Po 2. kole skončil v Hlbokom tréner Andrej Fišan a nasledujúce dva zápasy mužstvo prehralo s hrozivým skóre 1:10. Bola to len zhoda okolností, alebo trvalá kríza ? Odpoveď nám môže dať už najbližšie kolo, v ktorom Hlboké v sobotu privíta doma Slovan Šaštín.

Foto zo zápasu Šaštín - Mokrý Háj 1:5. S loptou autor hetriku Peter Vaško, bránia mu Erik Brunner a František Pollák. FOTO: Rasťo Mjakiš
Foto zo zápasu Šaštín – Mokrý Háj 1:5. S loptou autor hetriku Peter Vaško, bránia mu Erik Brunner a František Pollák. FOTO: Rasťo Mjakiš

Ani ten nebol doma ďaleko od poltuctovej nakladačky s Mokrým Hájom. Prekvapili Kúty, ktoré získali svoj prvý bod na ihrisku nezdolanej Jablonice. Žeby sa Tatran vysilil v pohárovom zápase s Myjavou ? Na čele tabuľky sú bez straty bodu Baníci z Brodského. Jediným mužstvom bez zisku ostal po nedeli Radimov.

Spartak Stráže – Hlboké 6:1 (0:0)
Góly: 67. vlastný (P. Noščák), 74. R. Slovák, 78. D. Pálka, 80. F. Kuník, 83. V. Nuzay, 88. Š. Cvečka – 86. M. Šustek.
Rozh. Oselský, Opatovský, Gašparíková.
Stráže: Konečný – Pagáč, I. Letko, Chropovský, L. Letko, Štora, Kuník, Jankovič, Slovák, M. Biksadský, D. Pálka (str. Buzay, Pollák, Cvečka), tréner Lukáš Bajan.
Hlboké: Noščák – Pajpach, Serdahely, Kumančík, L. Šúrek, M. Šúrek, Pavlík, Otépka, Mráz, Kadlečík, Šustek (P. Liška, Sládek), tréner Andrej Fišan.

Zavádzajúca výška skóre, keď ešte 20 minút pred koncom bol nerozhodný stav 0:0. Potom si dal nešťastný vlastný gól brankár hostí Noščák a o chvíľu v priebehu 9 minút pridali domáci ďalšie štyri góly. Bolo rozhodnuté. Šustek ešte znížil, no Cvečka pečatil skóre na konečných 6:1.

Rybky – Radimov 4:0 (1:0)
Góly: 21. vlastný (D. Kozány), 52. Ľ. Fábik, 78. M. Mareček, 88. I. Ravas.
Rozh: Obeda, Košťál, Haring, ŽK 1:4.
Rybky: Rýzek – Fábik, Chudý, De. Surový, Patka, Vacula, Jurka, Mareček, I. Ravas, Do. Surový, Petrúfka (str. Čmarada, Bojňanský), tréner Vladimír Hyža.
Radimov: Biskupič – Vizváry, R. Valla, Urbánek, Dermek, O. Masaryk, Krchňavý, D. Kozány, Baláž, Konečný, Božek (str. Polák, Jurica), tréner Tomáš Juračka.

Hostia odolávali tlaku domácich, ktorí si vyše 20 minút nemohli poradiť s obranou súpera a tak im musel „vypomôcť“ vlastným gólom Kozány. Po prestávke sa po góle Fábika na 2:0 ukľudnili a v závere pridali ďalšie dva góly Mareček a Ivan Ravas.

Slovan Šaštín – Mokrý Háj 1:5 (0:2)
Góly: 76. T. Hurban – 44., 45., 57. P. Vaško, 63. V. Krupodorov, 71. R. Valúch.
Rozh. Pastorek, Vyletelka, Gago, ŽK 2:0.
Šaštín: Slaninka – Schlosser, Šághy, S. Mach, Hurban, Michalica, Brunner, Svrček, Stanický, F. Pollák, Herda (str., Kurc, Šimek, Malík), tréner V. Mihalík.
Mokrý Háj: Jankovič – Bohunický, Brezina, Prokeš, Kavoň, Vaško,  K. Lašák, R. Valúch, Krupodorov, Petrovič, Irša (str. Tokoš), tréner Igor Šefčík.

Celý prvý polčas sa hral vyrovnaný zápas a keď sa už mužstvá „zberali“ do šatní, v samom závere dvakrát udrel kapitán hostí Peter Vaško – 0:2. Keď chvíľu po prestávke uzavrel Vaško svoj hetrik, domáci akoby kapitulovali. Ďalšie dva góly pridali Krupodorov a R. Valúch a až za stavu 0:5 dosiahol Hurban aspoň čestný úspech Slovana 1:5.

Jablonica – FK Kúty 1:1 (1:0)
Góly: 14. T. Vach – 90. L. Ralbovský.
Rozh: Gádoši, Boledovič, Krivošík, ČK 0:1 (65. M. Puškáč).
Jablonica: Sklenár – Kubisa, T. Vach, Leušin, Pátek, Zajonc, Predmeský, Jánošík, Zubák, Kolenyak, D. Slovík (str. R. Peterka), tréner Jakub Štefanka.
Kúty: Šnirc – Ralbovský, Puškač, Klena, Bobál, Navrátil, Smolinský, Antala, Djordjevski, Vrábel, Polák (str. Halabrín, Šimek, Daniš), tréner Branislav Jablonický.

Prekvapujúci zisk bodu pre Kúty, ktoré v predchádzajúcom kole dostali doma 9 gólov. Domáci vyhrávali premiérovým gólom Tomáša Vacha v ich drese a ich úsilie smerovalo k zisku troch bodov. Keď v 65. min. videl hosťujúci Milan Puškáč ČK, zdalo sa byť všetko jasné. Šok pre domácich hráčov i fanúšikov prišiel v nadstavenom čase, kedy  Ralbovský vyrovnal na konečných 1:1. Kúty sa týmto gólom a ziskom bodu odlepili z dna tabuľky.

Borský Mikuláš – Kopčany 0:1 (0:0)
Góly: 71. R. Neúročný.
Rozh. Hrenák, Zboran, Proč.
B.Mikuláš: Cigánek – Vrablic, R. Cintula, Macek, Krchňavý, Plajsner, Phan, Abogan, S. Sloboda, Petrík, Lánik (str. Vrábel, Oguchukwu), tréner Peter Cintula.
Kopčany: F. Ivánek – Neúročný, M. Ivan, Blažek, T. Zabadal, Milan Vašíček, Karas, M. Vach, Lukáč, O. Zabadal, Marian Vašíček (str. Praženka, Veselý, Kotvan), tréner Jozef Ivan.

V zápase dvoch mužstiev, ktoré doteraz nepoznali radosť z víťazstva, sa bojovalo o každú loptu. Obaja sa snažili o strelenie víťazného gólu, šťastie sa nakoniec usmialo na hostí, keď v 71. min. Richard Neúročný prekonal Cigánka v bráne domácich a zabezpečil pre Kopčany cenné tri body.

Baník Brodské – Stará Turá 4:1 (2:0)
Góly: 10.. 57. Joedson, 28., 89. G. Trubiroha – 58. F. Durec.
Rozh. Frič, Fuňák, Puschenreiter.
Baník: Janči – Joedson, Petranský, Tavares, Teixeira, Gonda, Bartal, Ralbovský, Soós, Dezidério, Trubiroha (str. Blaha).
Stará Turá: Samul – Sekerka, Peterka, Valenčík, Antálek, Žoldák, Koto, Jaroš, Dzuro, Sládek, Durec (str. Benian, Záhora, Sedlák, Mazák), tréner Filip Durec.

Baník zrejme našiel kanonierov. Brazílčan Joedson a Gabo Trubiroha sa viac ako jedenkrát presadili aj pred týždňom a teraz svoj výkon dokázali zopakovať. Obaja zaznamenali po jednom góle v každom polčase, na ktoré dokázal odpovedať hosťujúci Durec iba znížením na 3:1. Skóre uzatváral v samom závere Trubiroha. Baník je tak aj naďalej stopercentný a lídrom tabuľky.

Dubovce – Holíč 0:0
Rozh. Pivarček, Imrichovič, Baláž.
Dubovce: Pekar – Machlica, Matúš, Kudláč, Polák, Rybnikár, Vanek, Klein, Balážik, Pukančík, Drgon (str. Helt, Sloboda, Hološka,), tréner Pavol Junek.
Holíč: Vaculka – Čech, Vaclavik, Studenič, Masaryk, Zubalík, Švrček, T. Daniel, Kocák, D. Mráz, Samadov (str. Krčík), tréner Ján Tolla.

V krátkej dobe sa obidve mužstvá stretli opäť. V Slovenskom pohári zdolali Dubovce Holíč 1:0, no v majstrovskom stretnutí svoje víťazstvo nedokázali zopakovať. Po bezgólovom priebehu si tak mužstvá body podelili.

Ďalší program: 5. kolo 1.9. o 16 hod. Stará Turá – Rybky, 2.9. o 16 hod. Hlboké – Slovan Šaštín, 3.9. o 16 hod. Holíč – Stráže, Radimov – Bor. Mikuláš, Kopčany – Dubovce, Mokrý Háj – Jablonica, FK Kúty – Brodské.