Po úvodnej prehre v Nových Zámkoch sa futbalisti Nafty Gbely nesú na víťaznej vlne, keď vyhrali už druhý zápas v rade a posunuli sa do vrchných priečok tabuľky. Polepšiť by si mohli aj o týždeň, kedy na Záhorie prídu Trebatice.

Na foto strelec rozhodujúceho gólu Michal Rosa.

TRSTICE – NAFTA GBELY 0:1 (0:1)
Gól: 25. Michal Rosa.
Rozh. Puschenreiter, Juhás, Pavlovič, ŽK 2:3 (Rosa, Kleiber, Kosorin), ČK 1:1 (59. Bazsó – 63. Kleiber).
Gbely: P. Ravas – Rosa, Caltík, Neoveský, Kos, M. Kosorin, Horváth, Smolinský, Kleiber, Nemec, Knap (str. L. Ravas, Pribyla, Žáček), tréner Adam Ambra.

Domáci vyrukovali na Záhorákov s nováčikovským elánom, ktorý hostia otupili pozornou hrou zo zabezpečenej obrany. Hráči Trstíc hrali agresívne a aj si ako prvý vypracovali dobrú streleckú pozíciu, no Peter Ravas v bráne hostí bol pozorný. Potvrdilo sa nedáš – dostaneš. V 25. min. zahrávali hostia z hranice 16 – ky trestný kop, strela Horvátha sa od múra odrazila k na zadnej tyči čakajúcemu Mišovi Rosovi a ten už nemal problém doraziť loptu do prázdnej brány – 0:1. Pozornou hrou vzadu už hostia svoje vedenie v prvom polčase udržali. Po prestávke videl v 59. min. domáci Bazsó ČK a zdalo sa, že cesta k trom bodom sa hosťom uľahčila. Lenže už v 63. min. videl druhú ŽK a teda aj ČK tiež hosťujúci Kleiber a sily na ihrisku sa vyrovnali. Vedenie hostí mohol poistiť Smolinský, no vo vyloženej šanci trafil len brankára domácich. Záverečnú snahu domácich o vyrovnanie hostia s vypätím všetkých síl ustáli, svoje najtesnejšie vedenie udržali a zaslúžene si priviezli 3 body.

Malacké pohľady Knihy.Zahori

Ďalšie výsledky: Nové Zámky – Boleráz 1:0, Levice – J. Bohunice 0:1, Led. Rovne – Trenč. Stankovce 2:3, Hurbanovo – Gabčíkovo 1:0, Imeľ – Vion B 2:0, Kozárovce – Prievidza 2:4, Trebatice – Pata 1:2.

Dohrávky: Kozárovce – Boleráz 1:3, Led. Rovne – Vion B 4:0, Trebatice – J. Bohunice 2:0.