Zápas kola sa hral v Sobotišti, kde sa stretli dovtedy nezdolané mužstvá Sobotišťa a Štefanova. Víťazne z neho vyšli hostia, ktoré si tak udržali líderskú pozíciu.

Čáry ukončili sériu troch prehier vysokou výhrou s Unínom. Bez bodu ostali dve ešte mužstvá. Prehra Rohova v Oreskom sa očakávala, no v Radošovciach dúfali v zisk bodov, prinajmenšom bodu. Prehrali však doma už tretí zápas. Prvú prehru Jáňanom pripravila Cerová.

Ilustračné foto: envato elements, LightFieldStudios

ObFZ Senica MO 7. liga 5. kolo

Baník Čáry – Unín 7:1 (3:0)
15. S. Polák, 25., 49., 75, D. Kollár, 38. V. Bíly, 70., 78. A. Šefčík – 65. B. Perička, rozh. Vlk, Škrinár, Duffek.

Po minulotýždňovom výprasku v Štefanove (9:0) zložili hráči Baníka doma s Unínom reparát. V súboji tabuľkových susedov už do prestávky hýrili aktivitou, vypracovali si množstvo šancí, z ktorých získali pohodlný trojgólová náskok. Presadili sa Sebo Polák, Denis Kollár a Viktor Bíly. Chvíľu po prestávke pridal Kollár aj štvrtý gól, ktorý domácich uspokojil, čo využili hostia na skorigovanie stavu Beďom Peričkom – 4:1. V priebehu osem minút však Baník tešte trikrát kontroval, dvakrát trafil Aďo Šefčík a hetrik uzavrel Kollár – 7:1.

Petrova Ves – Lakš. N. Ves 5:1 (4:0)
10. Michal Mihálik, 23. S. Starych, 26. Š. Vanek, 33. L. Nemečkay, 85. Martin Mihálik – 61. T. Velický. Rozh. Škrinár, Duffek.

Za pol hodiny bolo „vymalované.“ Domáci v priebehu 23 minút dali štyri góly. Postupne sa trafili Michal Mihálik, Starych, Vanek a Nemečkay. Možno to aj zápasu uškodilo, Petrovka sa s daným stavom uspokojila. Po prestávke ich trošku prebral gól Velického, ktorým znížil na 4:1. Na konečných 5:1 uzavrel v 85. min. Martin Mihálik.

Macek Knihy.Zahori

Radošovce – Š. Humence 0:1 (0:0)
47. J. Burian, rozh. Michalička, B. Dutka.

Tretí domáci zápas, tretia prehra Radošoviec. A keďže sa im nedarí ani vonku, zatiaľ sa spolu s Rohovom „krčia“ na spodku tabuľky. O víťazstve hostí rozhodol chvíľu po polčasovej prestávke posila z Kunova Jozef Burian 0:1. Ani záverečná snaha už domácim body nepriniesla.

Cerová – Mor. Sv. Ján 4:1 (3:1)
17. (11), 25., 74. T. Královič, 43. O. Ilčík – 5. K. Bolf, rozh. Otočka, Jablonický.

Hoci dali hostia rýchly gól, keď sa v 5. min. ujali vedenia najlepším kanonierom súťaže Kevinom Bolfom, aj tak utrpeli prvú prehru v súťaži. Domáci vyrovnali v 17. min. z pokutového kopu, z ktorého začal Timo Královič cestu za hetrikom. Ten istý hráč v 25. min. strhol vedenie na stranu domácich a ešte do prestávky Ondro Ilčík zvýšil na 3:1. Po prestávke sa gólostroj na chvíľu zabrzdil, až v 74. Min. uzavrel Královič svoj hetrik i skóre zápasu na 4:1.

Sobotište – Štefanov 0:2 (0:0)
62. M. Macánek, 86. S. Daniel, rozh. Kahúň, Tomka.

Zápas doteraz dvoch nezdolaných mužstiev veľa gólov nepriniesol. Pozorné obrany držali bezgólový stav celú hodinu. Hostia boli predsa len snaživejší a mali aj viac šancí, no presadili sa až v 62. min., keď svoj prvý gól v drese Štefanova po príchode zo Šaštína dal Martin Macánek – 0:1. Domáci vrhli všetky sily do útoku no vyrovnať sa im nepodarilo. Naopak, v 86. min. pridal poistný gól hostí hlavičkou Stano Daniel – 0:2. Štefanov ostal v súťaži jediným mužstvom, ktoré ešte nestratilo ani bod.

Oreské – Rohov 7:1 (2:0)
14., 80., 90. Ľ. Ligás, 35., 75. L. Pavlačka, 53. O. Královič, 59. A. Baláž – 54. J. Ďurica, rozh. Štora, Obcovič.

Orešania sa s posledným mužstvom tabuľky nemaznali a pripravili mu ďalšiu viacgólovú nakladačku. V úvodnej polhodinke sa presadil dvakrát. Skóre otvoril Ľubo Ligás a na polčasových 2:0 zvýšil Luky Pavlačka. Hneď po prestávke pridal tretí gól Ondro Královič a hoci Jakub Ďurica znížil na 3:1, nápor domácich pokračoval, Andrej Baláž a Pavlačka zvýšili až na 5:1 a v samom závere ešte Ľubo Ligás dvomi gólmi uzavrel svoj hetrik i skóre zápasu na konečných 7:1.

Ďalší program – 6. kolo sobota 9.9. o 16 h Petrova Ves – Oreské, Lakšárska N. Ves – Štefanov, nedeľa 10.9. o 10 h Rohov – Cerová, o 16 h Unín – Sobotište, Moravský Sv. Ján -Radošovce, Šajdíkove Humence – Baník Čáry.