Domáca premiéra FK Senica v tejto súťaži dopadla dobre, no na prvý gól museli čakať až do druhého polčasu. Rovnakým výsledkom vyhral aj Kunov u nováčika v Prietrži. Najviac gólov padlo v Smrdákoch. Jediný gól rozhodol o zisku troch bodov v zápasoch v Rovensku i v Koválove.

Zo zápasu Senica – Popudinské Močidľany 7:0

ObFZ Senica MO 8. liga 2. kolo

FK Senica – Pop. Močidlany 7:0 (0:0), 48., 85. V. Šimo, 61. B. Kravčenko, 65., 74. V. Tur, 79. M. Včelka (11), 80. J. Reľovský (11), rozh. Vlk, B. Dutka.

Do Senice na zápas s Pop. Močidľanmi prišlo vyše 300 divákov, toľko ich nechodilo ani na posledné zápasy v najvyššej súťaži. Treba však priznať, že dosť ich prišlo aj od súpera. Od začiatku sa hralo v réžii domácich, ktorý si vytvárali jednu šancu za druhou, no ani jednu v prvom polčase nepremenili. Z hostí dvakrát pohrozil Novák a z trestného kopu Malík. Hostia zubami nechtami odolávali celý prvý polčas, po ktorom bol bezgólový stav. Do druhého polčasu v úlohe striedajúceho prišiel Vlado Šimo a už v 48. min. otvoril skóre zápasu, po ktorom sa doslova roztrhlo vrece s gólmi. Na 6:0 zvyšoval z penalty narodeninový oslávenec Marek Včelka (32 r.).

Zo zápasu Prietrž – Kunov 0:7

Prietrž – Kunov 0:7 (0:3), 19., 21., 48. (11) J. Belohlávek, 36., 70. (11) M. Černek, 55. M. Matula, 81. V. Kovár, rozh. Štora, Polakovič.

Nováčik súťaže zistil, že ani 8. liga ešte nemusí byť prechádzka ružovou záhradou. Útočníci hostí jeho obranu riadne vyškolili a uštedrili im vysokú prehru, pod ktorú sa výraznou mierou podpísali autor hetriku Juraj Belohlávek a dvojgólový Milan Černek.

Záhorácke rádio 2024 01

Smrdáky – Smolinské 5:4 (2:2), 36. T. Danihel, 40. J. Antálek, 47., 86. P. Otrísal, 62. D. Švárny – 13., 79. J. Goga, 28. M. Burian, 75. M. Malík, rozh. Vlk, Obcovič.

Každý chvíľku ťahal pílku. Hostia vyhrávali 0:2, no Smrdáky štyrmi gólmi otočili stav vo svoj prospech na 4:2. V závere však Malík a Goga svojim druhým gólom vyrovnali na 4:4. Body sa však nedelili. Patrik Otrísal svojim druhým gólom v 86. min. rozhodol o víťazstve domácich – 5:4.

Vrádište – Hradište 3:2 (2:1), 17. T. Kopálek, 23. D. Medo, 64. J. Giertl (11) – 25. M. Sadloň, 48. M. Furko, rozh. Srnec.

Vrádište získalo pomerne ľahko dvojgólové vedenie, keď v 17. min. ho dostal do vedenia Kopálek a v 23. min. zvýšil Medo na 2:0. Podobne rýchlo odpovedalo aj Hradište. V 25. min. dal kontaktný gól Martin Sadloň a tri minúty po prestávke vyrovnal Furko na 2:2. Obidve mužstvá sa snažili o strhnutie víťazstva na svoju stranu. Podarilo sa to domácim, keď v 64. min. premenil Giertl nariadený pokutový kop na 3:2.

Rovensko – Letničie 0:1 (0:0), 80. L. Daniel, rozh. Daniš.

Podstatne menej gólov ako v Smrdákoch videli diváci v Rovensku, kde na jediný rozhodujúci čakali do 80. minúty. Aj ten padol do domácej brány, jeho autorom bol Lukáš Daniel – 0:1.

Koválov – Sekule 1:0 (1:0), 39. A. Tokoš, rozh. Blaha.

Aj v Koválove rozhodol o výsledku jediný gól. Už v prvom polčase dal v 39. min. vedúci gól domácich Andrej Tokoš a ten bol napokon aj gólom víťazným – 1:0.

Ďalší program – 3. kolo sobota 19.8. o 16.30 hod. Prietrž – Rovensko, Pop. Močidlany – Koválov, Kunov – Hradište, nedeľa 20.8. o 16.30 hod. Letničie – Smrdáky, Smolinské – FK Senica, Sekule – Vrádište.