein, Vanek, Balážik, Pukančík, Drgon (str. Rybnikár, Sloboda, Krutý), tréner Pavol Junek.

Mokrý Háj: Šipoš – Buchta, Hladký, Prokeš, Vaško, Krupodorov, Kavoň, M. Lašák, K. Lašák, R. Valúch, Irša (str. Petrovič, Kolínek, Tokoš), tréner Igor Šefčík.

Zápas kola sa hral v Dubovciach, kde nováčik privítal popredné mužstvo súťaže. Zásluhol svojho kanoniera Rada Drgona aj vyhrali Dubovce prvý polčas 1:0 a dlho sa zdalo, že tento gól bude aj víťazný. Prišla však posledná päťminútovka a hostia svoju snahu premenili na dva góly a tri body. V 85. min. vyrovnal Petrovič a definitívne K. O. zasadil v nadstavenom čase Tokoš – 1:2. Na vyrovnanie domácim už čas neostal.

Jablonica – Radimov 3:1 (0:0)

Góly: 46. D. Slovík, 59. A. Zubák, 64. Ľ. Zajonc – 48. M. Baláž.

Rozh. Ježík, Čaja, Tarabus, ŽK 1:2 (Masár – Baláž, Juračka).

Jablonica: Michálek- Peterka, Zajonc, T. Vach, Jenčík, G. Masár, Predmeský, Jánošík, Galba, Zubák, D. Slovík (str. Kubisa, Leušin), tréner Jakub Štefanka.

Radimov: Mihál – T. Masár, Urbánek, Valla, Dermek, Baláž, D. Vach, Masaryk, Valla, Fehér, Kozány (str. Juračka), tréner Tomáš Juračka.

Po bezgólovom polčase sa domáci kanonier Dominik Slovík presadil už po niekoľkých sekundách druhého polčasu – 1:0. Hoci o chvíľu Baláž vyrovnal, po hodine hry išli domáci opäť do vedenia gólom Zubáka. O 5 minút zvýšil Zajonc na 3:1, čo domácich ukľudnilo a v pohode dotiahli zápas do víťazného konca.