V 6. lige Západ vyznelo víkendové 3. kolo jednoznačne pre hostí. Vyhrali štyri zo siedmich stretnutí, raz sa body delili a iba Rybky a Holíč zachraňovali česť domácich. Skóre je ešte hrozivejšie v prospech hostí 11:22. Doslova katastrofálny pre domácich bol prvý polčas v Radimove a druhý polčas v Kútoch. Obidve mužstvá posunuli domáce prehry na spodok tabuľky, naopak, Brodské sa vyšvihlo na jej čelo ako jediné mužstvo so 100% – ným ziskom.

Zo zápasu Hlboké - Dubovce 0:4. S loptou najlepší hráč zápasu Filip Pukančík,
Zo zápasu Hlboké – Dubovce 0:4. S loptou najlepší hráč zápasu Filip Pukančík,

Hlboké – Dubovce 0:4 (0:1)

Góly: 5., 47., 78. R. Drgon, 81. F. Pukančík.

Rozh: Baláž, Pivarček, Frič, ŽK 1:1.

Hlboké: Wolf – Pajpach, Serdahely, L. Šúrek, R. Morávek, M. Šúrek, Pavlík, Otépka, Mráz, Šustek, P. Liška (Jediný, Sládek), tréner Andrej Fišan.

Dubovce: Pekar – Machlica, Matúš, Mišík, Polák, Sloboda, Nečas, Klein, Balážik, Pukančík, Drgon (str. M. Valúch, Hološka, Kudláč), tréner Pavol Junek.

Domáce mužstvo nastúpilo značne oslabené nielen na trávniku (Kumančík, Slovík), ale už aj bez trénera Fišana. Hosťom vyšiel brejk už v 5. min. kedy akciu Pukančíka zakončil Rado Drgon – 0:1. Hosťujúca obrana pôsobila kompaktne a domácej ofenzíve takmer nič nedovolila. Aj druhý polčas začal rýchlym gólom. V 47. min. oslobodzujúci odkop Pajpacha trafil Drgona a lopta sa od neho odrazila do siete – 0:2. Hlboké sa mohlo vrátiť do zápasu v 62. min., no hlavičku Lukáša Šúrka zastavila ľavá tyč. V 78. min. vyšla hosťom pekná akcia, keď po Pukančíkovej prihrávke uzavrel po sóle svoj hetrik Rado Drgon – 0:3. O chvíľu najlepší hráč na ihrisku Filip Pukančík po individuálnej akcii nezadržateľne uzavrel skóre zápasu na prekvapujúco hladkých 0:4.

Rybky – Bor. Mikuláš 2:0 (1:0)

Góly: 39. L. Jurka, 89. F. Ravas.

Rozh. Petránek, Patka, Knap, ŽK 1:2, ČK 0:1 (88. F. Orlík).

Rybky: Rýzek – Fábik, Vacula, De. Surový, Patka, Chvála, Jurka, I. Ravas, Čmarada, Do. Surový, Kadlíček (Cigáň, Moravanský, Mach, Bojňanský, F. Ravas).

B. Mikuláš: Cigánek – Orlík, Vrablic, Macek, Krchňavý, Ferenčík, R. Cintula, Plajsner, Phan, Abogan, S. Sloboda (str. Vrábel, Ondriska, Petrík, Lánik), tréner Peter Cintula.

Prvú šancu v zápase mal už v 2. min. hosťujúci Vrablic, no jeho hlavičku z bránkovej čiary odvrátil stopér Patka. Rybky v priebehu 10 minút odpovedali šancami Kadlíčka, dvomi Ivana Ravasa a hlavičkou Patku. Po polhodine hry trafil hosťujúci Ferenčík tyč, no v 39. min. už Luky Jurka spoza šestnástky trafil presne – 1:0. Tesne pred prestávkou Kadlíček nožničkami Trnavčana Štetinu nenapodobnil. Po prestávke snaha obidvoch mužstiev o strelenie gólu dlho úspech neprinášala. Takmer po roku obliekol domáci dres Fredy Ravas, na ihrisko prišiel v 75. min. a svoj návrat oslávil minútu pred koncom parádnym gólom z trestného kopu na 2:0. To už hrali hostia bez vylúčeného Orlíka.

Stará Turá – Tatran Jablonica 2:3 (2:2)

Góly: 12. (11), 87. M. Valenčík – 31. A. Zubák, 33. D. Slovík, 90. M. Galba.

Rozh: Vido, Košťál, Kvasnica, ŽK 0:2.

Stará Turá: Vrzala – O. Peterka, Valenčík, Antálek, Dzuro, Koto, Jaroš, Sekerka, Mazák, Záhora, Durec (str. Žoldák, Sedlák, Benian), tréner Filip Durec.

Tatran: Sklenár – R. Peterka, T. Vach, Leušin, Jenčík, G. Masár, Jánošík, Galba, Zubákm Kolenyak, D. Slovík (str. Štefanka), tréner Jakub Štefanka.

V zápasoch Starej Turej padá veľa gólov (doterajšie výsledky 6:3 a 6:4) a inak tomu nebolo ani teraz. Domáci začali zostra a iba vďaka Andrejovi Sklenárovi v bráne hostí nebol po polhodine hry hrozivý rozdiel v neprospech hostí. Prekonať ho dokázal iba Valenčík z pokutového kopu – 1:0. Po polhodine hry sa priebeh zápasu otočil, hostia gólmi Adama Zubáka a Dominika Slovíka otočili na 1:2, keď ďalšie príležitosti nevyužili Jánošík a Slovík. Po prestávke domáci búšili do obrany Tatrana, no vyrovnať sa im podarilo až v 87. min., keď sa opäť presadil Valenčík – 2:2. Keď sa obaja už zmierili s deľbou bodov, v nastavenom čase Mário Galba rozhodol o víťazstve hostí – 2:3. Stará Turá tak prehrala aj druhý domáci zápas.

FK Kúty – Slovan Šaštín 1:9 (1:2)

Góly: J. Valachovič – D. Stanický 3, M. Herda a F. Pollák 2, F. Kučera, D. Šimek.

Rozh. Kvasnica, Bulko, Cabaj, ČK 1:0 (60. M. Antálek).

Kúty: Šnirc – Ralbovský, Smolinský, Vrábel, Antálek, Klena, Polák, Valachovič, Djordjevski, Ivánek, Antala (str. Navrátil, Baláž, Puškač, Halabrín, Sedalík), tréner Branislav Jablonický.

Šaštín: P. Vach – Kučera, Hurban, Suchý, Michalica, Schlosser, Brunner, Stanický, Kurc, F. Pollák, Herda (str. Slaninka, Šimek, Šághy, Šedivý), tréner V. Mihalík.

Keď sa v 17. min. ujali Kúty vedenia gólom Valachoviča, nikto by nepovedal, že sa zrodí takýto výsledok. Ešte v úvodnej polhodine Herda a Pollák otočili skóre v prospech hostí na polčasových 1:2. Definitíva padla na začiatku druhého polčasu. Pollák zvýšil na 1:3 a vzápätí išiel predčasne pod sprchy po ČK domáci Antálek. Hostia v presilovke pridali ďalších 6 gólov, najviac sa snažil autor hetriku Dominik Stanický.

Iskra Holíč –  Kopčany 4:0 (2:0)

Góly: 15., 57. D. Mráz, 17. M. Kocák, 69. B. Masaryk.

Rozh. Imrichovič, Baláž, Pivarček, ŽK 1:4.

Holíč: Vaculka – Čech, Konečný, Masaryk, Zubalík, Hlúpik, D. Mráz, Samadov, Polák, Králiček, Kocák (str. Sloboda, M. Mráz), tréner Ján Tolla.

Kopčany: E. Ivan – Neúročný, M. Ivan, Blažek, T. Zabadal, M. Vach, Lukáč, O. Zabadal, Milan Vašíček, Marian Vašíček, Martin Vašíček (str. Lorenc, Ivánek, Praženka, Veselý, Kotvan), tréner Jozef Ivan.

V susedskom derby tréner domácich Ján Tolla vymyslel na svojich bývalých zverencov (v minulej sezóne trénoval Kopčany) dobrú taktiku, po ktorej Iskra vysoko vyhrala. V priebehu dvoch minút v prvom polčase prekonali Erika Ivana v bráne hostí David Mráz i Martin Kocák. Aj po prestávke sa stále hralo pod taktovkou domácich. Mráz pridal svoj druhý gól a na konečných 4:0 uzavrel v 69. min. Beno Masaryk.

Radimov – Baník Brodské 2:6 (0:5)

Góly: 48. D. Fehér, 51. P. Božek – 7., 12., 41. G. Trubiroha, 22. Tavares, 45., 89. Joedson.

Rozh. Revay, Kovačík, Dragula, ŽK 1:1.

Radimov: Mihál – T. Masár, Nagy, R. Valla, Dermek, Rehák, O. Masaryk, D. Kozány, P. Valla, Krchňavý, Fehér, (str. M. Masaryk, Konečný, T. Kozány, Božek), tréner Tomáš Juračka.

Baník: Janči – Joedson, Tavares, Teixeira, Gonda, Bartal, Pelikán, Ralbovský, Soós, Dezidério, Trubiroha (str. Blaha, Gál).

Doslova uragán spustili hráči Baníka v prvom polčase na bránu Mihála a niektorí fanúšikovia sa cez prestávku pobrali aj domov. To na tabuli svietilo hrozivých 0:5. Hoci chvíľu po prestávke domáci dvomi gólmi v priebehu troch minút rozdúchali iskierku nádeje, hostia im už viac nedovolili. Hetrik zaznamenal Gabo Trubiroha, ďalšie tri pridali brazílski legionári.

Mokrý Háj – Spartak Stráže 0:0

Rozh. Gago, Tupý, Vido, ŽK 3:4.

Mokrý Háj: Jankovič – Buchta, Hladký, Bohunický, Kolínek, Vaško,  Krupodorov, Kavoň, K. Lašák, R. Valúch, Irša (str. Petrovič, Eisner), tréner Igor Šefčík.

Stráže: Konečný – Buzay, I. Letko, Pagáč, L. Letko, Chropovský, Štora, Kuník, Jankovič, Slovák, M. Biksadský, Slovák (str. Cvečka), tréner Lukáš Bajan.

V Mokrom Háji sa v kvalitnom stretnutí diváci gólu nedočkali. Pozorné obrany i výborní brankári útočníkom toho príliš nedovolili. O trošku bližšie k trom bodom boli hostia, Biksadský trafil brvno a keď sa nepresadil ani Kuník, mužstvá si nakoniec body podelili.

FK Kúty 3 0 0 3 3:18 0

Ďalší program: 4. kolo 26.8. o 17 hod. Rybky – Radimov, Slovan Šaštín – Mokrý Háj, 27.8. o 17 hod. Jablonica – FK Kúty, Spartak Stráže – Hlboké, Borský Mikuláš – Kopčany, Dubovce – Holíč, Brodské – Stará Turá.

.

Futbal: Trenčania ukončili skalickú sériu bez prehry

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v sobotnom zápase 7. kola nadstavbovej časti Niké…