Pred týždňom hralo Hlboké v Šaštíne – Strážach, odkiaľ si zo súboja so Spartakom Stráže priviezlo šesť gólov. V ďalšom kole privítalo dom druhé mužstvo z tohto mesta, Slovanu Šaštín vrátilo prehru aj s malými úrokmi, keď ho poslalo domov so siedmimi gólmi.

Foto zo zápasu Hlboké - Šaštín 7:1. Strelcov šestich domácich gólov (zľava Liška a Slovík) bráni Tobiáš Hurban (č. 4). Foto Rasťo Mjakiš.
Foto zo zápasu Hlboké – Šaštín 7:1. Strelcov šestich domácich gólov (zľava Liška a Slovík) bráni Tobiáš Hurban (č. 4). Foto Rasťo Mjakiš.

Zaujalo aj susedské derby v Kútoch, kde si hostia z Brodského upevnili vedúce postavenie a domácich „utopili“ na samé dno tabuľky. Z prvého víťazstva sa tešili v Radimove, naopak, Jablonica prišla v Mokrom Háji o svoju neporaziteľnosť.

ZsFZ 6. liga Západ 5. kolo

Hlboké – Slovan Šaštín 7:1 (6:0)
Góly: 4., 9., 45., 61. P. Liška, 11., 40. (11) T. Slovík, 42. M. Rehák – 86. M. Herda.
Rozh. P. Slovák, Slatárovič, D. Slovák, ŽK 1:1, ČK 0:1 (39. D. Schlosser).
Hlboké: Noščák – Pajpach, Serdahely, Kumančík, L. Šúrek, Šúrek, Pavlík, Liška, Mráz, Slovík, Rehák (Galác, Sládek), tréner Andrej Fišan.
Šaštín: Vach – Schlosser, Šághy, Suchý, Hurban, Michalica, Kučera, Svrček, Kurc, F. Pollák, Herda (str. Šedivý, Šimek, Fráner), tréner V. Mihalík.

Hlboké dva predchádzajúce zápasy prehralo s hrozivým skóre 1:10, no so Slovanom si napravilo reputáciu vysokým víťazstvom. Za 10 minút bolo 3:0 a prakticky rozhodnuté. Dva góly dal Patrik Liška a jeden Tomáš Slovík. V 24. min. brankár Noščák fauloval za šestnástkou, videl ŽK, no hostia sa domáhali prísnejšieho trestu. ČK však videl v 39. min. Dušan Schlosser, keď rukou vyrazil loptu smerujúcu do siete. Nepomohlo to. Z pokutového kopu zvýšil Slovík na 4:0 a ešte do prestávky pridali ďalšie góly Maťo Rehák a hetrik uzavrel Liška 6:0. Chvíľu po prestávke chytil Vach druhú penaltu Slovíkovi a z protiútoku mal veľkú šancu na zníženie Svrček a o chvíľu aj Pollák a Kurc. V 61. min. vnikol do otvorenej obrany hostí Liška, obišiel aj brankára a do prázdnej brány dal na 7:0. Po sympatickej snahe hostí dal ich čestný gól v 86. min. kapitán Matúš Herda – 7:1.

Plocha draka Knihy.Zahori

Stará Turá – Rybky 1:0 (0:0)
Gól: 54. S. Koto.

Rozh. Kiss, Sák, Lackovičová.
Stará Turá: Samul – Benian, Valenčík, Antálek, Dzuro, Žoldák, Koto, Peterka, Jaroš, Sládek, Durec (str. Sekerka, Záhora, Sedlák, Mikulec), tréner Filip Durec.
Rybky: Kadlečík – Mach, Chudý, De. Surový, Patka, Chvála, Jurka, Mareček, I. Ravas, Kadlíček, Petrúfka (str. Do. Surový, Čmarada, Moravanský, Cigáň, Bojňanský), tréner Vladimír Hyža.

Rybky boli v prvom polčase futbalovejšie a vypracovali si aj viacej streleckých príležitostí. Ani jednu však ich strelci nepremenili, začo ich čakal po prestávke trest, keď domáci v 54. min. dali Kotom víťazný gól. Ani záverečná snaha už hosťom aspoň bod nepriniesla.

Radimov – Bor. Mikuláš 5:2 (2:1)
Góly: 24., 32. M. Baláž, 53. D. Kozány, 72. M. Rehák, 76. R. Valla – 30. M. Ferenčík, 64. R. Cintula.

Rozh: Boledovič, Jordanov, Gádoši.
Radimov: Biskupič – Dermek, D. Vach, Vizváry, Urbánek, R. Valla, Krchňavý, Baláž, O. Masaryk, D. Kozány, Božek (str. Rehák, Konečný, P. Valla, Masár), tréner Tomáš Juračka.
B. Mikuláš: Cigánek – Krchňavý, Vrablic, R. Cintula, Macek, Plajsner, Phan, S. Sloboda, Ferenčík, Petrík, Orlík (str. Morávek, Abogan, Ondriska, Oguchukwu), tréner Peter Cintula.

Zápas mužstiev, ktoré ešte nevyhrali, začal vzájomným oťukávaním. Aktívnejší boli domáci, ktorý trafili brvno a Božek v čistej šanci minul bránu. Góly začali padať v závere úvodnej polhodinky, keď najskôr dostal domácich do vedenia Mišo Baláž – 1:0. V 30. min. zrovnal na 1:1 bývalý mládežnícky reprezentant Milan Ferenčík, no už o dve minúty to bol opäť Baláž, ktorý potešil domácich fanúšikov – 2:1. Šancu na hetrik prekazil Balážovi Cigánek, no gólové „hody“ pokračovali aj po prestávke. Na gól Kozányho o chvíľu odpovedal Cintula a tak bolo stále o čo hrať. Až keď domáci dvomi gólmi odskočili na 5:2, bolo rozhodnuté. Cigánka v bráne hostí prekonali Rehák a Valla a domáci Radimov si tak do tabuľky zapísal prvé vížazstvo.

Kopčany – Dubovce 2:1 (0:1)
Góly: 60. O. Zabadal, 69. R. Neúročný – 37. P. Klein.

Rozh. Bulko, Kvasnica, Srnec.
Kopčany: F. Ivánek – Neúročný, M. Ivan, Blažek, T. Zabadal, Milan Vašíček, Karas, M. Vach, Lukáč, O. Zabadal, Marian Vašíček (str. Lorenc, Veselý, Kotvan), tréner Jozef Ivan.
Dubovce: Straka – Kudláč, Matúš, Polák, Nečas, Vanek, M. Valúch, Klein, Balážik, Pukančík, Drgon (str. Rybnikár, Helt, Sloboda), tréner Pavol Junek.

V Kopčanoch videli diváci dobrý futbal a aj peknú futbalovú zápletku. Hostia sa nestiahli do obrany, ale hrali otvorenú partiu, za čo boli odmenení vedúcim gólom, ktorý dal v 37. min. Klein – 0:1. Týmto výsledkom skončil aj prvý polčas. Snaha domácich o zvrat v skóre bola korunovaná v priebehu deväť minút. Po hodine hry vyrovnal Zabadal na 1:1 a o zisku troch bodov rozhodol v 69. min. Ríšo Neúročný – 2:1.

Mokrý Háj – Jablonica 4:2 (3:0)
Góly: 10. P. Kavoň, 16., 37. M. Petrovič, 84. M. Hladký – 56. V. Jánošík, 64. A. Zubák.Rozh. Kusý, Košťál, Krivošík.

Mokrý Háj: Jankovič – Buchta, Hladký, Bohunický, Prokeš, Kavoň, Vaško,  Eisner, K. Lašák, Krupodorov, Petrovič (str. R. Valúch, M. Lašák, Tokoš), tréner Igor Šefčík.
Jablonica: Sklenár – R. Peterka, Pátek, T. Vach, Jenčík, Predmeský, Jánošík, Masár, Zubák, D. Slovík, Galba (str. Kubisa, Štefanka), tréner Jakub Štefanka.

Domáci začali veľkým náporom a po štvrťhodine hry už svietilo na tabuly skóre 2:0. V 10. min. prekonal Sklenára v bráne hostí Kavoň a v 16. min. dal svoj prvý gól Petrovič. Ten istý hráč v závere polčasu zvýšil na 3:0. Kto si myslel, že je rozhodnuté, mýlil sa. Hostia po prestávke zápas dvomi gólmi zdramatizovali. Jánošík a Zubák v priebehu 8 minút znížili na 3:2, no vyrovnať sa im už nepodarilo. Chvíľu pred koncom pridal poistný gól Hladký a domáci tak pripravili Jablonici prvú prehru v súťaži – 4:2.

FK Kúty – Baník Brodské 0:2 (0:0)
Góly: 53. F. Blaha, 90. A. Gonda.

Rozh. Pastorek, Vyletelka, Cabaj. ČK 0:1 (74. Tavares).
Kúty: Sedalík – Ralbovský, Puškač, Navrátil, Smolinský, Antala, Vrábel, Polák, Biksadský, Antálek, Kalčík, Bobál (str. Djordjevski, Klena, Halabrín, Valachovič, Daniš), tréner Branislav Jablonický.
Baník: Janči – Joedson, Petranský, Tavares, Teixeira, Gonda, Bartal, Soós, Dezidério, Trubiroha, Blaha (str. Pelikán).

V susedskom derby si Kúty pripísali už tretiu domácu prehru a nedokázali sa odpútať z dna tabuľky. Hostí poslal do vedenia chvíľu po prestávke Filip Blaha, ktorý v 53. min. prekonal Sedalíka – 0:1. Hoci od 74. min. dohrávali hostia bez vylúčeného Tavaresa, Kúty presilovku nevyužili, naopak, v nadstavenom čase pri vabangu domácich dal Adrián Gonda poistný gól na konečných 0:2. Brodské si tak udržalo pozíciu lídra tabuľky, naopak, domáce Kúty klesli na samé dno tabuľky..

Iskra Holíč – Spartak Stráže 1:1 (0:1)
Góly: 49. Samadov – 25. E. Pagáč.

Rozh. Hádek, Deák, Bányi.
Holíč: Vaculka – Studenič, Masaryk, Zubalík, Švrček, T. Daniel, Samadov, Polák, Krčík, M. Mráz, D. Mráz (str. Králiček, Hlúpik), tréner Ján Tolla.
Stráže: Hladký – Pagáč, I. Letko, Jankovič, L. Letko, Štora, Kuník, Cvečka, Slovák, M. Biksadský, J. Pollák (str. Waldhauser, Konečný, D. Pálka), tréner Lukáš Bajan.

Hostia pôsobili v prvom polčase futbalovejším dojmom a aj sa zaslúžene ujali vedenia, keď v 25. min. ostal po rohu v päťke neobsadený Erik Pagáč a hlavičkou prekonal Vaculku v domácej bráne – 0:1. Domácim sa však hneď po prestávke podarilo vyrovnať, úspešným strelcom bol legionár Jasur Samadov, ktorý sa po dlhom pase dostal za chrbát obrany hostí – 1:1. Hoci sa obidve mužstvá snažili o strelenie rozhodujúceho gólu, spoliehali sa najmä na pevnú obranu. Skóre sa už do konca nezmenili a mužstvá si body spravodlivo podelili.

Ďalší program: 6. kolo sobota 9.9. o 16 hod. Slovan Šaštín – Holíč, nedeľa 10.9. o 16 hod. Radimov – Stará Turá, Brodské – Mokrý Háj, Spartak Stráže – Kopčany, Rybky – Kúty, Jablonica – Hlboké, Borský Mikuláš – Dubovce.

.

Futbal: Trenčania ukončili skalickú sériu bez prehry

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v sobotnom zápase 7. kola nadstavbovej časti Niké…