Šachový klub Osuské v spolupráci s obcou Dojč organizovali v prvej polovici augusta v miestnom penzióne U Tatu medzinárodný šachový turnaj v rapid šachu Dojčland cup 2023.

Na turnaji štartovalo 50 hráčov, zo zahraničia štartovali šachisti z Česka, Rakúska i Kanady. Hralo sa na 7 kôl podľa pravidiel FIDE pre rapid šach tempom 2 x 10 minút na partiu. Okrem absolútneho poradia, boli vyhlásené aj kategórie žien, seniorov nad 60 rokov, žiakov do 16 rokov a tiež kategória Najlepší Dojčan.

Víťazom sa stal Samir Sahidi z Bratislavy, najlepší zo Záhoria bol Martin Jablonický zo ŠK Osuské. Medzi ženami vyhrala Karin Novomeská zo Štefanova pred Ľubicou Škápikovou z klubu U troch dedkú Senica. Peter Bálint z Rakúska bol najlepší medzi žiakmi.

VÝSLEDKY

Absolútne poradie: 1. Samir Sahidi, BA, 6 b., ..6. Martin Jablonický, Osuské, 5 b., ..11. Tomáš Danada, Modra, 4.5 b., ..13. Peter Krakovský, Skalica, 4.5 b., 14. Gerhard Pribila, Gbely, 4 b., ..16. Andrej Gaša, Osuské, 4 b., ..20. Karin Novomeská, Štefanov 4 b., ..25. Ľubica Škápiková, U 3 Dedku Senica, 3.5 b., 26. Krištof Višvader, Osuské, ..29. Ivan Horák, Holíč, 30. Ivan Kubiš, Holíč, 31. Juraj Wallner, Štefanov, ..40. Ferdinand Zajíček, Gbely, 41. Palka Martin, U 3 Dedku Senica, 42. Matej Lanža, Gbely, ..44. Miroslav Rehák, Štefanov, 45. Patrik Paracka, Osuské, ..48. Peter Večera, Gbely, 49. Jakub Petrovič, Dojč, 50. Milan Ralbovský, Gbely.

NAJ žena: 1. Karin Novomeská, Štefanov 4 b., 2. Ľubica Škápiková, U 3 Dedku Senica, 3.5 b.

NAJ senior (roč. 1963 a st.): 1. Sergej Berezjuk, ČR, 5.5 b., ..5. I. Horák, 3 b., 6. I. Kubiš, 3 b., 7. J. Wallner, 3 b., ..11. F. Zajíček, 2.5 b.

NAJ žiak:  (roč. 2008 a ml.): 1. Peter Bálint, Rak., 5 b., ..3. K. Novomeská, 4 b., ..5. K. Višvader, 3.5 b., ..9. M. Lanža, 2.5 b., ..11. P. Večera, 1 b.

NAJ občan Dojča: 1. Jakub Petrovič.