Prvé víťazstvo v sezóne dosiahli futbalisti Prietrže i Sekúľ, ktorými sa odrazili zo spodných priečok tabuľky.

Bez straty bodu prechádzajú zatiaľ FK Senica a Letničie, no po nedeli to už platiť nebude, keďže sa v najbližšom kole stretnú vo vzájomnom súboji v Senici.

ObFZ Senica MO 8. liga 3. kolo

Smolinské – FK Senica 0:4 (0:0)
47., 72. J. Reľovský, 54. M. Včelka, 64. V. Šimo, rozh. Polakovič, Thao.

TJ Družstevník Smolinské – Futbalový klub Senica 0-4

Vo veľkej horúčave odolávalo domáce mužstvo favoritovi pozornou hrou v obrane celý prvý polčas. Do kabín sa išlo za bezgólového stavu, keď dve skvelé príležitosti mali aj domáci, no venyužili ich. Podobne ako s Močidľanmi, aj tentoraz udreli hostia dve minúty po prestávke, keď sa presadil Jakub Reľovský – 1:0. V 54. min. zvýšil z trestného kopu strelou k pravej tyčke Marek Včelka a o chvíľu striedajúci „žolík“ Vlado Šimo zvýšil na 0:3. Keď domáci nepremenili možnosť na zníženie, Reľovský uzavrel svojim druhým gólom na konečných 0:4. FK Senica sa tak usadil na čele tabuľky s vysoko aktívnym celkovým skóre 16:0.

Prietrž – Rovensko 4:0 (1:0)
15., 65. R. Jarolín, 46. L. Kalinin, 54. P. Váňa, rozh. Thao, Michalička.

Stretli sa dve mužstvám, ktoré ešte v tomto ročníku nevyhrali. Viac sa v zápase darilo domácim, ktorých k vysokému víťazstvu „nakopol“ bývalý hokejový reprezentant René Jarolín, ktorý skóre po štvrťhodine hry otváral a v 65. min. aj uzatváral. A keďže sa medzitým trafili aj Kalinin a Váňa, domáci vyhrali vysoko 4:0 a poslali Čierneho Petra do Rovenska.

Pop. Močidlany – Koválov 4:0 (1:0)
24., 78., 84. B. Novák, 70. R. Hatala, rozh. Duffek, Srnec.

Po katastrofálnom druhom polčase v Senici, v ktorom sedemkrát inkasovali sa ich obranná činnosť výrazne zlepšila a tentoraz oni „vycvičili“ súpera z efektivity. Do prestávky dal ich vedúci gól po štvrťhodine hry Braňo Novák – 1:0. Hostia nádej na bodový zisk udržiavali až do 70. min., kedy prekonal ich obranu Robo Hatala, ktorý zvýšil na 2:0. Hostí tento gól zlomil a v záverečnej štvrťhodinke ešte dvomi gólmi uzavrel Novák svoj hetrik – 4:0.

Kunov – Hradište 0:2 (0:1)
29. M. Búran, 75. R. Kováč, rozh. Kahúň, Polák.

Foto zo zápasu Kunov - Hradište 0:2.
Foto zo zápasu Kunov – Hradište 0:2.

Malo sa hrať pôvodne v Hradišti, no v Kunove boli hody a tak sa po vzájomnej dohode zmenilo miesto zápasu. Obidve mužstvá v dovolenkovom období avizovali chýbajúce opory, viac rozhodne chýbal domácim kanonier Belohlávek, ako hosťom Michalička. Hradište bolo celý zápas lepším mužstvom, takmer stále sa hralo na polovici domácich. A malo aj šance. Hru režírovali Kršteník s Búranom, šance mali Furko, M. Sadloň, dvakrát Kršteník, no zakaždým bol pozorný Fábik v bráne domácich. Ani on však nestačil v 29. min. na bombu Martina Búrana z vyše 25 m – 0:1. Domáce pološance nevyužili Šimek a Krbica. Po prestávke mal zápas rovnaký priebeh. Kunov mohol z ojedinelej akcie vyrovnať. Po nedorozumení obrany hostí s brankárom zachránil na bránkovej čiare Robo Kováč a sám potom v 75. min. pridal aj poistku na konečných 0:2.

Letničie – Smrdáky 3:1 (2:0)
41. F. Šarközy, 79., 90. L. Kalay – 64. J. Pagáč, rozh. Škrinár, Duffek. ČK 0:1 (T. Danihel).

Strelci obidvoch mužstiev mali v prvom polčase problémy s koncovkou a tak sa diváci prvého gólu dočkali až v 41. min., kedy otvoril skóre domáci Fabo Šarközy – 1:0. Po prestávke snahu hostí o vyrovnanie korunoval v 64. min. Juraj Pagáč gólom na 1:1. Zápas sa chýlil k deľbe bodov, lenže v posledných desiatich minútach sa dvakrát presadil Kalay a Letničie sa tak usadilo bez straty bodu za lídra zo Senice.

Sekule – Vrádište 2:0 (0:0)
82., 90. E. Húšťava, rozh. Štora, Hušek.

Sekule boli jediným mužstvom, ktoré ešte nedalo ani gól a aj tentoraz veľa nechýbalo, aby to ostalo po starom. Na svoj prvý gól museli čakať až do 82. min., kedy Nováka v bráne hostí prekonal Erik Húšťava – 1:0. Ten istý hráč pridal aj svoj druhý gól, keď v nadstavenom čase zvýšil na konečných 2:0.

Rovensko 3 0 1 2 3:8 1

Ďalší program – 4. kolo sobota 26.8. o 16.30 hod. Hradište – Sekule, Smrdáky – Prietrž, 27.8. o 10 hod. Kunov – Rovensko, o 16:30 hod. FK Senica – Letničie, Koválov – Smolinské, Vrádište – Pop. Močidľany.