Futbalisti nováčika súťaže TJ Družstevník Unín mali stretnutie 1. kola v Petrovej Vsi odložené pre nespôsobilý terén. Dohrávali ho v piatok, iba dva dni pred zápasom 2. kola s Oreským. V obidvoch zápasoch ich zakaždým „zostrelil“ jediný hráč. Petrovej Vsi pomohol domácim k výhre hetrikom Martin Mihálik a Oreskému najlepší kanonier uplynulého ročníka Lukáš Pavlačka.

Ilustračné foto: envato elements, LightFieldStudios

ObFZ Senica MO 7. liga 2. kolo

Štefanov – Cerová 4:0 (2:0), 11. D. Römer, 43. J. Tomašovič, 74. S. Grunner, 82. P. Tomašovič, rozh. Matúš, Hušek, Michalička.

Štefanov po víťazstve v Oreskom potvrdil dobrú formu aj v zápase s Cerovou. Hostia prišli značne oslabení a na skvele hrajúce domáce mužstvo nestačili. Už v 11. min. otvoril skóre Denis Römer a chvíľu pred prestávkou zvýšil Jakub Tomašovič na polčasových 2:0. Hostia ohrozili bránu Lukáša Čelústku iba sporadicky a keď ho v závere aj Strapko prekonal, pomohlo mu brvno. Hra mala rovnaký priebeh aj po prestávke. Hráči Štefanova si vypracovali opäť množstvo šancí, no premenili iba dve, Slávo Grunner a Paťo Tomašovič uzatvárali na 4:0. Aj toto skóre je pre hostí ešte prijateľné.

Lakšárska N. Ves – Baník Čáry 6:1 (3:0), 9., 18. T. Velický, 40. O. Cigánek, 47. J. Štefanovský, 76. M. Tománek, 83. N. Hubek – 51. O. Sekáč, rozh. Vlk, Blaha, Duffek. ČK 0:1 (69. B. Černoch.

Po vysokom víťazstve v Radošovciach 4:0, si Baník trúfal aj v Lakšároch, no po štvrťhodinke prehrával už 2:0, keď Ozábala dvakrát prekonal Tomáš Velický. V závere prvého polčasu pridal Ondro Cigánek tretí gól a chvíľu po návrate zo šatní bolo už 4:0 po góle Jakuba Štefanovského. Baník o chvíľu znížil gólom navrátilca z hosťovania Ondra Sekáča na 4:1, no náskok domácich bol veľký. Domáci mohli vzápätí opäť odskočiť na rozdiel štyroch gólov, no Velický odmietol hetrik, keď v 58. min. nepremenil pokutový kop.  Od 69. min. hral Baník oslabený o vylúčeného Černocha, čo Lakšáre využili na strelenie ďalších dvoch gólov. Dali ich Maťo Tománek a Noro Hubek – 6:1.

Sobotište – Radošovce 4:2 (3:0), 14. M. Valo (11), 27., 32. M. Hecht, 89. J. Chalupa – 65. M. Štepanovský, 85. O. Chrenka, rozh. Tubl, Škrinár.

Keď po polhodine hry vyhrávalo Sobotište 3:0, zdalo sa byť rozhodnuté. Valo premenil pokutový kop a Mišo Hecht dvomi gólmi zvýšil na polčasových 3:0. Po prestávke však domáci poľavili, Štepanovský znížil na 3:1 a v 85. min. dal Chrenka dokonca kontaktný gól. Domáci sa zrazu báli o výsledok, definitívne si vydýchli po góle Chalupu na 4:2.

Moravský Sv. Ján – Rohov 4:1 (2:0), 31. (11), 38., 66. Kevin Bolf, 54. A. Šimonovič – 81. T. Perička (11), rozh. Jablonický, Michalička.

Jáňania zo svojej prevahy vyťažili v závere polčasu dva góly zásluhou Kevina Bolfa, keď prvý dal po faule z pokutového kopu. Po prestávke zahrávali v 54. min. domáci roh, po ktorom zvýšil presnou hlavičkou Adam Šimonovič na 3:0. V 66. min. sa opäť presadil Kevin Bolf, ktorý tak uzavrel svoj hetrik na 4:0. Domácich štvorgólový náskok ukolísal a dovolili hosťom streliť aspoň čestný úspech. V 81. min. faulovali v šestnástke aj domáci a Tomáš Perička z pokutového kopu znížil na konečných 4:1.

Šaj. Humence – Petrova Ves 1:3 (1:0), 45. P. Macek (11) – 56. Michal Mihálik, 58. T. Polák, 60. Martin Mihálik. Rozh. Kahúň, Obcovič.

Humence pred týždňom vyhrali vonku 3:1 a teraz rovnakým výsledkom doma prehrali. V závere prvého polčasu išli do vedenia, keď Peťo Macek premenil pokutový kop na 1:0. Hostia po prestávke však domácich doslova šokovali, keď priebehu štyroch minút dali tri góly, keď sa presadili bratia Mihálikovci a tiež Tomáš Polák – 1:3. Domáci sa z toho šoku už nespamätali a s výsledkom nedokázali nič urobiť.

TJ Unín – Oreské 0:3 (0:2), 15., 45. (11), 90. L. Pavlačka. Rozh. Štora, Duffek.

Unín sa v najvyššej oblastnej súťaži predstavil svojim fanúšikom do dlhých 15 rokoch, navyše v obci boli hody. Po domácej prehre so Štefanovom však prišlo Oreské k nováčikovi so zámerom odčiniť domácu stratu. Navyše hráči Unína mali v nohák dohrávku 1. kola, ktorú hrali v piatok. Hostia od začiatku mali hru v rukách a vo svojom strede kanoniera Lukáša Pavlačku, ktorý hetrikom rozhodol o výhre hostí. Prvý gól dal po peknej kombinácii do prázdnej bránky, v 45. min. premenil pokutový kop na 0:2 a v nadstavenom čase druhého polčasu uzatváral na 0:3. Aj domáci mali niekoľko šancí, no nevyužili ich.

Dohrávka 1. kola: Petrova Ves – TJ Unín 4:1 (2:0), 21., 41., 90. Martin Mihálik, 76. T. Polák – 69. J. Šiška, r. Vlk, Knap, Blaha.

Susedské derby malo jasného favorita v domácom mužstve, ktoré v súboji s nováčikom aj potvrdilo papierové predpoklady. Od začiatku mali viac z hry domáci, ale šance malí na oboch stranách. Na prvý gól sa čakalo až do záveru 1.polčasu, kedy sa dvakrát presadil domáci kanonier Martin Mihálik. Najskôr Huszára v bráne hostí prekonal v 42. min., keď využil chybu v obrane hostí a v nadstavenom čase strelou k k tyči zvýšil na 2:0. Aj po prestávke sa hralo v réžii domácich, no v 69. min. po rýchlom brejku znížil Jakub Šiška na 2:1. Už o 7 minút vrátil domácim dvojgólové vedenie Tomáš Polák a v 90. min. uzavrel Mihálik svoj hetrik na konečných 4:1.

Ďalší program – 3. kolo sobota 19.8. o 12 hod. Petrova Ves – Moravský Sv. Ján, o 16.30 hod. Baník Čáry – Sobotište, nedeľa 20.8. o 10 hod. Rohov – Lakšárska N. Ves, o 16.30 hod., Cerová – TJ Unín, Oreské – Š. Humence, Radošovce – Štefanov.

.

Hokejbal: Po prvých dvoch zápasoch je stav semifinálovej série Skalica – Považská Bystrica vyrovnaný

Počas uplynulého víkendu (27. – 28.4.) sa začali semifinálové série hokejbalovej extraligy.…