V 5.kole 9.ligy potvrdil svoju pozíciu na čele tabuľky Chropov jasným víťazstvom v Podbranči. Zaujímavý zápas sa hral v Dojči, kde Jurania potvrdili víťazstvo 3:2 z predchádzajúceho kola doma s Podbrančom a teraz rovnakým výsledkom vyhrali v Dojči. Zaujímavosťou bolo, že všetkých 5 gólov dali hráči s priezviskom Daniel.

ilustračné foto

ObFZ Senica MO 9. liga 5. kolo

Podbranč – Chropov 2:6 (0:0)
56. T. Vrťo, 87. P. Kutálek – 47. vlastný (M. Filka), 54. O. Černek, 63., 85. P. Kudláč, 74., 80. O. Stúpal, rozh. Štora, Polakovič.

Zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom diváci gól nevideli, po prestávke až osem. Chvíľu po prestávke otvoril skóre zápasu vlastným gólom Miro Filka a kanonier Chropova Oli Černek zvýšil na 0:2. Bývalý ligista Ostravy a Senici Tomáš Vrťo znížil na 1:2, no Kudláč a Stúpal dali po dvoch góloch a zrazu bolo 1:6. V závere Kutálek už len „prikrášlil“ prehru domácich na 2:6.

Záhorácke rádio 2024 01

TJ Dojč – Borský Sv. Jur 2:3 (1:2)
18., 60. (11) R. Daniel – 4. B. Daniel, 12., 70. M. Daniel, rozh. Thao.

Domáci v snahe o zisk prvých bodov v ročníku nezložili zbrane ani za stavu 0:2. Na góly Braňa a Maťa Danielovcon odpovedal v domácom drese ďalší Daniel. René znížil a v 60. min. vyrovnal z pokutového kopu na 2:2. Body sa však nedelili, v70. min. rozhodol o výhre hostí Maťo Daniel – 2:3.

Trnovec – Osuské 1:0 (1:0)
20. P. Sobota, rozh. Blaha.

Súboj o druhé miesto tabuľky rozhodol gólom v 20. min. domáci Peter Sobota.

voľno – Čáčov.

Ďalší program – 6. kolo nedeľa 10.9. o 16 h Chropov – Dojč, Bor. Sv. Jur – Trnovec, Čáčov –  Osuské, voľno – Podbranč.